• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade z Superlux 668B
#1
Witam serdecznie,

Jako kilkuletni użytkownik HD 668B myślę nad ich wymianą, a wszystko ze względu na promocję związaną z Philips Fidelio X2HR (120 Euro).

Obecnie używam:
- HD 668B, stock'owe pady
- integra Realtek ALC887
- mikrofon Media-Tech MT390

Słuchawki służą głównie do grania w kompletywne FPS'y typu Apex, BF V, sporadycznie CS:GO lub Fortnite, zależy mi na tym aby były otwarte(w zamkniętych za bardzo krzyczę :P ) i na jak najlepszym pozycjonowaniu w grach. Te Superluxy jakby nie patrzeć muzycznie też mnie zadowalają. I teraz się zastanawiam nad tymi Fidelio X2HR, Somic V2 albo którymiś Senkami (HD599, czy któreś w podobnej cenie z Drop'u). Wydaje mi się, że Philipsy będą typowo allround, ale nie wiem czy przypadkiem nawet takie Somic V2 nie będą lepiej się sprawdzać w grach.

Jest też następna opcja czyli kupienie karty dźwiękowej i upgrade padów w Superluxach, chociaż nie wiem czy karta jest mi tak bardzo potrzebna ponieważ głośność mam na 40 (Windowsowkie ustawienia, w sterowniku nie zmieniałem), a fanem mocnych bassów jakoś szczególnie nie jestem (mam wrażenie, że w grach potrafią mocne bassy wygłuszyć niektóre dźwięki, ten bass w Superluxach mi pasuje, chociaż lekko mocniejszy również by mi nie przeszkadzał).

I takie bonusowe pytanie, czy jest różnica między podłączeniem słuchawek pod płytę główną, a pod panel frontowy w obudowie (SilentiumPC Signum SG1 TG)?
Odpowiedz
#2
Słuchawki powinny zagrać lepiej podłączone bezpośrednio do źródła, im więcej przeszkód tym tym większe zawirowania. Chociaż wiem że są też MOBO które stosują wzmocnienie na panelu przednim, baaa nawet bardziej się skupiają na nim niż panelu tylnim. Sumarycznie, niech twoje uczy ocenią.

Co do słuchawek do gier. Jeżeli mają to być słuchawki do wszystkiego to X2HR czy Sennheiser HD599(te będą troszkę cięższe do napędzenia) to dobra droga. Słuchawki które posiadasz do gier w tej cenie są lepiej niż bardzo dobre :). Natomiast kwestia pozycjonowania to już sprawa indywidualna gry. Słuchawki mogą pomóc osiągnąć lepszą(bardziej wyczuwalną) separację miedzy planami(kwestia sceny i napowietrzenia) czy skupienia się na pewnych aspektach(kroki itp.) jeżeli powiedzmy będą grały jaśniej(lepsze skupienie na wyższej średnicy i sopranie). Te aspekty właśnie pomagają w lepszej lokalizacji źródła, czyli tego że słychać je bardziej punktowo.

Więc jak powinieneś wybierać? Słuchawki jaśniejsze albo naturalne, ewentualnie grające w planie V(z tą uwagą by bas nie był aż tak dominujący) http://www.test-gear.pl/poradniki/skroco...u-sprzetu/

Natomiast kwestia doboru sprzętu... takie Somicy sprawdzają się już świetnie. Ja osobiście twierdzę że jak chcesz iść bezwzględnie w precyzję to takie bayerdynamic DT880 250Ohm są już kompletnymi killerami. Z tą uwagą że między tymi słuchawkami a somic V2 nie będzie w ogóle przepaści, o ile w ogóle jakaś będzie.

Co do napędzenia faktem jest że źródło takie jak DAC czy karta dźwiękowa wewnętrzna zwiększy trochę ich precyzję. Ale to bardzie w kwestii oczywiście wzmocnienia, ale też szybkości czy dokładności tonalnej. Natomiast czy twoje uszy to usłyszą... to inna bajka :D.
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie za odpowiedź!

Zagłębiając się w temat jeszcze trochę, to raczej odpuszczę sobie Senki. Kuszą te X2HR bardzo, albo boję się trochę tego bassu czy np. usłyszę kroki podczas strzałów czy wybuchów, ale plusem jest to, że są łatwe do napędzenia.

