• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze śledzeniem celu.
#1
Witam. Piszę tutaj bo mam nadzieje, ze pomoże mi ktoś rozwiązać pewnie problem. Mianowicie problem dotyczy poruszania myszką za celem w grach fps. Testowałem wiele myszek i podkładek ale ciągle nie znajduje 100% satysfakcjonującego rozwiązania. Obecnie posiadam myszkę Model O oraz podkładkę Glourius Speed i jest bardzo dobrze ale chciałbym by było lepiej. Dodam że mój chwyt do fingergrip. Dokładnie problem polega na tym, że kiedy wciskam PPM (celownik) i do tego wciskam LPM (strzelanie) to mam ciężko czasami dokładnie nadążyć za celem. Głownie ten problem widać w szybkich grach fps. Co innego gdy strzelam „z biodra” i wciskam tylko LPM wtedy problemu nie ma. Z moich doświadczeń, mam wrażenie, że wynika to ze zbyt mocnego nacisku myszki do podkładki przez co zmienia się tarcie na podkładce. (dochodzi tu do tego że bardzo sztywno czy wręcz mocno trzymam myszkę(dlaczego? newry?) i też mocno wciskam przyciski.
Pytanie: Czy sprzętowo mogę temu zaradzić?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym też znać odpowiedź na inne konkretne pytania:
Myszka – jakie znaczenie ma waga w kontekście problemu o jakim piszę?
Myszka – jakie znaczenie mają ślizgacze w kontekście problemu o jakim piszę? Lepiej mniejsze? Większe? Zaokrąglone czy też nie?
Podkładka – lepiej żeby była szybsza czy wolniejsza?
Podkładka – lepiej żeby była cienka czy grubsza? (gdzieś czytałem że cienka podkładka jest bardziej sztywna to też myszka nie wciska się w nią tak jak w grubą podkładkę to też kontrola myszki jest ta sama…)

Ktoś pomoże mi rozwiązać problem? Z góry dzięki.
Odpowiedz
#2
A to nie jest związane z skurczem mięśni trzymając 2 palce równocześnie na klawiszach? Za duże napięcie mięśniowe przez co ruchy są bardziej skokowe a nie plynne. Zacznij może od zmiany przyzwyczajenia i ustaw sobie prawy klawisz myszy nie jako celowanie przy wyciśniętym klawiszu. Tylko jedno kliknięcie powoduje ciągle celowanie.
Odpowiedz
#3
(10-11-2019, 06:50 PM)FreeQ napisał(a): A to nie jest związane z skurczem mięśni trzymając 2 palce równocześnie na klawiszach? Za duże napięcie mięśniowe przez co ruchy są bardziej skokowe a nie plynne. Zacznij może od zmiany przyzwyczajenia i ustaw sobie prawy klawisz myszy nie jako celowanie przy wyciśniętym klawiszu. Tylko jedno kliknięcie powoduje ciągle celowanie.
Czyli np. LPM jako celowanie i jednocześnie strzelanie?


Zapomniałem dodać że gram na dosyć dużym DPI tj. 3200. Na dużej podkładce mam 2 i 1/3 obrotu. To też nie używam całej ręki do grania tylko dłoń.
Odpowiedz
#4
imo to ewidentnie problem leży w twoim chwycie i tym jak prawdopodobnie za bardzo zaciskasz dłoń na myszce, tutaj sprzęt mało może pomóc, jedyne co mógłbyś spróbować to twardsze podłoże jeżeli dociskasz myszkę do podkładki, co jednak nie jest oczywiste bo możliwe, że tylko ściskasz ją w dłoni i sztywność podkładki może mieć wtedy mniejsze znaczenie

