• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana myszki i podkładki z Logitech G203 & A4Tech XGame X7-300MP
#21
Byłoby bardzo miło, tym bardziej, że masz odniesienie zarówno do kształtu CM jak i G203. :D
W CM710 właśnie za bardzo rozpraszała mnie jakość przycisków aby wykorzystać jej pełen potencjał, bo gdyby nie one, to mam wrażenie, że minimalnie lepiej bym grał - ale być może ze względu na wagę i kabel (najbardziej czego mi brakuje po powrocie na G203), a nie ze względu na kształt.

Jeszcze odnośnie G203 to jestem zachwycony jej opłacalnością i jakością. To naprawdę świetna myszka, która wytrwała ze mną już kilka lat i mimo wszystko wolę ją od 2 razy droższego CM MM710. :)
Odpowiedz
#22
Akurat u mnie jest tak że kupuję sprzęt pod potrzebę. Do pracy używam Logitecha g900. Natomiast do FPSow właśnie na dzień dzisiejszy Mastermouse S. W testach moich bardzo podobny poziom osiągnąłem między Zowie ZA13 a G203, ale z Mastermouse S srednio o 8% strzela mi się lepiej :).

Kolejną ciekawą zależnością u mnie jest to ze nie zawsze wygodniesza mysz daje mi lepszą precyzję.
Odpowiedz
#23
Można wiedzieć w czym testujesz precyzję? Bo osobiście nigdy nie robiłem podobnych testów, a w zasadzie wtedy można porównać swoją celność i szybkość między myszkami :D
Odpowiedz
#24
https://www.3daimtrainer.com/ na dzień dzisiejszy. Testy polegaja po prostu na treningu, sumowaniu i wyliczaniu średniej.
Odpowiedz
#25
A więc(nie zaczyna się zdania od a więc :P) jakościowo XM1 mieszanie. Główne przyciski są świetne, scroll dla mnie naprawdę dobry. Boczne przyciski to akurat kiepska sprawa w mojej sztuce, mają spory post-travel. Kabel.... nie urywa kompletnie że tak powiem. Slizgacze bardzo spoko, szybkie musiałem wyjść inną podkładkę by je troszkę wyhamować :P, ponieważ z jej lekką wagą ciężko było zwolnić przy szybszych ruchach :D. Ogólnie na oficjalnej stronie teraz mozna kupic za 39 euro ta cena jest ok, polska 249zł jest nieakceptowalna.

W testach(pierw z 15 min jeździłem nią po podkładce by slizgacze trochę ogarnąć). Horyzontalnie jest bez problemu, wertykalnie troszkę jednak lepiej mi idzie z Mastermouse S. Różnica nieduża i pewno do wyuczenia. Ale ogolnie jednak wydaję mi się że precyzja jednak minimalnie gorsza. Głównie zauważyłem to w grze Squad gdzie celownik kołysze się ciągle i gorzej mi złapać odpowiednią precyzję. Ogólnie pod claw i moją dłoń 18.5 leży świetnie w ręku.

Pobawie się jeszcze z 2 dni z zwrócę i kupię ostatecznie MM710 :).
Odpowiedz
#26
Album: https://ibb.co/album/hCQ2GF

Nie będzie to żadną sensacją, jeżeli powiem, iż KPOE jest bardziej ergonomiczną myszą.
G203/G102 od zawsze uchodzi za mysz kanciastą, o kłótliwym kształcie, korygującą wszystko swoją ceną.
Zdjęcia przestawiają KPOE jako mysz znacznie szerszą, nieco złudny obraz - wcięcie na kciuk, które dodaje otyłości, choć w rzeczywistości są to sztuczne milimetry, jak i również prawa ściana, która natychmiastowo opada niczym grań - dla wielu, godząca i niewygodna, niemniej KPOE jest, mówiąc jasno - odczuwalnie szersza.
"Fingertip" jest wygodniejszy używając KPOE, jak wspomniałem, profilowane myszy za małe dla "palm-gripa", znajdują swoje zastosowanie w innych chwytach.
"Palm-grip", bezapelacyjnie Kone Pure, jednak prawa ściana może dokuczać, wbijając się w dłoń, "wada" którą z zupełnością zauważą osoby o mniejszych dłoniach - wywołała taki zamęt, aż w końcu powstała kopia serii "Kone Pure" o łagodnej linii: https://bit.ly/34PiLw8, niestety, podła jakość.

Sumując, obawiam się bardzo, iż Kone Pure Ultra, będzie próbował przesunąć dłoń w stronę "palm-gripa", absolutnie mnie to nie zaskakuje, mysz jest szeroka, "palm" pozwoli ją lepiej kontrolować.

Abstrahując, próbowałem uwydatnić zatracone stopnie enkodera Kailh, zastosowanego w G203, niestety - krewa.
Po zastosowaniu kilku innych rolek, odniosłem wrażenie, iż uwydatniły się o krztynę, co oczywiście nie zmienia mojego zdania o "scrollwheelu" G203, który jest, ale i go nie ma - szczeble podczas przewijania, przestają istnieć.
Zastosowanie innej rolki, działać może, ze względu na niepełną, sześciokątną oś zaimplementowanego w G203, kółeczka: https://bit.ly/34GImY8 - po prawej, rolka z modelu MM520, okropna mysz.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#27
(11-30-2019, 09:01 PM)FreeQ napisał(a): https://www.3daimtrainer.com/ na dzień dzisiejszy. Testy polegaja po prostu na treningu, sumowaniu i wyliczaniu średniej.

"Tracking" bardzo przyjemny, wielka szkoda, że "respawny" są rozrzucone, niejednolitość wpływa znacznie na ostateczny wynik.
Dostając model blisko - nad sobą bądź z prawa i lewa, śledzenie staje się katorgą, a niekiedy 10 "spawnów" pod rząd jest w podobnej lokacji.
Dla osób poszukujących więcej możliwości: https://bit.ly/35Ml8zW
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#28
Kovaak bardzo dobry jest. Ja podałem ten bo szybki i darmowy. Używam głównie Flicking - fixed target ale na swoich zasadach. Obieram jeden punkt główny, jak pojawią się cele strzelam i wracam do punktu pierwotnego nim pojawią się nowe. Dodatkowo w opcjach zmieniam jaki jest maksymalny zasięg pojawienia się punktów od kursora.
Odpowiedz
#29
Kovaak widzę akurat, że na przecenie jest na Steam'ie więc się skuszę.

Dzięki wielkie za zdjęcia porównawcze, może kiedyś uda mi się sprawdzić czy mi pasuje ten kształt. :)
Co do MM710 to życzę Ci abyś trafił na jakąś sztukę bez wad, to może akurat przypasuje Ci. :D

Ja na ten moment zostaję przy wysłużonym G203 i czekam na rozwój rynku. Jeżeli po nowym roku nie będzie niczego ciekawego to Model O- wleci na testy :)
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas oraz cierpliwość wobec takiego niedoświadczonego użytkownika jakim jestem! :D
Odpowiedz
#30
Znaczy wiesz. Dla mnie Model O- okazał się stanowczo za mały. Ale może tobie się spodobać. Zawsze masz 14 dni na zwrot. :). Teraz tak przyszło mi do głowy że kształt Endgame XM1 mocno przypomina ten z Zowie S.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.