• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharkoon Light² 200 & SPC Gear LIX
#1
Sharkoon Light² 200:
Sensor: PMW3389
Waga: 62 gramy
120 x 66 x 42
Omron D2FC-F-7N 20M
F-Switch Encoder
Elastyczny przewód
Kwota: 219zł

SPC Gear LIX:
Waga: 59 gramów
126 x 65 x 38
Omron D2FC-F-7N 20M
F-Switch Encoder(?)
Elastyczny przewód
Kwota: 119zł

SPC Gear LIX+:
Sensor: PMW3360
Waga: 59 gramów
126 x 65 x 38
Omron D2FC-F-K 50M
F-Switch Encoder(?)
Elastyczny przewód
Kwota: 179zł

Istna nawałnica ODM-ów, wyjeżdżających z fabryki Cooler Mastera.
Enkodery F-Switch, spotykane są wyłącznie w produktach jego fabrykacji, zawsze wspomożone mikro-przełącznikami Huano "Green dot" - można być pewnym rodowodu.
DM5 Blink, Model O, Model D, tytułowy Sharkoon, jak i suponując - SPC, wszystkie posiadają niemalże identyczny odlew rolki, jak w modelach samego Cooler Mastera - MM520/MM530.

ODM którym posiłkuje się Sharkoon, jest również dostępny pod innymi nazwami, jak Zet Erge: 
 > https://bit.ly/31zsmGE, https://bit.ly/2Hb4WxT

"Kickstarter" Pwnage:
 > https://bit.ly/31Dzhi1
Спутник
Odpowiedz
#2
one nie są z fabryki cooler mastera, cm też używa kilku fabryk ;)

nie zawsze o wszystkim wolno mi mówić, ale mieliśmy każdy z tych oemów właśnie z fabryk z chinach, wszystkie z innej pochodziły ;)

co więcej ten sam szel nieraz produkują np. dwie fabryki, bo jedna drugą kopiuje, tak to u nich jest ;D

chińczyki zamawiają u zewnętrznych firm scrolle (stąd te same u wielu producentów, nawet jak są z różnych fabryk), natomiast encodery f-switch są akurat bardzo dobre i każdy ma do nich łatwy dostęp, możesz sobie wybrac jaki chcesz encoder, taki Ci wstawią. Tak samo jest z innymi przełącznikami. F-switche montują bo są mniej awaryjne od ALPS, mają dłuższą żywotność i mniej cierpią na przeskoki ;)

każdy też może sobie zapłacić za dodatkowe usługi i pozmieniać coś w shellu, ale to sporo kosztuje. Stad większość wybiera sobie tylko jakie chce komponenty. Jako ciekawostke mogę podać dm1 fps, w którym wnętrze było modyfikowane dodatkowo, aby polepszyć klik przycisków, tak samo jak faktura którą są pokryte jest ekstra płatna ;)

dm5 to zupełnie inna fabryka
model o inna fabryka
sharkoon inna
lix inna
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL
Odpowiedz
#3
Jak to wygląda w kwestii PCB? Zdecydowana większość obwodów wygląda nieomal jednakowo, jak w przytoczonym przypadku Sharkoona i SPC.
Dobór komponentów też jest podejrzliwy, combo F-Switch + Huano Green, to jakaś plaga, jesteś pewien, że wyjeżdżają z różnych fabryk?
Jest w cholerę mikro-przełączników, a wszędzie obecny jest ten sam mikro-przełącznik Huano - ciekawość, insynuowałem najwidoczniej, że taki miks jest po prostu "by deafult" z fabryki, toteż nikt nic nie zmieniał.
Model Lix i Zet Erge, wyglądają naprawdę bardzo podobnie.
Zdjęcia: https://bit.ly/2OF8flb // https://bit.ly/3bpyQML
https://bit.ly/38c7CaG // https://bit.ly/2S8kadx

"F-switche montują bo są mniej awaryjne od ALPS, mają dłuższą żywotność i mniej cierpią na przeskoki ;)"
Wielbię optyczne, subtelne jak w G402, oraz zupełnie pozbawione stopni, jak wykastrowany "scroll" G400(brak elementu odpowiadającego za generowanie schodków) - super jest, chętnie zobaczyłbym go w innych modelach, przesmarowany smarem, jest nieprawdopodobnie cichy, a jaka żywotność.
Intryguje mnie również TTC "Blue core", na przykładzie Kone Aimo - świetna rolka, potencjalny zmiennik ALPS-a - jak je doceniam, tak ich żywotność jest pokraczna.

