• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone AIMO Remastered - jaki ma sensor
#1
Cześć,
Od listopada już czekam na jakieś informacje na temat zastosowanego sensora w Kone AIMO Remastered. Mysz jest coraz bardziej dostępna, ale nie mogę wygooglować jaki dokładnie sensor w niej siedzi.

Ktoś może wie coś na ten temat? Może redakcja Test-Gear zamierza rozkręcić i zrecenzować tą odświeżoną wersję? Jeśli tak to kiedy można się takiej recenzji spodziewać?
Odpowiedz
#2
Hej.

"Autorski" Owl-Eye, implementowany już od kilku lat, dostępny w chociażby reprezentatywnym modelu "Kone Pure Owl-Eye".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Niestety nie o to pytałem. Roccat Kone AIMO też miał Owl-Eye, ale tak naprawdę był to PMW3361, głowy sobie uciąć nie dam, ale ostatni Kone Pure też miał PMW3361.
Nie chodzi mi o nazwę marketingową lecz o konkretny model i firmę sensora. Oczywiście Roccat według informacji marketingowych "modyfikuje" sensory Pixarta, ale jakiś konkretny model referencyjny musi istnieć.
Odpowiedz
#4
Skoro ten też ma Owl-eye to znaczy że jest to też zmodyfikowany 3361 :).
Odpowiedz
#5
Nie wiem, nie jestem tego taki pewny - już raz się naciąłem, kupiłem lata temu Razera Imperator bo myślałem, że będzie tak dobry jak DA, ale się okazało, że Imperator ma gówniany sensor philipsa ;)
Odpowiedz
#6
W dobie tak szybkiego rozwoju, każdy sensor topowych konstrukcji zapewnia bezproblemową pracę.
Każdy to również bardzo sowite słowo, mianowicie, wszelakie "nowe" sensory "PMW" - PixArt, bazują na przełomowym PMW3360, który kilka lat wcześniej połączył walory sensorów laserowych z optycznymi - nieprzekraczalna dla człowieka prędkość maksymalna, niski parametr LOD, polubowna praca z prawie każdą powierzchnią i reprezentatywny dla sensorów optycznych minionej dekady "feeling".

PMW3361, PMW3366, PMW3389, TrueMove3, PMW3391 - wszystkie to tak naprawdę podłoże PMW3360, modyfikowane za pomocą "firmware" i innej soczewki.
Coby było weselej, najkorzystniej wypada opublikowany wraz z modelem G502, PMW3366 - pozbawiony "smoothingu" na każdym stopniu DPI, jak i chełpiący się najniższym parametrem LOD i absolutnym brakiem interpolacji.

Powracając do ekstraktu, sensor w modelu "Remastered", to najprawdopodobniej zmodyfikowany PMW3361 - Owl-Eye, zapewne stąd również pozostawiona została nazwa marketingowa Roccata.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Obstawiam że stary AIMO miał inny sensor a wersja remastered jest właśnie dla zmian sensora(i pewno paru innych aspektów). Tak jak Logitech pakuje do swoich myszek nowe HERO czy razer robi właśnie modele V2 swoich popularnych modeli na wzgląd zmniejszenia wagi czy optycznych przełączników.
Odpowiedz
#8
Obawiam się dokładnie tego co napisał FreeQ. Oczywiście również teoretycznie uważam, że powinien tam siedzieć PMW3361 jak w Kone AIMO - tak jak napisał XeXu. Dlatego szukam sprawdzonej informacji, gdzie ktoś rozkręcił mysz i sprawdził co siedzi w środku.

Zastanawiałem się nawet czy jej nie kupić i nie rozkręcić, tylko nie wiem co w przypadku w którym będzie w środku zgniłe jajo :/, odesłać może trochę nie wypada, nawet jeśli bym jej nie uszkodził i nie byłoby śladów odklejania ślizgaczy. Kupić po to, żeby leżała też bez sensu. Dlatego zastanawiam się też nad zakupem Kone AIMO dopóki są jeszcze dostępne.

Generalnie z zakupem mi się nie śpieszy bo w tym miesiącu kupuję kartę graficzną, dyski i dodatkowe słuchawki. Dopiero w przyszłym miesiącu chętnie bym ją kupił wraz z nową podkładką. Tylko nie widzę za bardzo szans na to, że do tego czasu gdzieś zostanie ona rozkręcona i będzie informacja co za sensor w niej siedzi.

XeXu, naprawdę chciałbym wierzyć w to co napisałeś bo to by bardzo ułatwiło życie, niestety moje doświadczenia pokazują, że nawet w takich przypadkach trzeba sprawdzać producenta po 10 razy :/. Jeśli dobrze pamiętam, to chyba nawet z DA były jaja że niektóre wersje limitowane miały gówniane sensory i w pewnym momencie trzeba było wiedzieć którą wersję, z którego roku w ogóle warto kupić.
Odpowiedz
#9
Zupełnie niepotrzebnie się zamartwiasz, świadomość konsumentów wzrosła, producenci od kilku lat nie zaimplementowali gorszego układu, od PMW3360.
Owl-Eye to również wariant o podwalinach PMW3389 - zastosowano go w Kone Pure Ultra, parametrami zupełnie pokrywa się z sensorem w Kone Aimo Remastered, to właśnie on najprawdopodobniej został w tejże myszy zaaplikowany.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Hmmm mam nadzieję, że tak bo to by było dobre dla konsumentów. Przemyślę to jeszcze i być może na początku miesiąca kupię ją nawet jeśli nie będzie nigdzie sprawdzonego info co do sensora. Zastanawiam się czy nie napisać tematu tutaj skoro mam już konto z prośbą o doradzenie jakiego gryzonia wziąć, choć jestem praktycznie na Kone AIMO zdecydowany. Dodatkowo głównym wymogiem wobec nowej myszki jest funkcja taka jak EasyShift Roccata. Zobaczymy, w każdym razie dzięki Wam za pomoc ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.