• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy do laptopa
#1
Hej,

szukam myszy bezprzewodowej, która będzie używana przy laptopie. Aktualnie posiadam starą mysz lenovo N50, kupiona za jakieś groszę lata temu. Coś tam już zaczyna powoli w niej szwankować i chciałbym coś wygodniejszego. Generalnie jakiś czas temu kupiłem sobie g305 ale mysz miała wybrzucenie z tyłu i nie wygodnie się ją trzymało. Mam stosunkowo małe dłonie. Jeśli chodzi o moje wymagania to fajnie jakby przyciski mogły być programowane w aplikacjach typu Excel (jeśli się da ofc). Głównie będzie używana do przeglądania internetu czy właśnie do Excela. Wiem, że mało myszy ma drugą rolkę, także chyba ten temat odpuszczam. Od czasu do czasu gram w lola, z tym, że mówimy tutaj o na prawdę niedzielnym graniu. Przymierzałem w MM mysze typu g703 czy g603 ale mam z nimi podobny problem co z g305. Najbardziej podpasowała mi za to g502 oraz g602, wygodnie się je trzyma. Niestety g502 bez kabla kosztuje koło 500 zł a g602 to juz stosunkowo stara konstrukacja. Jeśli chodzi o cenę, chciałbym przeznaczyć oczywiście możliwie mało ale jeśli cos jest bardzo wartego uwagi to nawyżej dołożę (chociaż 350-400) to raczej maksimum. Zastanawiam się nad mx Master 3 (przymierzałem 2s i wydaje się być również wygodna), ewentualnie następce g602, czyli g604.
Odpowiedz
#2
Hej.

Rival 650 - zapożyczony opis z onegdajszego wpisu.
> https://bit.ly/32eV5Ao
Mikro-przełączniki pod przyciskami głównymi, dostarczyło najprawdopodobniej TTC - klik jest chrupki i "responsywny", naprawdę świetne przyciski.
"Scrollwheel" również zasługuje na aprobatę, enkoder ALPS, to najlepszy dostarczyciel podwaliny dla scrolli, niestety po kilku latach regularnej eksploatacji, może być obarczony kilkoma problemami, niemniej jest to cholernie udany komponent.
Drugoplanowe mikro-przełączniki o niskim profilu, również dostarczyło TTC.
Nieprzyjemnym w użytkowaniu, może okazać się mikro-przełączniki typu "Tactile" w miejsce przycisku pod scrollem - niezbyt przyjemny "feeling".
Kabel jest nadzwyczaj dobry, jak na fabryczny i gumowy, całkiem giętki.
Ślizgacze bez reprymendy, są godne najwyższej oceny.
Nade wszystko, gumowy "coating", którym pokryta jest obudowa - nieprawdopodobnie przyjemny (stronniczo!), spotkałem się z podobnym wyłącznie w Kone Pure "Black Edition", za którym naprawdę tęsknię, niewiele jest myszy o właśnie takiej, charakternej fakturze.
Waga niestety, to ogromny negatyw - ~121 gramów.

Kategoria myszy bezprzewodowych, to istna supremacja Logitecha - autorski sensor Hero, chełpi się ponad PMW3360, zawdzięczając swoją lokację bardzo niskim poborem mocy.
Wypadkową, jest oczywiście mniejszy akumulator, który linearnie prowadzi do zrzucenia niechcianej wagi - problemu, z którym nieprzerwanie walczą producenci myszy bezprzewodowych.

Co więcej, dla takiego zastosowania, zakup myszy o tak gromkiej kwocie, jest irracjonalny.
Przemyślę wątek, być może rzucę akuratniejszą propozycją.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hej,

dzięki bardzo za odpowiedź :) Mimo wszystko wolałbym coś ze stajni Logitecha. Wiem, że kupując mysz za 400 zł nie wykorzystam jej potencjału. Myślałem jeszcze o M705 ale czytam, że ma sporo wad. Coś jeszcze przychodzi Tobie może do głowy? :) Generalnie chciałbym żeby myszka była "płaska", czyli coś pokroju g502.
Odpowiedz
#4
biorac pod uwagę, ze rivala 650 dostaniesz do ok. 400 zł to imo nic lepszego nei znajdziesz, a z kształtu powinna Ci przypasować, bo jak sam zauważyłeś za bardzo wyboru nie masz
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.