• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viper Mini czy MM711?
#1
Cześć. Zastanawiam się nad wyborem myszy i skłaniam się ku Razerowi Viper Mini lub CM MM711. Na RocketJumpNinja są ocenione bardzo podobnie stąd moje pytanie - któraś z nich jest lepsza od drugiej, czy może są na tym samym poziomie?
Odpowiedz
#2
Lepsza do czego? :) podaj rozmiar dłoni jaki chwyt stosujesz itp.

Jeżeli chodzi o same myszki to MM711 na bank ma lepszy kabel i sensor, natomiast w praktyce różnicę miedzy tymi sensorami... dla mnie zerowe :). Razer ma optyczne clicki w praktyce różnicę zerowe :D. MM711 budowa plastra miodu a Razer bez otworów. W praktyce... dla mnie bez różnicy. Chociaż są teorię spiskowe że te z dziurami się kurzą itp. Ale to jak zło z 5G... "nie znam się, ale się wypowiem" :D
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Dłoń 17cm dł. 8,5cm szer., palm-claw/clawgrip, gram głównie w gry FPS, MOBA, indie.
Odpowiedz
#4
Na tą dłoń to ja polecam Logitech G203 oraz Roccat Kain 100 Aimo - super mycha, duża poprawa celności w grach.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Hmmm. MM710 wymusi wręcz czystego Claw. Viper Mini(zgaduję ponieważ z samą myszką nie miałem styczności) może wymusić wręcz agresywnego Claw albo bardziej w stronę Finger'a. Patrzę na ten obrazek https://www.purepc.pl/image/news/2020/03...iper_0.jpg . Ja podobną sytuację miałem z Model O- mysz była tak płaska, a raczej jej najwyższy punkt był w takim miejscu, że nie mogłem jej złapać inaczej niż Fingertip grip. Przez co mysz wydawała się strasznie mała. Możliwe że takie same doznania będziesz miał z Viper Mini... możliwe, ponieważ twoja dłoń 17cm, moja ma 18,5 więc sumarycznie może się okazać dobra. Natomiast ja bym bardziej patrzył w stronę MM710 niż MM711(chodzi o cenę). A co do samego wyboru, bym się skłaniał w stronę MM710, co nie zmienia faktu że Razer też może być dobry :). Najprościej kupić 2 po czym jedną oddać.
Odpowiedz
#6
Jakieś kloce Ewelino zalecasz, toć to już 2020 rok;)
Model Viper, opisałem tutaj: https://bit.ly/2Sb6hLj

Uzupełniając, spowszedniałe modele, za którymi zawżdy optuję dla takiej dłoni; MM710, Kone Pure Ultra, Sharkoon Light² 200 tudzież Xtrfy M4.
Deskrypcje wymienionych: https://bit.ly/2Kypzps - Sharkoon, Xtrfy
https://bit.ly/3bQAbMN - Kone Pure Ultra, MM710.

Podzielam również opinię forumowicza FreeQ, jakoby model Viper nie był nazbyt atrakcyjny - wypełnienie dłoni dla chwytu "palm-grip" myszy płaskich, jest odwiecznym ambarasem, wymuszają wariacje chwytów.
Zapomnieć nie można o cenie, 349zł.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Kloce że duże, czy stare? Akurat Roccat Kain to nowa i świetna myszka :) A tych z tytułu to nawet nie słyszałam. Te co poleciłam o niebo lepsze i zapewne wygodniejsze :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
(04-26-2020, 10:26 PM)Ewelina napisał(a): Te co poleciłam o niebo lepsze i zapewne wygodniejsze :)

NIE! To te które JA poleciłem są lepsze i wygodniejsze! --> ;-) <--.
Odpowiedz
#9
A jeśli mogę się wtrącić, to jak z opóźnieniem MM710/711? Podobno ma 4-5 ms. Jak na zastosowany sensor i technologie, to chyba niezbyt dobry wynik mając na względzie takie detale? :)
Odpowiedz
#10
Sporo myszy ma takie opóźnienie a nawet większe. Pytanie brzmi czy w praktyce to coś zmienia? :). Może inaczej, viper ma optyczne przełączniki, roccat Kain 120 niby 1ms. Czytając i oglądając wiele receznji vipera(chociażby) podkreślano że fajnie się sprawdzają optyczne przyciski, ale faktyczna różnica jest niewidoczna. A 4ms jest też tak mała różnica że praktycznie nie do ogarnięcia, chyba że jest się super człowiekiem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.