• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cooler Master MH751 vs Hyperx Cloud Alpha vs Steelseries Arctis 1 lub 3
#1
Cześć.

Tak jak w tytule - zastanawiam się nad kupnem wyżej wymienionych słuchawek. Słuchawki przede wszystkim do CS:GO i muzyki. Cloud Alpha można dostać teraz za ok. 250 zł, MH751 trochę drożej - są chyba mało popularne w Polsce, ale z tego co widzę to sporo osób je chwali. Arctisami 1 lub 3 w ogóle warto się interesować? Btw, czym tak naprawdę 1 od 3 się różnią skoro wszędzie w recenzjach jest napisane, że "to to samo tylko w innej obudowie"? Bo różnica w cenie z czegoś musi wynikać.

Które słuchawki z tych trzech (czterech) modeli będą najlepsze?

Do tej pory używałem Superlux HD681 - są uszkodzone. Byłem z nich zadowolony w CS:GO, ale stwierdziłem, że chyba warto dołożyć do czegoś. Jeśli macie inne propozycje niż podane w temacie to chętnie wysłucham. Preferowałbym headsety, ale legendarne combo słuchawki + mikrofon od Zalmana jeśli będzie warto - może być.

Na ten moment chyba najbardziej jestem nastawiony na te Cooler Mastery, ale jak wypada ich trwałość w porównaniu do innych konstrukcji? Brałbym sprawdzone Alphy, ale one podobno grają dość zachowawczo, a ja jednak lubię posłuchać muzyki.
Odpowiedz
#2
SS odpuść. MH751 to rebrand Takstar Pro82 bez basportow i z trochę głębiej osadzonym przetwornikiem który jest pod kątem. Co daję większą sceniczność, natomiast samo brzmienie jest dość wyrównane, z lekkim naciskiem na wyższą średnicę. Świetny mikrofon w swojej cenie.

Alphy grają V-ką ale mniejszą niż Cloud 1.

Z tych dwóch oczywiście bym brał MH751.

Alternatywy to ISK HD9999 no i tutaj dodatkowy mikro, ale słuchawki sprawdzają się rewelacyjnie w CS.

Jeżeli możesz wydać więcej do bym szukał na allegro Beyerdynamic MMX 300 czy to powystawowe czy z jakiś innych źródeł ;). Widzę że są za 450zł. Sporo wiem, ale to jest zestaw na lata, swietne brzmienie i budowa jak czołg.
Odpowiedz
#3
A jak wypadają jakościowo pod względem konstrukcji te Cooler Mastery? Podoba mi się konstrukcja tych słuchawek, sprawiają wrażenie wygodnych - i wiele osób w recenzjach faktycznie zwraca na to uwagę. Tylko widziałem na Reddit kilka wątków, w których ludzie pisali, że śruba się luzuje i pojawia się problem z jedną słuchawką.
Odpowiedz
#4
Prosta konstrukcja, lekka i wytrzymała. Miękkie pady, same słuchawki kompletnie nie uciskają głowy. Wygoda bardzo dobra(minus pady są przymocowane na stałe, więc jeżeli kiedyś się wytrą trzba będzie wyciąć i kupić nowe. Po prostu nie kładź ich wystawione na promienie słoneczne. Co do samej jakości konstrukcji, bez problemu porównywalna do XyperX.
Odpowiedz
#5
Super, dziękuje Ci bardzo, rozwiałeś wszelkie wątpliwości. Zamawiam.
Odpowiedz
#6
A jeszcze takie pytanie - warto dopłacić do tej ich pseudo karty dźwiękowej w MH752? Różnica to jakieś 50-70 zł. Pytanie czy za około 100-150 nie kupię już jakiejś karty na USB i będę mógł ją wykorzystać w wielu słuchawkach.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.