Ostatnimi czasy, zrzekłem się IBM Model M, powrót do iKBC na MX Brown, jest przemiły.
Zdaję sobie sprawę, iż wiele osób nie zostawiłoby na mnie suchej nitki za te słowa, szczególnie gdy dysponuję modelem na MX Shit, ale kompletnie przestała mnie rajcować cholernie głośna maszyna do pisania, przełączniki choć kultowe i wymyślne, męczyły mnie "nieresponsywnością", na gremium wszystkiego co klika i wydaje z siebie dźwięk, z pewnością zrobią piorunujące wrażenie, lecz korzystanie z nich na co dzień, pastwi.
W niedługim czasie wybiorę konkretne przełączniki linearne, gładkość i cisza, to to czego najbardziej mi teraz brakuje;p
Спутник
Odpowiedz
#4
Ten Sharkoon kiedy w sprzedaży w PL?
Odpowiedz
#5
Nie jestem pewien, recenzje wypłynęły od razu po nowym roku.

Co udało mi się znaleźć, DM5 Blink korzysta z identycznego software'u, z którego korzystają myszy Motospeeda, również Glorious.
SPC Gear Lix, Krux Beam, Sharkoon, najprawdopodobniej produkowane są przez "Shenzhen F&G Electron Co."
Спутник
Odpowiedz
#6
Jak będzie można zamówić to dajcie znać , bo wziąłem na testy krux beam i poza przewodem i to mi wszystko pasi i chyba zamówię tego sharkoona na próbę
KRUX BEAM | ZOWIE GS-R| HYPERX CLOUD | SPC GEAR GK530 MX BLUE | ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
tak, jestem pewien :) co do sharkoona może nie tak bardzo, ale fabryka od SPC, DM5 i Gloriousa nie miała tego modelu więc zakładam, że inna

PCB też dostarczają zewnętrzne firmy. Stąd 5 różnych fabryk może mieć identycznie wyglądające układy ;). Można sobie zamówić własne PCB, ale droga sprawa, w myszkach nie jest to opłacalne, raczej do klawek warto, jak choćby CM robi - bierzesz OEMa obudowę (bo tańsza a i tak nie ma co się tam zepsuć i ładujesz customowe PCB i masz dobrą klawkę ^^. Z myszkami to za drogo by wychodziło, więc lepiej brać co fabryka ma w całości i kupione w tyś sztuk.

Huano green i white często ładują na middle clicka, bo jest mega odporny na nacisk i przypadkowo się nie będzie wciskać. To firmy tak jedna od drugiej kopiują jak widzą, że odzew jest dobry. Teraz coraz więcej firm montuje te Huano Blue Shell przełączniki, bo są wytrzymalsze od Omronów a i click mają bardziej wyrazisty. A to akurat dzięki nam trochę ^^ Swoja drogą DM1 FPS ma najmniej zwrotów przez double clicka, praktycznie w ogóle w porównaniu z myszkami z Omronami.

Problemem ALPSa jest to, że nie idzie z duchem czasu, TTC, Kailh, Huano bardzo się rozwijają i robia obecnie wytrzymalsze encodery. F-Switch jest dosyć nowy i w miarę tanim encoderem, ale ma bardzo dobry odzew od użytkowników i mało zwortów z awaryjności, więc ładują go w myszki ;)

DM5 Blink nie jest z motospeeda. Sterowniki chińczyki też kopiują jeden od drugiego. Tam jest tak śmiesznie jak jedna firma zrobi coś co nowocześniej wygląda to zaraz inni maja dokładnie to samo. Jak trochę uczestniczyliśmy w testach sterowników co tam z chin przychodziło, to uwierz, że są dobre jaja ;)

swoja drogą Motospeed to takie top fabryk w chinach jak chodzi o myszki i klawki. DM1 FPS jest trochę customowa, bo zmieniany był shell od wewnątrz. Też niewiele fabryk oferuje takie proszkowane pokryci jak motosped ma.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL
Odpowiedz
#8
Sharkoon dostępny w Hard-PC.
Спутник
Odpowiedz
#9
I nawet cena w miarę normalna :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.