imo to kup sobie taką piłeczkę do ściskania żebyś miał gdzie rozładować napięcie mięśniowe, zawsze jak nei musisz trzymać myszki to ściskaj ją sobie. To akurat w wielu sprortach jak tenis czy golf jest mówione gdy się uczysz, żebyś nie ściskał rakiety/kija gdy nie uderzasz, tylko luzował chwyt i na podobnej zasadzie jest z myszką, podejrzewam, że jak siądziesz do grania to tak myszke ściskasz non stop gdy tylko masz na niej łapę.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
(10-12-2019, 02:48 PM)Jockermann napisał(a):
(10-11-2019, 06:50 PM)FreeQ napisał(a): A to nie jest związane z skurczem mięśni trzymając 2 palce równocześnie na klawiszach? Za duże napięcie mięśniowe przez co ruchy są bardziej skokowe a nie plynne. Zacznij może od zmiany przyzwyczajenia i ustaw sobie prawy klawisz myszy nie jako celowanie przy wyciśniętym klawiszu. Tylko jedno kliknięcie powoduje ciągle celowanie.
Czyli np. LPM jako celowanie i jednocześnie strzelanie?


Zapomniałem dodać że gram na dosyć dużym DPI tj. 3200. Na dużej podkładce mam 2 i 1/3 obrotu. To też nie używam całej ręki do grania tylko dłoń.

Nie nie. Piszesz że LPM trzymasz wcisniety jak strzelasz. Czyli żeby przycelowac z przyrządów optycznych musisz wcisnąć klawisz i go trzymać. Ja po prostu w ustawieniach gier(zawsze) mam tak że jak chcę skorzystać z przyrządów celowniczych wciskam 1 LPM i przechodzi mi w tryb celowania. Natomiast jak chcę wyjść z trybu celowania naciskam ponownie LPM. Ty by wyjść z trybu celowania musisz puścić LPM. 

W opcjach sterowania gry masz cos takiego jak aim i toggle aim. Ja używam tego drugiego. 

Natomiast to jakiego DPI używasz to twoja indywidualna sprawa. Ale dobrze jest by to było optymalne ustawienie. Nie za szybko nie za wolno. Potrenuj też w różnych programach jest na przeglądarce całkiem spoko, nie pamiętam jego nazwy ale wpisz w google "test your aim" i pierwsza strona jaka ci się wyświetli.
Odpowiedz
#6
A sprawdz czy problem nie lezy w czulosci w trkacie celowania. W csie jest tak że przy uzyciu lunety czułość sie zmiejsza (moza to ustawic w grze tak zeby mniej lub bardziej czułe) i moze dlatego masz problem z celowaniem.
Odpowiedz
#7
(10-15-2019, 08:40 AM)Hya napisał(a): imo to ewidentnie problem leży w twoim chwycie i tym jak prawdopodobnie za bardzo zaciskasz dłoń na myszce, tutaj sprzęt mało może pomóc, jedyne co mógłbyś spróbować to twardsze podłoże jeżeli dociskasz myszkę do podkładki, co jednak nie jest oczywiste bo możliwe, że tylko ściskasz ją w dłoni i sztywność podkładki może mieć wtedy mniejsze znaczenie

imo to kup sobie taką piłeczkę do ściskania żebyś miał gdzie rozładować napięcie mięśniowe, zawsze jak nei musisz trzymać myszki to ściskaj ją sobie. To akurat w wielu sprortach jak tenis czy golf jest mówione gdy się uczysz, żebyś nie ściskał rakiety/kija gdy nie uderzasz, tylko luzował chwyt i na podobnej zasadzie jest z myszką, podejrzewam, że jak siądziesz do grania to tak myszke ściskasz non stop gdy tylko masz na niej łapę.

No tutaj może i jest duży problem. Ogólnie jak trzymam myszkę czy też pracuje trzymając coś w dłoni to trzymam to mocno..no ale wątpie że da się to zmienić.

