• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duża mycha pod dużą dłoń
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Revoltec FlightMause Elite
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2700
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
  • czułość w Windows:
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Gram już bardzo rzadko (RTS,RPG)
  • jaką masz obecnie podkładkę: Brak podkładki
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 (przypisane makra)
  • twój budżet: 170 - 200 (najlepiej 150;)
  • jaki chwyt stosujesz: Palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Tylko 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 22 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,4 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Zakres jaki używam to 800-2700 (niski tylko kiedy wymagana jest precyzja)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Dwuklik pod głównym lewym, lepiej działające przyciski boczne
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Witam:)
potrzebuje nowej myszki, głównie do prac w programach graficznych. Obecnie użytkuję gryzonia jak powyżej od 5 lat. Niestety pojawił się dwuklik. Czas na zmianę. W rzeczonym sprzęcie lubię głównie wygodę. Moja łapa jest jak przyklejona. Nigdy nie miałem do czynienia z czymś bardziej wygodnym. Myślę, że za sprawą długiej, specyficznie nakreślonej podpórce oddzielające palec serdeczny od małego. Te dwa ostatnie używając myszki mam położone praktycznie wyprostowane, reszta raczej jak typowy palm, może trochę bardziej zgięte palce. Z asymetrycznych które macałem ostatnio np. Logitech G502 ergonomia dla mnie wydaje się marna.
Czy istnieje coś o podobnych kształtach i z minimum 5 przyciskami dodatkowymi (makra) z dobrym, aktualnym sensorem?
Wizualnie rzuciły mi się w oczy, choć na żywo nie widziałem:

GMX5 BEAST 
DM2 COMFY S

Jest jeszcze Patriot Viper V560 klon myszki którą posiadam, ale z innym, nowszym (?) sensorem, co nie zmienia faktu że jest i tak już stary :) Wolałbym spróbować czegoś nowszego.


Są jeszcze jakieś sprzęty na które powinienem zwrócić uwagę?

Dzięki z góry :)
Odpowiedz
#2
Hej.

Ze względu na kryterium pracy, optowałbym za myszami Roccata - cholernie dobre "scrollwheele", doprawione naprawdę dobrą jakością.

Roccat Kone Aimo
> https://bit.ly/2XQeFot
Warto zainteresować się również bliźnim modelem - Kone EMP:
> https://bit.ly/2Jw3hVR

Wyłamię się z szablonu, zalecę również sprawdzenie MX518 Hero, gdybyś drogą wyjątku znalazł ją w odpowiedniej kwocie.
Podlinkowane przez Ciebie myszy, to znamienne odlewy OEM - ich jakość jest doprawdy poprawna.
Jestem dysponentem modelu DM2 Comfy, wywarła na mnie słabe wrażenie, a sama ergonomia również nie była godna posłodzenia - mysz wydaje się w dłoni bardzo płaska, nie wypełniając jej należycie - rozmiar, 20cm.
Func MS-3 jest frapujący, niestety jest to nieco ramolowata konstrukcja, z anemiczną dostępnością.

Bardzo chętnie opisałbym wybrane skrupulatnie, jednakże kładę się właśnie spać, postaram się szczodrze je oprawić jutro.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hej,
dzięki za odpowiedź.
Przykłady ciekawe, szczególnie oba Roccaty. Jednakowoż cena czyni cuda, tu jednak w drugą stronę :P  Choć zdaje sobie sprawę, że to wyższy poziom niż przytoczony w pierwszym poście model Modecoma.
Rozumiem, że nie ma co tracić czasu na szukanie odpowiednika takiego Aimo na nieco niższym poziomie (150-200zł)?
Odpowiedz
#4
Kone Aimo tudzież Kone EMP, przejawiały się w formie outletu - mysz ze zwrotu, objęta pełną gwarancją w zadowalającej Cię kwocie.

"Choć zdaje sobie sprawę, że to wyższy poziom niż przytoczony w pierwszym poście model Modecoma."
Naturalnie, Roccat dostarcza najlepszych rolek, które są walnym podzespołem myszy ukierunkowanych na pracę, pozwolę sobie wkleić opis modelu "Owl-Eye" - pomniejszej wersji Kone EMP.

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://bit.ly/2YB2jNa
Klik zapewniają Omrony D2FC-F-K, o wydumanej żywotności 50 milionów kliknięć.
"Feeling", jest poczciwy, znamienną cechą wielu modeli serii "Kone", jest charakterystyczny "click-clack" przycisków głównych.
Implementacja D2FC-F-K wyjątkowo mnie nie weseli, jest zupełną apoteozą, optowałbym za prozaicznymi, acz charakternymi D2FC-F-7N, o żywotności 20 tudzież 10 milionów kliknięć, oraz za implementacją wariantu japońskiego - D2FC-01-F, szczególnie spotykanego w niezdarnych myszach Asusa.
Enkoderem został gloryfikowany ALPS - kapitalne, nadrzędne i nieco wrażliwe enkodery, odwdzięczające się świetną pracą - szczeble są dosadnie zaakcentowane, chybkie przewijanie jest naprawdę gładkie, przyprawione subtelnym terkotem.
Przewód jest niestety skazą, jest to moja reprymenda pod adresem Roccata - niegiętki, obecny, nagminnie implementowany w mnogiej liczbie modeli, niezmiernie miło byłoby ujrzeć ewolucję modelu "Pure", która chyba tak właściwie jest w trakcie debaty - Roccat onegdaj zapytał o usprawnienia wspomnianego.
Ślizgacze są cholernie dobre, absolutnie bez negatywów.
Roccat to przede wszystkim jakość komponentów, bardzo raduje mnie fakt, iż drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziemy tutaj antypatycznych mikro-przełączników Tactile.

