• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 150-180 zł
#1
Siemka. Prosiłbym bardzo o pomoc w doborze słuchawek.

  • jakie obecnie używasz? Jakieś douszne od Philipsa, chyba to ten model: Philips SHE1455BK/10
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie używam. Źródło, do którego słuchawki będą podpięte to integra, lecz niestety nie potrafię podać, jaki jest to chipset.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 90% - gry, 10% - muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Różne gatunki, lecz najczęściej rap.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO (zależy mi na dobrym pozycjonowaniu), League Of Legends (lecz w tej grze dobre słuchawki nie są tak istotne)
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 180 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Najlepiej znaleźć złoty środek, lecz bardziej zależy mi na dźwięku.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Gram w domu, gdzie zazwyczaj jest cicho. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, więc ciężko mi jest określić, które są idealne dla mnie. Nie zależy mi jakoś na wygłuszeniu, lecz fajnie by było, gdyby jakie wygłuszenie mimo wszystko było.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Słuchawki są głównie do gier, więc większa scena.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie, raczej nie.
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? W moim przypadku nie jest tak, że zmieniam słuchawki, bo coś mi nie pasuję. Chodzi tu tylko o to, że nigdy nie miałem jakiś "porządniejszych" słuchawek niż takie douszne. Ewentualnie zmieniłbym wygodę, gdyż na takich słuchawkach po jakimś czasie bolą uszy (nie jakoś bardzo, ale czasami tak jest).
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Brak uwag. Wolałbym jednak słuchawki nauszne, wokół uszne niż takie douszne.
PS: Jeżeli było już dużo postów o podobnych wymaganiach to bardzo przepraszam. Chciałem, by polecone słuchawki były jak najbardziej aktualne. Chciałem również, by ktoś pomógł wybrać mi słuchawki idealnie pode mnie, bym utwierdził się w przekonaniu, że dane słuchawki są "stworzone dla mnie". Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Słuchawki pod ciebie to byś musiał opisać jakie brzmienie preferujesz. I tu zaczynają się schody :D. Natomiast preferencja pod gry FPS jest opisana w poradniku http://www.test-gear.pl/poradniki/skroco...u-sprzetu/

Tak więc czy szukamy słuchawek pod gusta czy po prostu dobrych do FPSów :).
Odpowiedz
#3
(12-26-2019, 07:18 PM)FreeQ napisał(a): Słuchawki pod ciebie to byś musiał opisać jakie brzmienie preferujesz. I tu zaczynają się schody :D. Natomiast preferencja pod gry FPS jest opisana w poradniku http://www.test-gear.pl/poradniki/skroco...u-sprzetu/

Tak więc czy szukamy słuchawek pod gusta czy po prostu dobrych do FPSów :).

Szczerze jestem zielony w temacie słuchawek. To znaczy coś tam czytałem, ale nie znam się na brzmieniach itd. Jeżeli mógłbyś polecić to raczej w tą stronę po prostu dobrych do FPS. Nie jestem też jakimś audiofilem, więc myślę, że jeżeli cały czas przesiaduję na bardzo tanich słuchawkach i tak zobaczę rożnicę na tych dobrych do FPS.
Odpowiedz
#4
Superlux HD668B to kup na start. Grają jasno i są otwarte, może brakować basu, ale za to kroki będą bardzo czytelne. Jak ci się spodobają będzie można pomyśleć o wymianie padów na wygodniejsze :).
Odpowiedz
#5
(12-27-2019, 10:45 AM)FreeQ napisał(a): Superlux HD668B to kup na start. Grają jasno i są otwarte, może brakować basu, ale za to kroki będą bardzo czytelne. Jak ci się spodobają będzie można pomyśleć o wymianie padów na wygodniejsze :).

Okej, dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytałem też o słuchawkach typu Rockmaster OE. Według Ciebie lepiej kupić te HD668B czy może dołożyć trochę do tych Rockmasterów? 

PS: Gdzie można zakupić takowe, wygodniejsze pady?
Odpowiedz
#6
A i jeszcze jedno pytanie. Gdyż czytałem recenzje tych słuchawek (HD 668B) i recenzent napisał, że podłączania do integry tych słuchawek nie poleca. W przyszłości nie planuje kupić karty dźwiękowej, więc chciałbym słuchawki, które nawet na integrze dadzą radę.
Odpowiedz
#7
Nie słyszałem Rockmaster OE więc nie mogę ocenić.

Natomiast co do źródła to ono zawsze jest wskazane kupując słuchawki które jednak już coś potrafią :).
Odpowiedz
#8
Poczytałem trochę i stwierdziłem, że słuchawkami, które ludzie najczęściej polecają do gier (głównie do CS:GO - pozycjonowanie) to:
- Superlux HD669
- Superlux HD668B
- ISK HP-580

Mógłbyś wypowiedzieć się o każdych? (oczywiście jeżeli je posiadałeś, czy miałeś przyjemność posłuchać)
Które Twoim zdaniem będą najlepsze dla mnie (znaczy no, w sumie to pod gry FPS - typu CS:GO)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS: Wiem, że powinienem kupić jakąś dźwiękówkę, ale na razie odpuszczę, więc które słuchawki będą najlepiej sprawowały się na integrze.
Odpowiedz
#9
Więc tak, Superlux HD669 ponoć przeszły cichą rewizję co wpłynęło negatywnie na dźwięk. ISK nie znam, ale z tego co czytam to V-ka czyli spoko :). Chociaż ja i tak bym brał 669B i pomyślał o innych padach za grosze :).
Odpowiedz
#10
(12-28-2019, 10:40 PM)FreeQ napisał(a): Więc tak, Superlux HD669 ponoć przeszły cichą rewizję co wpłynęło negatywnie na dźwięk. ISK nie znam, ale z tego co czytam to V-ka czyli spoko :). Chociaż ja i tak bym brał 669B i pomyślał o innych padach za grosze :).

Okej. Tak chyba zrobię. 
A myślisz, że te słuchawki dadzą radę w CS:GO na integrze? Żeby było dobrze słychać kroki - dobre pozycjonowanie. Jakie jest Twoje zdanie?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.