Czyli mam spróbować z cienka podkładką? Bo to ze mocno trzymam myszkę to fakt ale też mocno wciskam przyciski myszy...zapewne jest to spowodowane samym graniem i nerwami że np. strzelam do kogoś i chcę go zastrzelić zanim to on zrobi ze mną. :)
Odpowiedz
#8
(10-15-2019, 09:45 PM)FreeQ napisał(a):
(10-12-2019, 02:48 PM)Jockermann napisał(a):
(10-11-2019, 06:50 PM)FreeQ napisał(a): A to nie jest związane z skurczem mięśni trzymając 2 palce równocześnie na klawiszach? Za duże napięcie mięśniowe przez co ruchy są bardziej skokowe a nie plynne. Zacznij może od zmiany przyzwyczajenia i ustaw sobie prawy klawisz myszy nie jako celowanie przy wyciśniętym klawiszu. Tylko jedno kliknięcie powoduje ciągle celowanie.
Czyli np. LPM jako celowanie i jednocześnie strzelanie?


Zapomniałem dodać że gram na dosyć dużym DPI tj. 3200. Na dużej podkładce mam 2 i 1/3 obrotu. To też nie używam całej ręki do grania tylko dłoń.

Nie nie. Piszesz że LPM trzymasz wcisniety jak strzelasz. Czyli żeby przycelowac z przyrządów optycznych musisz wcisnąć klawisz i go trzymać. Ja po prostu w ustawieniach gier(zawsze) mam tak że jak chcę skorzystać z przyrządów celowniczych wciskam 1 LPM i przechodzi mi w tryb celowania. Natomiast jak chcę wyjść z trybu celowania naciskam ponownie LPM. Ty by wyjść z trybu celowania musisz puścić LPM. 

W opcjach sterowania gry masz cos takiego jak aim i toggle aim. Ja używam tego drugiego. 

Natomiast to jakiego DPI używasz to twoja indywidualna sprawa. Ale dobrze jest by to było optymalne ustawienie. Nie za szybko nie za wolno. Potrenuj też w różnych programach jest na przeglądarce całkiem spoko, nie pamiętam jego nazwy ale wpisz w google "test your aim" i pierwsza strona jaka ci się wyświetli.

Wiem już o co ci chodzi ale nie wybrażam sobie jak by to miało funkcjonować np w szybkim CODzie. :)
Odpowiedz
#9
na twardszym podłożu zawsze to mniej zmian będzie przy docisku w kontroli myszki, więc warto spróbowac, imo powineineś spróbować do tego szerszych myszek, które daja więcej kontroli bo nie da sie jej tak kurczowo ściskać jak węższe
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#10
(10-17-2019, 11:05 AM)Hya napisał(a): na twardszym podłożu zawsze to mniej zmian będzie przy docisku w kontroli myszki, więc warto spróbowac, imo powineineś spróbować do tego szerszych myszek, które daja więcej kontroli bo nie da sie jej tak kurczowo ściskać jak węższe

Właśnie zauważyłem to o czym mówisz będąc u kolegi. Posiada on stare Roccaty kone pure i xtd. Kone pure niby fajnie leżał mimo iż mam dużą rękę ale szczupłą 21x11 ale faktycznie jakbym go mocniej ściskał przez to. xtd jakoś dziwnie na początku ale z czasem się przyzwyczaiłem i było dużo lepiej.
Mam dwa pytanka:
- kolega ma półroczną podkładkę zowie gtfx hybryda.. twarda i dość szybka ale problem ze śledzeniem celu był dużo mniejszy i to bardzo. Minusem jakim zauważyłem to ze podkładka szybko się ściera oraz jej chropowatość. Czy każda tak ma? może warto zainwestować w podkładkę z innej firmy podobnej do tej? AMP500??
-jak myślicie, skoro już spróbuję podkładek hybrydowych to lepiej gdy będzie mieć myszkę cięższa czy lżejszą? Trochę też próbowałem na gtfx grać myszką Model O i przy małej wadzę i małych ślizgaczach czułem tak jakby mało kontroli..ciężko mi to ocenić albo to kwestia przyzwyczajenia..
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.