• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie myszki
#1
Posiadam mysz optyczną typową dla gier (na razie nie będę pisał co to za konkretny model). Od pewnego czasu zaobserwowałem dwuklik głównych przycisków w pewnych sytuacjach, np podczas używania kalkulatora czy pisaniu na klawiaturze ekranowej często wstawia podwójne znaki, lub przeglądarki, otwiera podwójnie linki w nowych kartach lub zamyka po dwie karty. W grach jakoś tego nie obserwuję. 
Rozpocząłem procedurę reklamacji i w dniu pisania sprawdzałem jeszcze raz opisywane wady. 2 dni później mysz zaczęła działać normalnie. Nic nie zmieniałem w ustawieniach ani systemie. 
Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
Odpowiedz
#2
Używasz myszy bezprzewodowej?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Przewodowa
Odpowiedz
#4
Modele wiele rozjaśni - naprawdę wiele zależy od użytych mikro-przełączników.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Cougar Revenger S. Oddaję na gwarancję mimo że teraz niby działa normalnie. Być może jak rozkręcą to coś znajdą. Gorzej jak sprawdzą tylko działanie bez zaglądania do środka
Odpowiedz
#6
Produkcja mikro-przełączników Omrona, jest obecnie naprawdę selektywna i niekonsystentna - szacowana żywotność nierzadko nie odzwierciedla rzeczywistej wytrzymałości, co prowadzi do częstych problemów z poprawnym działaniem.

Ciekawą, wysuniętą tezą którą nie tak dawno przeczytałem, jest wpływ niskiej wilgotności w pomieszczeniu, która linearnie doprowadza do eskalacji pola elektrostatycznego - polaryzacji, gdy nagminnie napastujemy przyciski główne, klikając wielokrotnie.
Solucja jest istnym banałem - wystarczy dmuchnąć w stronę przycisków głównych, a wilgotne powietrze powinno samoistnie rozwiązać utrapienie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
chyba miałeś rację z tym przedmuchaniem przycisków. przed oddaniem na gwarancję czyściłem z zewnątrz i być może przedmuchanie sensora i szczeliny między głównymi przyciskami pomogło. mysz została oddana na serwis a ten zlecił sklepowi wysłanie nowej.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.