• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K712 pro ale zamknięte ;D
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? K712 Pro
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? DF Red
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Głównie gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Hip hop
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Apex/R6
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Nie wiem, mogę wydać nawet 1,5k jeżeli warto, ale myślę że do około 1k
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większą
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie istotne
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Chciałbym większe wygłuszenie, żeby nie były ciężkie, bo wcześniej miałem GSP600 i mnie głowa bolała po siedzeniu w nich, mimo że były super wygodne, no i żeby były wygodne.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Pady obojętnie, może być welur może być skóra. Co do brzmienia nie jestem wybredny i wszystko co jest dobre mi siądzie raczej.

Odpowiedz
#2
Jeżeli mówimy o scenicznosci(jako takiej) w modelach zamkniętych to chyba najbliżej jest to https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...tex-th610/ ale cena zabija.

Półka niżej będzie AKG K550 mk1(też wspomniane w recenzji) jak coś mam na sprzedaż modowane(wymieniony kabel na lepszej jakości i krótszy efektem jest lepsza głębia sceny właśnie i zyskały na dynamice do niedawna mój faworyt słuchawek zamkniętych i jedyny jaki w pełni tolerowałem, póki właśnie nie kupiłem fostexow).

Ewentualnie Beyerdynamic DT770 32OHM ale z wymianą padów na welurowe, albo po prostu kupić używki Beyerdynamic MMX 300(to samo co 32 Ohm wersja ale już na welurach). Chociaż nie wiem jak będzie z Dragonfly Redem. Obstawiam że ostro :).

Shure SRH940 mają świetną scenę jak na zamknięte. Ale nie mogę ich polecić z względu na tragiczną budowę dodatkowo są bardzo analityczny/kliniczne w graniu.

I tutaj mogę zdziwić ale można jeszcze się zapoznać z vsonic gr07 classic. Scena jak na doki spora za to świetnie popisuja się holografią idąc na równi z takimi hitami jak FiiO FH7. A na bank przebijają Aune E1 czy MEE Audio P1.

Najbezpieczniejsze jednka i podobną charakterystyką będą AKG K550.
Odpowiedz
#3
A te DT770 Pro 80Ohm nie dadzą rady? Bo one już mają welurowe pady, a jakoś nie chce mi się bawić w wymienianie padów. K550 MK1 chyba tylko używane można dorwać, to pewnie musiałbym pady wymieniać, chyba że te twoje się dobrze zachowały, ale nie wiem jak z krótszym kablem wtedy, bo z 2m potrzebuje pewnie.
Odpowiedz
#4
80Ohm ma najbardziej rozlazły bas. Dlatego często przypisuje się im miano basowych. Moim zdaniem najgorsza wersja DT770.

Moje MKI są po wymianie padów(kupione w serwisie AKG). Co do kabla jak potrzebujesz 2m, byś musiał kupić przedłużke coś takiego https://allegro.pl/oferta/vention-mocny-...7988881197 . Ciebie to nie dotyczy(nie masz takiego DAC), ale przygotowałem je pod wejście zbalansowane, są podłączone pod oba przetworniki. To jakbyś myślał kiedyś o rozbudowie sprzętu audio.

https://ibb.co/RhWnsMp

Kabel Canare Starquad l-4e5c
Oplot Neutrik, lutowane cyna ze srebrem. Robił mi gość z forum mp3 store.
Odpowiedz
#5
Okej. Rozważę, w razie czego się odezwę, ale raczej zdecyduję się na Beyerki. Zauważyłem że ty pisałeś o wersji bez pro, a w internecie nie widziałem takich, to są te same słuchawki i po prostu nie napisałeś tego w nazwie? Tak dla pewności pytam ^^
Odpowiedz
#6
Pro to właśnie 80 Ohm, dają mocniejszy ucisk pałąka.

Ja bym po prostu kupił MMX 300, dajmy na to te https://allegro.pl/oferta/sluchawki-beye...8548831753 masz jak coś 3 miesiące gwarancji i normalne 14 dni na zwrot jak cos.

Ewentualnie możesz zaryzykować i kupić DT770 250Ohm, zobaczyć czy ważka podoła wyzwaniu :).
Odpowiedz
#7
Szczerze mówiąc to MMXy mi się nie podobają wizualnie kompletnie xD
Sprawdzę 250Ohm, najwyżej odeślę i wezmę te 32. Dzięki wielkie!
Odpowiedz
#8
Podrzucę jeszcze pytanie od znajomego, bo nie chce mu się konta zakładać ^^ Znajomy szuka headsetu, ale tak samo GSP 600 były dla niego za ciężkie, nie wiem czy jest w ogóle jakiś headset dobrej jakości i nie ciężki, ale warto zapytać
Dobór słuchawek
jakie obecnie używasz? GSP 600
czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
- jeśli tak – to jakiej?
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Mogę kupić coś do około 500zł, moje mobo to Z370 asrock extreme 4
--- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Głównie gry
jakiej muzyki głównie słuchasz? Hip hop
w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Apex/R6
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? ~1k
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? zamknięte
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większą
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie
co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Są za ciężkie, poza tym wolałbym samą skórę, ew. welur. Koniecznie mikrofon odsuwany jak w tych co mam teraz, lub chowany, no i koniecznie headset.
Odpowiedz
#9
To niech on kupi te MMX 300 taniej i też spoko sa Cooler Master MH751(mega wygodne i lekkie).
Odpowiedz
#10
A jak z wygłuszeniem w MMXach?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.