• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamknięte - FPS
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Żadne, testowałem MMX300 i K550
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Creative SoundBlaster X G5
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS i różne FPSy, priorytet CS
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 1000-1300
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie wiem
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? K550 mają za małe wygłuszenie (czuję jakby nie miały wręcz żadnego), MMX300 są spoko ale chciałbym słuchawki bez mikrofonu.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Słuchawki muszą być dość ładne, gdyż streamuję. Chciałem kupić AD700X, ale niestety są otwarte, a zamknięte odpowiedniki mają dziwne, nie za ładne warianty kolorów, np. jakaś dziwna zieleń.

Odpowiedz
#2
Kup DT770 32Ohm i zmień pady na welurowe(kup albo po prostu zamień te z MMX300). I masz to samo co w MMX300 bez mikro :D. Możesz też spróbować po prostu kupić DT770 wersje 250Ohm :).

Jeżeli priorytetem jest CS, wydaje mi się że zupełnie wystarcza ISK HD9999 i nie widzę sensu płacenia więcej za słuchawki pod tą grę. Jeżeli tak bardzo chcesz możesz ewentualnie pójść w stronę ARH MSR7/MSR7b. Podobne strojenie ale jednak wyższa rozdzielczość(ale czy usłyszysz rażące różnice... Nie wiem :) raczej nie). Ale tutaj zostaje kwestia wygody, ponieważ pady są mniejsze i trzeba dać im czas by docisk do głowy się wyrównał.

Mogę jeszcze polecić od siebie(sam oststnio kupiłem) 1more quad driver. Są to dokanałówki, ale separacja w tych dokach jest fenomenalna, pozycjonowanie igła. Ale trzeba lubić IEMy :). Ja teraz używam ich praktycznie do wszystkiego. Muzyki, gier filmów :).
Odpowiedz
#3
Niestety, Beyery DT770 nigdzie nie dostępne, tylko wersja Pro (chyba że o tą chodzi, bo słyszałem że to nie jest to samo co zwykła). MSR7b wyglądają jakby miały dość małe nausznice, lubię mieć jednak sporo miejsca na ucho.
Odpowiedz
#4
No to 32Ohm. A Pady można dokupić :)
Odpowiedz
#5
Pro 32 Ohm? Bo tych w "zwykłej" wersji też nie ma nigdzie. No i czy nie ma jeszcze jakiejś innej alternatywy niż wcześniej wymienione?
Odpowiedz
#6
Znaczy pro to są właśnie te :). Nie ma DT770 bez wersji PRO, starsze modele chyba były :). Alternatyw nie znam :). AKG K550 miałeś więc niczego innego nie znam :). Ewentualnie Byerdynamic DT150 ale to tylko z receznji, sam styczności nie miałem.
Odpowiedz
#7
A gdybym jednak się zdecydował na otwarte co byłoby najlepszym wyborem? Myślałem nad tymi AD700X, ale mam dość podłużną głowę i myślę że ten system skrzydeł mógłby nie działać zbyt dobrze, słyszałem że słuchawki mogą się zsuwać etc.
No i ważne żeby było sporo miejsca na ucho.
Odpowiedz
#8
Do CSa... Nie wiem czy jest sens. Raz że w Polsce drogie(w USA średnio 100 dolarów) dwa konstrukcja musi podejść.
Odpowiedz
#9
To jaka alternatywa w postaci otwartych w moim budżecie i do mojego źródła?
Odpowiedz
#10
Za bardzo kombinujesz :D. To CS... Nie ma sensu przepłacać.

Moje ulubione otwarte to AKG K712 Pro. Duża scena, świetna separacja, nawet wyrownane brzmienie.

Aaaa przypomniało mi się. Z zamknietych ciekawą opcją może być Soundmagic HP151.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.