• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do pisania, ~100 lub ~200 złotych
#1
Dzień dobry wszystkim :)

Ostatnimi czasy w mojej klawiaturze uszkodzeniu uległ górny blok numeryczny i jestem zmuszony kupić coś nowego. Pytałem na innym forum wyłącznie o klawiaturę mechaniczną, gdzie polecono mi SPC GK540 oraz SGK3, ale są dość wysokie i mam obawy o wygodę pisania, no i są pełnowymiarowe.

Moje preferencje są następujące:
- Twój budżet: Jeśli będzie to klawiatura membranowa wolałbym się zamknąć w kwocie ~100zł, w przypadku klawiatury mechanicznej jestem skłonny zapłacić 200 - 220zł.
- Jaki chcesz rodzaj klawiatury? Niskoprofilowa klawiatura wyspowa - nożycowa lub mechaniczna.
- Jeżeli mechaniczna: jaki chcesz rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
      Czy masz masywne dłonie czy nie? Nie.
      Czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak, programowanie + WWW.
      Czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie.
- Czy chcesz podświetlenie? Nie wymagam, ale jeśli będę miał możliwość wyboru to jak najbardziej. Wystarczy mi białe, nie potrzebuję RGB.
- Czy chcesz makra? Niekoniecznie.
- Czy chcesz dodatkowe klawisze? Mogą się znaleźć klawisze do kontrolowania poziomu głośności.
- Czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Jeśli klawiatura będzie płaska to nie ma potrzeby, w przypadku wyższych konstrukcji byłaby wskazana, ale rozważę również te bez podpórki.
- Czy może to być klawiatura typu tenkeyless? Jak najbardziej, w drugiej kolejności klawiatury full size. Mniejsze raczej nie.
- Twoje uwagi (wygląd, firma): Lubię klawiatury o niskim, "laptopowym" skoku, ale jestem skłonny wybrać mechaniczną ze względu na ich jakość. Co do wyglądu, chciałbym by była to klawiatura maksymalnie prosta, minimialistyczna o prostej czcionce i bez "gamingowych" akcentów. Coś na kształt Surface Keyboard / Apple Magic Keyboard.

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
Modecom Volcano Blade wydaje się pasować idealnie.
Odpowiedz
#3
Kupiłem iKBC KD87 za 240 zł. Klawiatura jest bardzo porządnie wykonana, przyjemnie mi się pisze na Cherry MX Brown. Problemem są natomiast stabilizatory które pracują dużo głośniej niż małe klawisze bez nich. Istnieje jakiś tani, nieinwazyjny sposób na wyciszenie ich? Nie chciałbym ingerować zbyt mocno. Mam ewentualnie 14 dni na zwrot, jednak bez gwarancji, bo została zakupiona od osoby prywatnej.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.