• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana myszki i podkładki z Logitech G203 & A4Tech XGame X7-300MP
#11
(09-24-2019, 11:39 PM)Amok napisał(a): Model o będzie git ale o cm to słyszałem wiele negatywnych opini odnośnie wykonania tejże myszki
A coś podobnego do tych gryzoni (zarówno wymiarowo jak i wagowo)? Bo wiem tylko o G Wolves Skoll (minimalnie za długi i za szeroki, chociaż to ergo a takiej nigdy nie próbowałem), Model O- (teoretycznie wymiarowo idealny) oraz MM710 (teoretycznie wymiarowo idealny). Ultralight 2 oczywiście odpada. Średnio się orientuję czy jakieś firmy planują wypuścić coś tego typu :)
Odpowiedz
#12
Endgame xm1 możesz spróbować
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#13
(09-25-2019, 01:58 PM)Amok napisał(a): Endgame xm1 możesz spróbować

Wydaje mi się, że może być za duża, tym bardziej, że jestem w trakcie migracji na fingertip'a. Ale dzięki wielkie za alternatywę ;)
Odpowiedz
#14
Update po zakupach:

DM PAD L - świetna podkładka, jestem bardzo zadowolony - co tam więcej o niej pisać :)

CM MM710:
- Kabel bajka,
- Kształt bajka,
- Ślizgacze do przeżycia (niby przez wiele recenzentów chwalone, ale są cienkie i niezaokrąglone - po 2 tygodniach się nie wyrobiły i miałem wrażenie, że dalej haczą o podkładkę)
- Przyciski boczne bajka
- Przyciski główne - ogromny "post-travel" po aktywacji przełączników (chociaż chybotanie na boki było w moim gryzonie w granicy tolerancji), w mojej kopii lewy przycisk myszki wręcz się zacinał przy naciśnięciu na centralną część myszki (jest to uczucie jakby przycisk myszki się kleił, następuje opóźniony odskok po kliknięciu), jest to spowodowane prawdopodobnie ocieraniem się szkieletu przycisku o wewnętrzny szkielet myszki. Po zmodowaniu udało mi się ograniczyć post-travel, ale wciąż były one tragiczne. Może miałem pecha, że trafiłem na taką wersję, ale myszka po ponad 2 tygodniach poleciała na zwrot - nie udało mi się przyzwyczaić do tych przycisków. Wracając do Logitecha G203 różnica była kolosalna w przyciskach i czułem się po prostu pewniej klikając i przytrzymując.

Z ciekawostek to jeszcze ścierający się kod kreskowy po przejechaniu lekko palcem :)
Odpowiedz
#15
Myszy Cooler Mastera, to istna tragedia jakościowa, bądź celniej - brak kontroli produkcyjnej, absolutnie nie dziwi mnie Twoja opinia.
Wiele myszy trafia do sprzedaży, jakby były w fazie beta, nie przechodząc żadnych testów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
(11-30-2019, 10:30 AM)XeXu napisał(a): Myszy Cooler Mastera, to istna tragedia jakościowa, bądź celniej - brak kontroli produkcyjnej, absolutnie nie dziwi mnie Twoja opinia.
Wiele myszy trafia do sprzedaży, jakby były w fazie beta, nie przechodząc żadnych testów.

Co ciekawe to sądząc po mniejszym chybotaniu się przycisków, oraz po rozebraniu myszki - zwężonym otworze na kolumnę aktywującą przełącznik musiałem i tak dostać sztukę która była na ten moment raczej z jednego z ostatniego batch'a.

Teraz czekam na ruch Logitecha, bo jestem bardzo ciekawy jak zareaguje na nowy trend lekkich myszek, bo np. taki Razer Viper zachwycił sporo osób. Jeżeli nie pokaże nic ciekawgo, to chyba skuszę się na Model O-, może jak trochę odczekam to akurat trafi mi się sztuka z poprawionym kablem.
Odpowiedz
#17
Rozważyć można Kone Pure Ultra, która powinna być wolna od wad wymienionych.
Jeżeli dysponujesz sporą dłonią, chwyt "fingertip" może być naprawdę godny, profilowane, pomniejsze myszy będące karykaturami dla chwytu "palm-grip", odnajdują się w roli bardzo ergonomicznych i chwytnych dla ów "fingertipa".
Posiadam oczywiście, zarówno G203 jak i Kone Pure Owl-Eye, gdybyś tylko zechciał jakiekolwiek zdjęcia porównawcze, jak i stronniczy odbiór kontur kogoś o dłoni 20cm, jestem skwapliwy to dla Ciebie wykonać;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
Biorąc pod uwagę moje 18.5 cm dłoni to pod fingertip'a może być ona za duża, do tego widzę, że do wymiany od razu ślizgacze i kabel :/

Ciekawy jestem właśnie kształtu tego Model O-, bo staram się skoczyć na fingertip'a, a z G203 łapię się na tym, że czasami i tak ręka wchodzi trochę wyżej i zaczyna ją lekko obejmować, co wtedy jest już jakąś hybrydą. Co ciekawe podczas używania MM710 często łapałem się na tym, że przez moment używałem claw'a, co może być znakiem żeby nie wymuszać konkretnego chwytu, tylko pozwolić dłoni się dopasować w myszkę?
Odpowiedz
#19
Patrząc na twój rozmiar dłoni. MM710 to typowa mysz pod claw. G203 to typowa mysz pod fingera. Chcąc czy nie mysz jednak wymusi pewne ułożenie jej na płaszczyźnie gryzonia. Dziś odbieram z paczkomatu endgame XM1 mogę ci zdać relację jak się ta mysz prezentuję.

Model O- miałem i dzień później poszedł do zwrotu. Powodem nie były jakieś jej braki w wykonaniu tylko właśnie jej wielkość. Bardzo mała płaska mysz. Czułem jakbym trzymał rysoraka w ręku. Oczywiście wymuszony finger, ale jakoś tak dziwnie. Wydawała się(trzymając ją) mniejsza od G203.

U mnie Mastermouse S(ten sam kształt co MM710) powodował lepszą precyzję niż G203. Póki co nie kupiłem MM710 tylko dlatego by dać szansę na testy z XM1.

Aaaa moim domyślnym chwytem jest Claw a rozmiar dłoni 18.5.
Odpowiedz
#20
"...do tego widzę, że do wymiany od razu ślizgacze i kabel :/"
Nie popadajmy w skrajność, ślizgacze Roccata są w porządku, nie odpowiadać może ich charakterystyka - są powolne.
Przewód nie jest tak elastyczny - oczywiste, mimo wszystko "bungee" czy nieco mniej estetyczny plaster taśmy, załatwiają stawiany opór.
Powyższe zawsze można zmienić, najważniejszy jest sam kształt;)

"...co może być znakiem żeby nie wymuszać konkretnego chwytu, tylko pozwolić dłoni się dopasować w myszkę?"
Naturalnie, wymuszanie konkretnego chwytu w sytuacji, gdy mysz pomimo spędzonych z nią kilkunastu godzin wciąż układa nam dłoń odmiennie, nie ma sensu, takoż - nie jest to nic złego.

"Teraz czekam na ruch Logitecha..."
Zdumiewająco przyjemnym kształtem jest M100, łudziłem się, myśląc iż G203 jest w stanie go zreplikować.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.