W modelu "EMP", zaimplementowano D2FC-F-7N, niestety nie podano żywotności, najprawdopodobniej wariant datowany na 20 milionów kliknięć.
Enkoder scrolla, to produkt TTC "Black core" - nie jest to radosny "news", występuje w wysoce budżetowych konstrukcjach, jednakowoż osadzenie go wraz z odpowiednią rolką, zaowocowało znowuż bardzo barwnym "scrollwheelem".

Miło byłoby, gdybyś zdobył więcej doświadczenia - masz możliwość przymierzenia innych myszy?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Znalazłem w sumie nieco przypadkiem niezłą promocje w jednej z dużych sieci ( - 70 zł ) na nową Kone AIMO więc długo się nie zastanawiałem;) Ma być dostarczona w weekend. Najważniejsze pytanie to jak będzie w kwestii ergonomii, bo o resztę to jestem spokojny.
Z racji, iż w aktualnym modelu nie używam podkładki chciałbym coś wypróbować. W grę z uwagi na mocno ograniczone miejsce wchodzą tylko rozmiary S.  Średnia szybkość raczej, choć nie mam doświadczenia.
Czy na start do w/w myszki i do pracy Genesis M12 Mini będzie ok?
Skorzystałem oczywiście z wiedzy zawartej w "polecane podkładki", tylko tam akurat widnieje rozmiar midi/maxi. Czy najmniejszy przedstawiciel ma powierzchnie z innego materiału, czy chodzi tylko o kwestie rozmiaru? Korzystam w dużej mierze ze średniego i wysokiego dpi więc rozmiarowo dla mnie ok.  Posiadam A4tech X7 MP200, ale nigdy nie używałem, za duży opór, jakby myszka ważyła co najmniej ćwierć kilo ;)
Odpowiedz
#6
Zmienna to wyłącznie rozmiar, M12 będzie w porządku.
Mam nadzieję, iż nabyłeś mysz przez sieć - przysługuje Ci oczywiście prawo do 14-dniowego zwrotu, gdyby cokolwiek Ci się nie spodobało.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Zakup oczywiście przez sieć, nie mogło być inaczej.
W Twoim poprzednim pokaźnym wpisie, za który zresztą serdecznie dziękuję :) pojawił się link do YouTuba pokazujący charakterystyczny klik, myślę że to może być kwestia przyzwyczajenia (chodzi mi o sam dźwięk), niemniej autor ma też na swoim koncie nagrane własne wrażenia co do rzeczonej myszki i cóż, nie są zbyt pochlebne. Trochę mnie zmartwiły, a bardziej zaskoczyły. Byłem np . pewny, iż wgłębienie pod kciuk jest gumowane , a przynajmniej w takiej kwocie bym sobie tego życzył.
I przyznaje się bez bicia, wspomniane filmy obejrzałem już po zakupie :D Po prostu nie zauważyłem w treści odnośnika do YT.
Odpowiedz
#8
Pamiętaj, iż podsunięty opis, dotyczy modelu "Owl-Eye", a charakterystyczny dla niego i "EMP" - "click-clack", najprawdopodobniej nie dotyczy Kone Aimo, na pewno nie w takiej skali.
Przyciski główne wspomnianych: "Owl-Eye" i "EMP", to nie tylko odmienny wydźwięk, mogą wydać się nieco ospałe dla osób, które... klikają usilnie niczym użytkując klawiaturę, towarzyszy temu tzw. "bottom out" - termin zapożyczony ze społeczności klawiaturowych entuzjastów, odnosi się do czynności wciskania klawisza do końca.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
spokojnie, to co nieraz jednemu przeszkadza innemu nie będzie ;)
Mógłbym przytoczyć masę przykładów jakie są rozbieżności w ocenie co komu pasuje, naprawdę mało było takich modeli co większości przypasowały

jak coś do odeślesz, więc niczym się nie przejmuj
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#10
Ok, pobawiłem się trochę, czyli kilka godz. Kone Aimo i muszę przyznać, że pierwsze wrażenia nieco mieszane.  Nie będę się rozpisywał na temat jakości materiałów czy ich spasowaniu - wszystko na odpowiednim poziomie, może oprócz sztywnego przewodu. Natomiast jestem zaskoczony jak głośno chodzą przyciski główne i jak przy tym łatwo je aktywować, co  chwila niechcący jakiś klikam. A to dlatego głównie, że nie wiem jak chwycić tę mysz. Rozmiarowo wydaje się w porządku, niemniej zupełnie nie rozumiem dlaczego rolka (bardzo dobra) w myszce takich rozmiarów jest umieszczona aż tak wysoko i to jest dla mnie chyba największy "ból".  Brak podpórki na serdeczny wymusza przy tej szerokości układ 1+3+1 którego nigdy nie używałem, byłoby całkiem ok gdyby nie to, że wtedy nie mogę korzystać z rolki :) Wyprofilowany bok na kciuk jest, ale w jego zupełnie tylnej części,  nie wiem kto tam ten kciuk układa, tam gdzie się go trzyma wgłębienia nie ma, jest praktycznie płaska powierzchnia. Mysz duża, ale paradoksalnie, mam wrażenie, że raczej nie pod duże dłonie. Zdaje sobie sprawę, że kwestie ergonomii to mocno subiektywny temat, aczkolwiek może komuś kiedyś się przyda, tych parę słów.  Świetna sprawa z dolnym przyciskiem pod kciukiem i przypisaną do niego domyślnie funkcją i dla mnie to jest chyba nr 1. Podświetlenie da się całkiem wyłączyć, co niechybnie uczyniłem:) Ciekawe ile by mysz kosztowała gdyby jej wyskrobali te ledy;)
Jeszcze jej nie skreślam. Mam czas:)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.