• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza mysz gamingowa (+klawiatura?)
#1
Witam, jak w temacie. Chciałbym kupić w końcu jakiś sprzęt gamingowy.
  • jaką obecnie myszkę używasz: RAPOO 3510+, Logitech M310 (od jakiegoś czasu używany sporadycznie)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Nie ma regulacji. RAPOO podaje 1000DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Zależy od gry.
  • czułość w Windows: systemowa 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Ciężko stwerdzić, mam wrażenie, że mysz posiada jakąś akceleracje.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Każdy gatunek, ale ostatnio najczęściej są to gry typu Quake Champions, Doom, Unreal.
  • jaką masz obecnie podkładkę: MODECOM VOLCANO Paruma.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Podstawowe, nie mam innych.
  • twój budżet: +/- 300 zł? 
  • jaki chwyt stosujesz:Przy tak małej myszce jest to chyba FINGERTIP albo czasem nawet CLAW.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Biorę pod uwagę.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Oczywiście.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Chciałbym coś typowo do gier, coś co da mi dużo przyjemności z rozrywki i więcej precyzji.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Najlepiej tak.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Chyba nie mam żadnych. Jedyne co mnie trochę odstrasza to dziury w obudowie w niektórych modelach. Nie wiem jak będzie z żywotnością takiej myszy przy dziecku które jest wszędzie i wszystko bierze ;) Chociaż nie ukrywam, że Glorious wygląda ładne ze swoim podświetleniem.

Przeglądałem trochę internet w poszukiwaniach, moją uwagę przykuły takie Myszy:
Razer deathadder,
Roccat kain 100 aimo,
G305,
G502 HERO,
G603,

Dodatkowo doszedł Glorious Model D no i niech będzie, że O też, ale tam ponoć problemy z kablem.

Od zawsze używałem sprzętu Logitech'a i nigdy nie miałem z nimi najmniejszych problemów, dlatego jakoś tak zwrócił moją uwagę, ale śmiało mogę się otworzyć na inne marki.

Jako, że ma to być mój pierwszy gamingowy zestaw to liczę, że mi pomożecie w doborze czegoś dobrego.
Obecnie używam sprzętu bezprzewodowego, gdyż do komputera mam jakieś 3 metry. Za jakieś 3 miesiące szykuje mi się przeprowadzka i komputer przy biurku, dlatego nie jest to wymóg. Przez te kilka miesięcy jakoś sobie poradzę na czas grania, jakiś przedłużacz USB czy coś w tym stylu. Pytanie czy sprzęt na takiej przedłużce nie będzie tracił na swoich walorach?

Na cały zestaw mam do przeznaczenia około 800 zł. Może uda się wybrać coś świetnego a w niższych pieniążkach? 

Jako, że potrzebuje jeszcze klawiatury a wolałbym mieć wszystko w jednym, pozwolę sobie wpisać też schemat klawiatury tutaj, jeśli będzie coś nie tak, dajcie znać. Założę temat w dziale o klawiaturach ;)
  • twój budżet: +/- 500 zł ?
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna.
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Wymiarowo duże, ale raczej niemasywne, są dość zgrabne :)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Raczej nie.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak.
  • czy chcesz podświetlenie? Jak najbardziej
  • czy chcesz makra? Niekoniecznie (nigdy nie miałem, nie korzystałem)
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?: Klawisze funkcyjne? Mile widziane.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?: Może być, w przyszłości będzie mile widziana.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Wszystkie opcje rozważę.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Coś dostępnego w Polsce.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.