Zauważyłem też bardzo ciekawą pozycję czyli Audio-Technica ATH-AD700X. Słuchawki podobno jedne z najlepszych do gier i również łatwe do napędzenia, więc nie wiem czy czekać na jakąś promkę z nimi. (Podobno scena lepsza niż w X2HR, ale czy warto dopłacać biorąc pod uwagę jakość i aktualną cenę X2HR, czyli ~480 zł z Amazonu?)
Odpowiedz
#4
Szczerze... Kwestia sceny jest trochę nad wyraz. Owszem, fajnie jak słuchawki mają ładnie poukladaną scenę(holeografia czyli odpowiednia głębia jak i szerokość i wysokość). Więc słuchawki nie muszą mieć tak rozdmuchanej sceny a dalej potrafią ładnie układać źródła pozorne. AD700X uważam za słuchawki przereklamowane i nie warte swojej ceny. Jakby kosztowały 400zł to tak. Sam preferuję coś jak Beyerdynamic DT990 czy AKG K712 pro(to są w ogóle świetne słuchawki jak do muzyki tak i do gier). Sennkow bym nie skreślał ponieważ są warte swojej ceny :). Natomiast za Philipsami przemawia ich dość naturalne brzmienie a budowa niczym czołg. To sprzęt na lata :).
Odpowiedz
#5
Właśnie ostatnio wyczytałem na Reddit'cie, że AD700X to niby mniej wygodne AKG z serii K700, ale ile ludzi - tyle opinii. Szkoda, że na K712 Pro to bym musiał wziąć kredyt studencki :D

Pewnie będę musiał się przejechac do Niemiec do MediaMarkt i zobaczyć co tam mają wystawione, to może będę miał okazję sprawdzić któreś z polecanych, bo na ten moment stać mnie jedynie na Senki HD 599 SE i tego X2HR.

Jakby nie zależało mi głównie na FPSach to bym już wziął te X2HR ze względu na stosunek ceny do jakości na aktualnej promce :)
Odpowiedz
#6
Patrz używki(ja kupuje głównie używane). Ale by było jasne, somicy za 200zl też sprawdzą się świetnie.
Odpowiedz
#7
A z własnego doświadczenia co byś był mi w stanie polecić? Bo dzisiaj natrafiłem na stronę: https://www.head-fi.org/threads/mad-lust...ed.534479/ i widzę, że AD700x ciężko polecić do czegoś innego niż granie, a z kolei z X2HR jest na odwrót. Ciekawie natomiast wygląda Sennheiser HD599 i wydaje mi się, że może to jest to czego szukam (chociaż na pewnym forum ktoś pisał, że koszmarnie grają, jak słuchawki za 30zł z marketu, chociaż po głębszej lekturze miał chyba walnięty egzemplarz)?
Odpowiedz
#8
Każdy ma własne uszy i każdy słyszy inaczej. Dodatkowo jeden woli jak słuchawki walą basem a inni wolą bardziej równe granie, kończąc na ludziach co wolą jasne szczegółowe :). Nie uważam AD700X za najlepsze do gier ponieważ dystansują brzmienie i tu zaczynają się schody. To co dalej ładnie jest pozycjonowane, to co bliżej wydaje się z większej odległości :). Bierz pod uwagę fakt że ten człowiek testuje te słuchawki głownie z softami z virtual surround :).

Ja? Jakbym miał kupić słuchawki które mają być TYLKO do gier to Somic V2 albo AKG K240 MKII. Albo zamknięte Beyerdynamic MMX 300 gen 2.
Odpowiedz
#9
Właśnie jestem po zamówieniu Audio-Technica ATH-PDG1, za uwaga: 330 zł z przesyłką z brytyjskiego Amazonu. Niby nie potrzebują wiele do napędzenia, powinny mi przypasować. Mikrofon też się wydaje całkiem dobrej jakości.
Czekam na paczkę i po tygodniu zdam relację jak mi się sprawują. (Wiadomo czas na wygranie i przestawnie się na pewnie inny dźwięk) :)
Odpowiedz
#10
PDG1 świetne słuchawki i strasznie niedocenione. Mikrofon bajka :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.