• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka do Rival 600 + bungee
#1
Witam :) 

Niedługo przesiadam się z Bloody V7 na Rivala 600 i planuję też zmianę podkładki z nie wiadomo czego nie wiadomo skąd na coś przyzwoitego. Zakup kierowany FPSami typu BF, Planetside 2 itp, gdzie gram zazwyczaj jako CQC Sniper. 

Jako iż co chwilę toczę walkę z kablem od myszki, a podklejanie taśmą i inne "domowe" sposoby nie na wiele się zdają, zastanawiam się też nad jakimś mouse bungee. Najbardziej przypadł mi do gustu Cougar Bunker (spełnia swoją funkcję i ma bardzo przystępną cenę), jednakże nie jest on już dostępny.  Zostają zatem tylko droższe opcje jak np bungee od Razera. Zastanawiam się zatem czy w ogóle warto w taki bajer inwestować? A może lepiej dopłacić do Rivala 650 i zapomnieć o kablu na dobre?
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)
       Obecnie Bloody v7, ale podkładka będzie używana z Rivalem 600 którego planuję zakupić
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?
       Jakaś podkładka (materiałowa), z jakiegoś sklepiku, kupiona na którymś PGA :D
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):
       Nie wiem :c 
  • jaki rozmiar by Cię interesował:
       Gram na 800 DPI więc raczej nieco większa, coś z kategorii L (mogą być też wielkie, pod gryzonia i klawiaturę, choć chwilowo - przez około 3 mies - mam dość mocno ograniczone miejsce)
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
        Raczej wolałbym coś trwałego
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:
        Trudno określić - nigdy nie używałem "porządnych" podkładek więc nie mam punktu odniesienia
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?
        Nie, lecz nie z poza EU, choć fajnie by było zamówić w tym samym sklepie co myszkę (znaczy się z Polski ;))
  • maksymalna cena za podkładkę?
        W okolicach 100zł Może być te ~50 zł więcej jeżeli będzie warto
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
        Jeżeli chodzi o wygląd - lubię prostotę i minimalizm ale to raczej nieistotna kwestia. Co do grubości - byle nie miała centymetra (choć im cieńsza tym lepsza, ale to nie najważniejsze kryterium)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
         W sumie to nie mam :P
Odpowiedz
#2
Hej.

Rival 650, to nade wszystko uporczywa waga, zaimplementowany PMW3360 jest niestety łakomy - za zawód odpowiada pokaźny akumulator, który utrzymuje eksploatację myszy na przyzwoitym poziomie, Logitech wiedzie prym w bezprzewodowej technologii.
"Bungee" dostępne jest na Alledrogo, surogatem są oczywiście "AliExpressowe" Zowie Camade-alike.
Jeżeli nie posiadasz podkładki z prawdziwego zdarzenia, akuratnym zdaje się być wybór kategorii uniwersalności - DM Pad, który będzie świetną podwaliną dla doświadczenia.

DM Pad
> https://bit.ly/2m5MU9d
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Co do wagi rivala 650 - raczej nie będzie bardzo przeszkadzać, zdaje się że mój obecny staruszek waży podobnie albo nawet więcej ;). Niemniej jednak czas pracy na ładowaniu jest hmmm wystarczający o ile pamiętam się o ładowaniu (ja nie należę do osób które o czymkolwiek pamiętają :D). Skoro zatem bunkera idzie jeszcze dorwać to chyba sobie daruję :D

A DM Pad wydaje się bardzo dobrą opcją (tak idealnie po środku wszystkiego). Dzięki za pomoc :)))
Odpowiedz
#4
Im mniejsza waga, tym większe możliwości - obecny trend na myszy nieprawdopodobnie lekkie, pomimo mogłoby się wydawać cwału ściętych głów, to nie wyduma i oczywiście ma pozytywny wpływ na samą rozgrywkę;)
~25 gramów więcej w przypadku wariantu bezprzewodowego, to jednak naprawdę dużo, V7 waży około 110 gramów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
O kurde, to faktycznie wychodzi na to że 650 to wieloryb wśród myszek. Skoro faktycznie odciążanie myszek nie jest bezcelowe, to chyba warto zostać przy zakupie 600 (no i 150zł w kieszeni to dodatkowy atut takiej decyzji :D). Dobrze czasem poczytać wypowiedzi kogoś mądrzejszego :D Gdyby tylko "Ci panowie z MediaEpert" mieli chociaż 1/10 Twojej wiedzy to świat byłby piękniejszy :D Dzięki wielkie za pomoc!!!
Odpowiedz
#6
Cieszę się, gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, jesteśmy otwarci.

"Gdyby tylko "Ci panowie z MediaEpert" mieli chociaż 1/10 Twojej wiedzy to świat byłby piękniejszy :D"
Każdy ma jakieś hobby;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
są ludzie co lubią ciężkie myszki ;) trochę zwrotów gloriousów jest właśnie z powodu zbyt lekkiej wagi ;D

jak masz dużą dłoń albo jesteś fes postury to za lekka myszka ma odwrotne wrażenie od założonego, gdyż traci się kompletnie wyczucie jej i stabilność ruchów (z moich obserwacji to mówię ;))

rival 600 powinien Ci się spodobać zwłaszcza po przesiadce z V7 ;) a mouse bungee naprawdę trochę poprawia komfort i warto to kupić
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#8
Nowy gryzoń i podkładeczka już w domu :) A co do bungee to jeszcze wybieram :D Do bysiorów nie należę więc raczej problemu nie będzie :D A zawsze można dociążyć :) Raz jeszcze dzięki Wam bardzo za pomoc :))
Odpowiedz
#9
Bezproblemowego użytkowania;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś bungee, to polecam upolować Trust GXT 213 w promocyjnej cenie. Normalnie kosztuje ok. 80, na wyprzedaży w Xkomie wyłapałem za 35 PLN. I w tej cenie to absolutna rewelacja, także ze względu na wbudowany hub USB. Samo bungee to tak mało skomplikowane ustrojstwo, ze nie warto przepłacać za brand.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.