• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do grania (FPS) ok. 300 zł
#1
Witam
Zacząłem grać trochę więcej w strzelanki i chciałbym kupić nową myszkę. Bardzo prosiłbym o pomoc w dobraniu. Przed obecną myszką miałem Logitecha g5, ale niestety kabel się przetarł. Dodam, że logitech g5 idealne leżał mi w dłoni.
W saturnie przymierzałem się do paru myszek i najbardziej pasowała mi Logitech g500s, jednakże nie ma już możliwości kupna nowej. Logitech G700s bardzo dobrze mi leżała w dłoni, ale jest to myszka bezprzewodowa i nie wiem czy nada się do gier FPS. Ostatnią jaką brałem pod uwagę to Logitech G502. Ta mysz najmniej mi odpowiadała niemniej jednak jeśli jest najlepsza to niechętnie będę zmuszony pójść na kompromis.
Z góry dziękuję za pomoc.

1) jaką obecnie myszkę używasz: ESPERANZA EM122K
2) jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: brak informacji
3) czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
4) czułość w Windows: 6/11
5) czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
6) ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 35 cm
7) w co grasz (podaj tytuły gier): Counter Strike Global Offensive
8) jaką masz obecnie podkładkę: RAZER GOLIATHUS
9) ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6, tak używam bocznych
10) twój budżet: 200-350 [zł]
11) jaki chwyt stosujesz: PALM GRIP
12) jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
13) jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
14) jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~19cm
15) jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~2cm
16) czy chcesz zmienić swój chwyt?: NIE
17) czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: TAK 
18) co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: myszka nie nadaje się do gier
19) czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
20) uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że powinieneś spróbować Zowie EC1-A, Z kształtu właśnie bliżej jej do g500, ale do tego jest wygodniejsza. Myślę, że będzie Ci pasować.
Odpowiedz
#3
Wyczytalem ze Zowie jest niemal identyczna jak DeathAdder, a tego gryzonia nie trzymalo mi sie juz tak dobrze. Ponadto nigdzie nie ma mozliwosci przymierzenia sie do niej.
Czy logitech g700s jest az tak tragiczny do gier typu FPS?
Odpowiedz
#4
Myszy bezprzewodowe pod względem parametrów pracy sensora czy materiałów przeważnie są porównywalne z 4-5 razy tańszymi myszami na kablu. W przypadku tego logitecha za ponad 300 zł otrzymasz mysz na gorszym sensorze i podobnych materiałach co dobra mysz optyczna za mniej niż 150 zł, do tego zbyt ciężką do fpsów i dodatkowym opóźnieniem czasu reakcji wywołanym bezprzewodową technologią.
Co do wagi nie sugeruj się tym jak ci leży w sklepie, bo sam przymierzając zauważyłem, że ciężki logitech g502 wcale taki ciężki się nie wydaje, gdzie podczas korzystania przy komputerze już kilka gramów robi odczuwalną różnicę.
Jeżeli chcesz dużą mysz, możesz przymierzyć się do roccata kone XTD optical lub steelseries rival, jeżeli znajdziesz je w którymś ze sklepów.
Odpowiedz
#5
jak się obawiasz EC1-A, to jak cesarz podał, Rivala i XTD Opt powinieneś znaleźć w media marktach, rtv agd i saturnach... często mają wystawione
Odpowiedz
#6
Niestety ani jednej ani drugiej nie mam możliwości przymierzenia w moim mieście. Obskoczyłem wszystkie sklepy typu media markt i saturn itd...
Odpowiedz
#7
a były jakie tam, których kształt Ci przypasował ?
Odpowiedz
#8
No były te co pisałem w pierwszym poście. Była g500s, ale ostatnia sztuka na wystawie, która mi najbardziej pasuje do dłoni. Kolejna g700 i g502, która najmniej mi pasuje, ale jeszcze jakoś bym ja przeżył.
Odpowiedz
#9
Udało mi się jeszcze znaleźć w sprzedaży g500s. Czy jest ona godna uwagi pod względem technicznym?
Odpowiedz
#10
g500s ze względu na sensor laserowy pod FPSy - nie, można by było się zastanowić, gdyby kosztowała przynajmniej 2 razy mniej. Wracając do zowie ec1-a różnice w kształcie względem deathaddera są dość znaczące dla wygody, zowie nie rozszerza się na przodzie przez co można ją głębiej chwycić i nie ma takiego ostrego profilu (mi też deathadder nie leżał specjalnie, a ec-a jest chyba najwygodniejszą myszą jaką miałem), choć fakt, że będzie raczej pod fingero -palma, niż pod klasycznego palm gripa, co w zasadzie jest raczej zaletą w csie, daje lepszą kontrolę przy drobnych ruchach. Będzie na pewno wygodniejsza od esperanzy, a sam sensor optyczny daje taką różnicę względem laserowego, że warto spróbować się przestawić. Oczywiście g502 również będzie świetnym wyborem pod względem sensora, ale jest ona zwyczajnie za ciężka pod fpsy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.