• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fingertip, wysokie wymagania
#1
Dzień dobry,

bardzo proszę o poradę. Jako, że odkąd zaczął się rok szkolny, my life is filled with less hope than the prophecies of Nostradamus, uznałem, że potrzebuję pocieszenia - a jak wiemy nic nie pociesza lepiej niż nowa zabawka do klikania. Mój chwyt to fingertip, a wymagania są wysokie - zamierzam znaleźć sprzęt iście endgame'owy, który posłuży mi do zabawy przez następne kilka lat. 

Co rozważam? Przede wszystkim Logitech G Pro Wireless. Do poniedziałku jest promocja, w której mysz ta wychodzi za 450 zł (dlatego proszę o w miarę szybkie porady), zakupiłem też to urządzenie w celu późniejszego zwrotu i trochę potestowałem - jeśli chodzi o kształt i wagę, jest to miód dla mej gamerskiej dłoni. Cieszę się również, że ma dobre wsparcie i renomę firmy, podświetlenie RGB, jest wysokiej jakości i ma ładny wygląd - przeszkodą jest natomiast cena. Mam pewne opory przed wydaniem 450 zł na mysz.

Wpadł mi dzisiaj w oczy Razer Viper - wyglądowo jest OK, ale nie mam pojęcia o tej myszy. Chyba jest dobra do fingertipa, ma podobne wymiary co pasujący mi Bassilisk i Lancehead, nie wiem natomiast jak z kablem (to dla mnie ważny aspekt - im bardziej sznurówkowy tym lepiej) i jakością, w dodatku trochę obawiam się o Razera - produkty tej firmy to bowiem często tani, chiński syf. 

Glorious Model O jest za duży, Model O- nie da się kupić, MM710 natomiast nie tylko nie da się kupić, ale również jest brzydkie jak nieszczęście. Wysoką cenę przeboleję, chce bowiem, jak już wspomniałem, kupić produkt na lata, solidny i wybajerzony, dający nie tylko niezbędne minimum, ale też dużo funu i przyjemności. Doradźcie coś!
Odpowiedz
#2
Pomóżcie proszę - XeXu, liczę na Ciebie. <3
Odpowiedz
#3
Hej.

Nobilitowana nagminnie G Pro Wireless, jest naprawdę dobrą myszą... kwota.
Pod głównymi D2FC-F-K, o żywotności 50 milionów kliknięć, zapewniają przyzwoity klik, jak zawsze - milej widziane byłyby D2FC-F-7N, D2F-01F bądź Huano, ze względu na bardziej stanowczy "feeling", Huano również są niepodatne na zmorę mikro-przełączników - dwuklik.
Przyciski główne mogą charakteryzować się lekką chybotliwością.
Enkoderem został TTC "White core", zaimplementowany również w modelu G305.
Odczucia są niezbyt optymistyczne, rolka pracuje wyłącznie poprawnie, szczeble zaakcentowane są wątle - jako istne pryncypium myszy dla zastosowania wszechobecnego, rolka kategorycznie nie zasługuje na apoteozę.
Waga jest oczywiście inżynieryjną wirtuozerią, podobnie jak Hero wraz ze swoim niskim zapotrzebowaniem.

O Razer Viper, niewiele wiadomo, poza ogólniakami.
Kształt jest wiernym odpowiednikiem kontur serii "FK", oznacza to paralelny problem dla osób używających "fingertipa" - jeżeli nie posiadasz długich paluchów, rolka może być za nisko osadzona.
"Feeling" optycznych mikro-przełączników, jest bez wątpienia wyrazisty, posiadają one naprawdę sporą wagę do aktywacji, przez co mogą wydać się nieprzyjemne po przygodzie z pospolitymi Omronami, przynajmniej przez pierwsze dni użytkowania - polegam na internetowych opiniach.
Zastanawiający, jest "scrollwheel" - wygląda zupełnie jak implementowany w poprzedzających modelach, jeżeli rzeczywiście tak jest, powinien cechować się poprawną pracą.
Przewód naturalnie wpisuje się w obecny trend, elastyczny zupełnie jak w Model O czy DM1 FPS.
Waga - kapitalna, dla osób lubujących się w lekkich myszach.
Kwota nie zachęca - 359zł.

