• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do FPSów
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Logitech G Pro X
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? tej dołączonej do G Pro X
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? 
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? - 
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS, R6, Apex, nastawiam się mocno na nadchodzącego FPSa od Riotu, Project: A.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? ~1500
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Obojętnie (raczej zamknięte, ale mogą być otwarte)
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie mam pojęcia, nie znam się.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Tak, ale to nieistotne.
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Zdaje mi się, że mam za mało miejsca na uszy, jakoś nie czuję się w nich komfortowo. Nie chodzi o głębokość nausznic, tylko o ich wielkość na pozostałych płaszczyznach.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Zastanawiałem się nad Astro A40 + Mixamp, Sennheiser GSP600/Game Zero/Game One, czy też Beyerdynamic MMX300 2nd Gen.
Odpowiedz
#2
Pewnie sporo zbyt tanie, ale sam nigdy nie mogłem przeznaczyć tak dużego budżetu na słuchawki, więc od siebie mogę polecić jedynie te modele
https://drumshop.pl/4439-direct-sound-sl...-ex25.html
https://muzyczny.pl/191216_Audio-Technic...niete.html
https://www.olx.pl/oferta/sennheiser-hd3...e8370a017c
Odpowiedz
#3
Nie ma chyba czegoś takiego jak zbyt tanie, nie muszę całego budżetu przeznaczać, ale zapomniałem dodać, chcę Headsecik, z mikrofonem koniecznie.
Odpowiedz
#4
Biorąc pod uwagę fakt że większość headsetow dźwiękowo odstaje od słuchawek cenionych marek to raczej zależy na co się nastawiasz. Czy ma fajny wygląd słuchawek, ledy itp. czy faktyczną jakość brzmienia?

Z otwartych które lepiej generują przestrzeń(pozycjonowanie) Sennheiser Game One. Polecam doinwestowac w jakąś kartę dźwiękową w tym wypadku. Robią miazgę z każdego gamingowego headsetu w każdej kwocie(mówię tu o markach logitech, razer, SS, roccat itp.)

Zamknięte Audeze Mobius. Tutaj masz już wszystko w jednym.

Kolejne zamknięte. Byerdynamic MX300 v2(podobnie jak Game One)

Z tańszych Cooler Master MH751 albo teraz wychodzące(trzeba sprowadzać) Fnatic React. Z tym że są to opcje spoko w niskim budżecie.

Sam osobiście by
Odpowiedz
#5
Szczerze mówiąc, chyba po prostu nie jestem audiofilem i chcę coś co będzie mi grało w porządku i będzie się super sprawdzało w grach, bo na K702 znajomego który je podpina chyba do Dragonfly Reda, wcale nie czułem lepszej jakości niż na tych moich Logitechach. Te Beyerki zagrają dobrze bez karty dźwiękowej czy też trzeba coś dokupić? Jeżeli tak to co?
No i to samo pytanie do sennheiserów, jaka karta by się do nich nadała?
Odpowiedz
#6
Nie wiem jak dobry jest układ na twojej płycie głównej :). I nie mówię by iść w słuchawki audiofilskie za grubą kasę, dlatego też dałem CoolerMaster MH751 które są rebrandem Takstarow pro82. Tak jak Cloud I są rebrandem Takstarow Pro80. :).

Po prostu nie widzę sensu przeplacania za super uber słuchawki gejmerskie z virtual surround :). Sam osobiście myślę że do gier słuchawki za 300zł wystarczają kompletnie. Do tego kupujesz jakiegoś tańszego DAC typu prodigy black cube który ma wejście na mikro i jazda. Grasz.... ooo czy to kroki, DAC stoi na biurku ma pokrętło, więc szybko możesz sobie podglosnic i usłyszeć głośniej kto się skrada :).
Odpowiedz
#7
Nie ukrywam że mocnym czynnikiem jest komfort, bo czy w tych logitechach czy kiedys w iskach bardzo mnie uszy bolą po graniu ;/
Odpowiedz
#8
Ale że są odstające?(to nie jest pytanie śmiechowe tylko ważne) Im bardziej małżowina odstaje tym lepiej się zaopatrzyć w słuchawki które mają głębokie pady(nausznice). Komfortowo MX300 czy Game One albo nawet MH751 stoją na naprawdę wysokim poziomie. MH751 jako jedyne mają pady skóro-podobne więc po jakimś czasie uszy będą się pocić :).

I jedno pytanie. Które słuchawki strikte do gier typu CS nadawały się według ciebie lepiej? Logitech czy ISK?
Odpowiedz
#9
Trochę odstające są, ale bardziej że tak powiem kwestia dużego "obwodu" uszu xD
Szczerze mówiąc, trochę lepiej G Pro X dla mnie w grach się sprawują chyba, ale wielkich różnic nie odczuwam.
Odpowiedz
#10
Eeee to jak obwód to MMX300 będą bardzo spoko. To są ogromne komory, strasznie wygodne i majk na naprawdę wysokim poziomie. Brzmienie V-ka, bas który daje fajne efekty i sopran który daje naprawdę dobry detal. ładna scena 3D. Kup jakies powystawowe za mniejszą cenę.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-gami...8588694002 masz z opcją z zwrotu 14 dni jak coś. Czyli czas na testy i sprawdzenie jak ci się sprawują :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.