• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wybór kierownicy
#1
Cześć!

Jakiś czas temu pomogliście mi w wyborze myszki i mam nadzieję, że tym razem także mogę na Was liczyć, choć temat trochę z boku głównych wątków.

Potrzebuję pilnej pomocy w temacie wyboru kierownicy do PC. Nie gram szczególnie dużo, ale lubię gry wyścigowe i chciałbym mieć przyzwoitą kierownicę. Przyzwoitą, tzn. taką, która będzie dobrze działać (nie będzie przeszkadzać i wkurzać), ale nie oczekuję wybitnych parametrów. Gram tylko od czasu do czasu, więc nie jestem skłonny do dużych inwestycji.

Wczoraj dostałem od córki (!) Q-Smart SW8080 Pro (4w1), ale od razu ją zwróciliśmy, bo miała zdeformowane przyssawki i nie trzymała się stołu. Zupełnie nie znam tej marki, dlatego zastanawiam się teraz czy wżąć inny egzemplarz, czy może dołożyć "kilka złotych" i kupić coś innego. Możecie coś powiedzieć o tej kierownicy? To sensowny sprzęt? Może nie ma sensu kombinować i wystarczy przy niej zostać?

Jako alternatywę rozważam 2 modele:
1. Thrustmaster Ferrari Red Legend - cena zbliżona (nieznacznie większa), a ta marka coś mi już mówi,
2. Thrustmaster Ferrari 458 Italia - to górny pułap mojej tolerancji cenowej (chciałby zmieścić się w 350 zł).

W co będę grać? Dirt i Grid (oba tytuły są w wersjach sprzed paru lat), F1 2019 (mam też starsze), Assetto Corsa (tych dwóch ostatnich nawet jeszcze nie odpaliłem, właśnie ze względu na brak kierownicy). Prawdopodobnie dokupię GTA, może Need For Speed... Jak widać generalnie wyścigowe.

Sprawa jest pilna, bo dziś mamy iść do sklepu.

Z góry wielkie dzięki za pomoc, porady i ewentualne rekomendacje innych kierownic, których nie wziąłem pod uwagę , a powinienem.
Odpowiedz
#2
Hej.

Budżetowe kierownice, które nie zniechęcą do dalszej przygody, to niestety nieco wyższa kwota.
Począwszy od DFGT, po najbardziej akuratnego - Thrustmaster T150/TMX.
Konstrukcje Logitecha, są sędziwie, wrażenia z użytkowania jednoznacznie gorsze.
T150/TMX jako jedyne w budżecie, posiadają hybrydowy mechanizm - ząbki i pasek, który pracuje zdecydowanie precyzyjniej i przede wszystkim ciszej - DFGT/G25/G27/G29 to naprawdę głośnie pracujące kierownice.
FBB pozostawia dobry "feedback", zaleta budżetowych kierownic Thurstmastera.
Zainteresować warto się wersją z dopiskiem "RS Pro", jako iż zawiera świetne pedały T3PA.

Pamiętaj, iż wszystkie wymienione, w zasięgu są wyłącznie w postaci używanej.
Zapytać możesz na forach docelowych, o produkty niższej kategorii - absolutnie nie wiem, co mógłbym zalecić:
> https://simrace.pl/forum/
> http://simracing.pl/forum/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.