Ogólnie, rozumiem iż poszukujesz myszy do wszystkiego, jak i również do sporadycznego "gierczenia" - wartym zainteresowania, jest nadchodzący Kain 120.
Autorska separowana konstrukcja przycisków głównych, podobna do rozwiązania G Pro Wireless - osobny obwód drukowany, wspomożone sprężynami.
D2FC-F-K zostały wyśmienicie zaimplementowane, "feeling" gloryfikowany w wielu recenzjach.
Roccat znany jest ze świetnych "scrollwheeli" - enkoder TTC "Blue core", zaimplementowano również w Kone Aimo - rewelacyjny.
Nadmienić warto elegancki design, jestem minimalistą, więc naturalnie Kain wygląda genialnie.
Roccat również dopuścił się innowacji serii Kone Pure - model Ultra - 66 gramów.
Waga - 92 gramy, akceptowalna, jednakże uznać można ją za wadę, ze względu na rozmiary myszy - pułap ~85 gramów, byłby zadowalający.
Klamrą jest przewód, niestety jest to pospolity kabel w oplocie, niewątpliwy zawód.

Sprawdzałeś kontury Kone Pure Owl-Eye?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Model O- ma być dostępny w sprzedaży od 23 września na naszym rodzinnym rynku.
Odpowiedz
#5
"...MM710 natomiast nie tylko nie da się kupić, ale również jest brzydkie jak nieszczęście." - co więcej, mysz chełpi się ponad grono ostatnich premier, wyjątkowo negatywną opinią - podłożem jest oczywiście kontrola jakości.
Cooler Master zawiódł wielokrotnie wspomniany aspekt, model MasterMouse S jest wyjątkowo rachityczny, a MM520 pełen skaz.

Model O-, również jest wypadkową dzietności chiński fabryk, jako produkt OEM, cechuje się poprawną jakością - jeżeli masz hopla na tym punkcie, jego wykonanie może być niedostateczne.

Zapomniałem wspomnieć o nierozłącznej wadzie GPW, mianowicie plugawego mikro-przełącznika Tactile:
> https://bit.ly/2wj5cp8
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
FreeQ, Model O- według x-komu będzie w Polsce od 5 października, za to na HardPC już jest, no i teraz mam dylemat.

Wgłębiłem się w temat różnych myszy na Reddicie. O Model O- nie mam pojęcia i nie wiem, czy jest warta swojej ceny, bo nigdzie nic o niej nie ma, nie wiem też co zmienili względem zwykłego Modelu O. Logitech G Pro Wireless jawi się jako mysz wysoko wyceniona, lecz luksusowa i dopieszczona, pomijając oczywiście wspomniane przez Ciebie wady. Razer Viper, choć jest dość enigmatyczny, lecz zdaje się czarnym koniem wśród wszystkich tych myszy - w recenzjach użytkowników jest chwalony jako produkt niemal idealny, często czytam również, że jego zbliżony do G Pro Wireless kształt pozwala na swobodny fingertip.

Planowałem kupić G Pro Wireless i Vipera i zwrócić jedną z nich, ale teraz Model O- pojawił się w sprzedaży i cóż, jestem rozdarty, bo trzech myszy raczej nie kupię...
Odpowiedz
#7
Model o- to po prostu mniejszy model o. Pierwsze egzemplarze miały problemy z jakością obudowy ale ja wziąłem sobie ja na testy chyba w sierpniu i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Oddałem bo kształt nie ten :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Jest również nobilitowana do wysokiej rangi Endgame Gear XM1 - przypominająca kształt serii "FK", posiada również nisko osadzony "scrollwheel", który może pokiereszować ergonomię.
Enkoderem został spopularyzowany TTC "Black core", pośród niszowych modeli, czerpią z niego przede wszystkim myszy Dream Machines.
Goryczą jest gumowany przewód.

Jeżeli nigdy nie posiadałeś myszy z serii "Kone Pure", mogę użyczyć Ci swojego modelu Owl-Eye.
Mój egzemplarz nie jest wolny od wad, ale oczywiście liczą się jego kontury.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Gdzie GPW była za 450 i co to za promocja?
Odpowiedz
#10
Dziękuję wszystkim za pomoc.
XeXu - dziękuję, Kone Pure testowałem, wygodne, choć bez wielkiego wow.
DyndaS - z kodem z CD-Action w RTV Euro AGD.

Zakupiłem G Pro Wireless i używa mi się tak znakomicie, że nie myślę o zwrocie.
Za 2 tygodnie-miesiąc, gdy poznam wady i zalety myszki, rzetelnie ją zrecenzuję.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.