• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka i podkładka.
#1
  • Jaką obecnie myszkę używasz: a4 tech xl-750bh
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): NISKA
  • czułość w Windows: 5 kresek 
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS GO, Battelfield, i tyle właściwie ogólnie rzecz biorąc FPS
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4TECH BLOODY B-070 430x350x4
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):  4 przyciski, czasami dwa boczne ale rzadko
  • twój budżet: 150 zł 
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip/clawn grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: PRAWO RĘCZNY
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    18,5-19 cm 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Szukam czegoś nowego :D 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? wolałbym żeby była kupiona w Polsce 
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie mam zbytnio dużo uwag, chcaiłbym w tej cenie kupić jak najlepszą myszkę, z jak najlepszym sensorem.

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze):  a4 tech xl-750bh, laser, ślizgacze małe cztery, 
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?A4TECH BLOODY B-070 430x350x4
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałowa 
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Większego coś niż 430x350 
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Wolałbym żeby żywotność przekraczała 6 miesięcy.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: srednio szybką bądź średnią, gram przede wszystkim w FPS 
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: wolałbym żeby była kupiona w Polsce 
  • maksymalna cena za podkładkę?: 70-80 zł 
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): 
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Założyłem ten temat bo przymierzam się do zmiany myszki razem z podkłdaką w tym samym czasie, nie znam się super na tym ale chciałbym się zamknać w kwocie 200-210 zł, za myszkę i podkładkę. Przeczytałem parę recenzji itp, ale jest tyle tych wyborów że sam już nie wiem co by było najlepsze pod mój chwyt. 
Odpowiedz
#2
A chce ci się zmierzyć rękę według tego poradnika? Możesz tam od razu wpisać parametry, zalinkować tutaj, i się czegoś poszuka według wzorców (bo raczej z tamtej listy to mało co zmieści się w budżecie).

https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

Nie jestem ekspertem, ale sam przed chwilą sobie wybierałem mysz z pomocą tamtej strony, i generalnie największy problem miałem ze zmierzeniem ręki... Bo przecież "k***a, nie może być taka mała" ;)
Odpowiedz
#3
Zamówiłem G203 po przeczytaniu paru recenzji, zastanawiałem się też nad DM 1 PRO, czy to był dobry wybór ?
Pod mój chwyt ten Logitech byłby okej szczerze, ale jak z żywotnością tego G203, w porównaniu do dm 1 pro np?
Odpowiedz
#4
G203 wymusi finger-gripa ponieważ dłoń jest dość duża. Co do klawiszy, są dość miękkie, ja po jakimś czasie miałem problem z tym że nawet pod małym oporem przypadkowo wciskalem klawisz.
Odpowiedz
#5
G203 świetna myszka, ale mała jak na taką dłoń. Trzymając clawem powinna być ok. Osobiście polecam Roccat Kain 100 Aimo. Od paru dni jej używam i od razu ją polubiłam i się do niej przyzwyczaiłam, więc dobry zawodnik :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
G203 to mysz o nieco kłopotliwym kształcie.
Jakość materiałów, to przodująca zaleta, lecz komponentów - niedosyt.
Przyciski główne - D2FC-F-7N, zapewniają satysfakcjonujący klik, są również zaskakująco głośne.
Enkoder - Kailh, jest akceptowalny, zawdzięczając to subtelnej pracy, niestety podczas przewijania, stopnie natychmiastowo zanikają.
Pod rolką, mikro-przełącznik "Tactile", który charakteryzuje się nieprzyjemnym "feelingiem", z czasem może również nie działać poprawnie - aktywacja odbywa się bez towarzystwa charakterystycznego kliku, bądź jest ona opóźniona, i również faktyczny reset podczas subtelnego naciśnięcia, może być uporczywy.
Przyciski boczne, są po prostu za twarde, odlane tworzywo ABS, jest zbyt pulchne by być na tyle elastyczne, by nie męczyć opuszek placów.

DM1 Pro, to mysz wysoce budżetowa.
Przede wszystkim, zadziwiająco szeroka - "palmgrip" zdaje się być jedną możliwością, dla chwytu "clawgrip", jest niestety nieporęczna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
A co powiecie na KRUX beam ? Jak wypada w porównaniu z propozycjami do 150 zł
Odpowiedz
#8
Możesz spróbować. Mam ja, ciekawa propozycja. Kabel to jedyny minus tej myszki. Kształt przyciski waga wykonanie ślizgacze wszystko Ok sensor tez. Cena / jakość bdb
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
A co jest z kablem nie tak ?
Odpowiedz
#10
W sensie jest sztywny. Warto kupić mouse bungee i to rozwiązuje ten problem, sam testuje różne modele myszek ale ciagle wracam do kruxa o dziwo. Jedynie sharkoon light 200 to zagwozdka ale pewnie i tak wybiorę kruxa
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.