• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DM4 Evo
#1
Specyfikacja
Wymiary: 126 x 63 x 40
Sensor: PMW3389
Scroll: Enkoder ALPS
Mikro-przełączniki główne: Huano "Blue Shell" 20M
Mikro-przełączniki boczne: MWK Tactile
Mikro-przełączniki suplementarne: Huano White 5M
Waga: 97 gramów

Galeria: https://bit.ly/30tQFW2

Trochę nie rozumiem ostatnich wyborów DM.
Premiera Model D, popyt na ultralekkie myszy, a tutaj znowuż prawie stugramowa konstrukcja.
Kontury przypominają mniejszą G403, z... większą wagą o 10 gramów.
Brakuje mi konkretnych, małych myszy, w szczególności kształtu Kinzu czy Rivala 100, szedłbym właśnie w tym kierunku.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#2
Nawet razer zrobił V2-ki swoich myszek i zmniejszył wagę. Jeszcze jakiś czas temu sam myślałem, po co tak lekkie myszki, to bez sensu. Nie czujesz gryzonia więc mniejsza kontrola. To było błędne myślenie. Jak przesiadłem się na Roccat czy Logi G303(obie blisko 90g) z CoolerMaster MM710 pierwsze co to "fuck me co to za cegły nie idzie tym całować". Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego. Tak jak z samochodami w automacie. Automat?! To samochody dla bab! A teraz? Jak wsiadam do manuala "kur.. muszę teraz miotać tą wajchą"!
Odpowiedz
#3
A co z tą G303 w końcu, użytkujesz ją? Jak wrażenia?
Otoczka wokół niej, jest naprawdę gruba, oczywiście mysz zapewne nie robi już takiego wrażenia w każdej z tych kategorii: kształt, waga, przewód.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Z perspektywy przesiadki, mam do g303 szacunek i hejta jednocześnie. Szacunek ponieważ jej ksztalt jest najlepszy jaki testowałem pod claw-gripa, ręka dosłownie sama układa się w kształt szpona i jest mega wygodna(wręcz idealnie). Natomiast przewód porównując do MM710 to tragedia, znaczy to normalny przewód na poziomie myszek zowie czy SS ale ten zaprezentowany w CoolerMaster to mistrzostwo, czujesz jakbyś miał mysz bezprzewodową. O wadze nie muszę pisać, zawsze gryzonie o wadze do 90 gram wydawały się lekkie, ale teraz ponowne ich użycie powoduje jakbym trzymał cegłę :).
Odpowiedz
#5
Testowałem już jakiś czas temu przewody w rozmiarze 36AWG, genialne.
W zestawieniu z paracordem domowej roboty, tych niemalże nie czuć i jest to kolejny krok ku wygodzie.

"Custom" Logitecha B100 jest zdecydowanie bardziej lekki od ZA13, obstawiam 70-75 gramów.
WMO również, nie posiada scrollwheela - jeszcze jej nie pociąłem, enkoder koliduje z przyciskami, więc bez tego się nie obejdzie, a zatem jej waga jest naprawdę niska, zdecydowanie niższa niż wspomnianego Logitecha.
Problemem z jakim natrudzić się trzeba, jest balans wagi w przypadku niestandardowych konstrukcji.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Na aliexpress można kupic shelle do myszek Logitecha i nie tylko. Widziałem że są też firmy robiące w drukarce 3D obudowy do myszek. Sam osobiście uważam że redukcja wagi ma znaczenie. Owszem na początku będzie się wydawać za lekka, ale po paru godzinach mięśnie się dostosowują. Natomiast potem przesiadka na cięższego gryzonia jest problematyczna. Idzie się też przyzwyczaić, ale czuć jakby ruchy są mniej precyzyjne.
Odpowiedz
#7
Nierówność powoduje samo PCB, by je umieścić, zazwyczaj trzeba coś wyciąć, czegoś się pozbyć, co doprowadza do zaburzenia pierwotnej wagi samego plastiku.
Co do lekkich myszy, to już aksjomat, sam nie użytkowałem niczego powyżej 85 gramów od dobrych kilkunastu miesięcy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.