• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 250 zł po DM1 Pro S Matte
#1
    Witam,
  • jaką obecnie myszkę używasz: Dell Alienware AW958 (chwilowo, nie przypadła mi do gustu, trafiłem na wadliwy egzemplarz ale waga, przyciski, wygląd i kształt i tak mi nie pasują). Wcześniej używałem Dream Machines DM1 Pro S Matte (była świetna, poza jakością wykonania: prześwitujący plastik przy podświetleniu, obudowa po bokach trochę się uginała, scroll i przyciski boczne mogłyby być lepsze no i po półtora roku użytkowania myszka czasami się rozłączała chociaż kabel był cały. Co do samego kształtu myszki i sensora nie mam zastrzeżeń, przyciski główne były przyzwoite chociaż mogły by być lepsze i czułem że była to wina przełączników).
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 200 (a i tak jest dla mnie za szybko, na 100 z kolei za wolno, W DM'ce miałem ustawione 400 i było ok.)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Na ogół jej nie dotykam, jak trzeba zmieniam DPI.
  • czułość w Windows: 6/11
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Destiny 2 i inne szybkie FPS'y, przymierzam się do Starcrafta 2 i kilku innych Strategii. 
  • jaką masz obecnie podkładkę: 4World Pro Gaming XXL
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam bocznych, przycisku scrolla również.
  • twój budżet: 250 złotych
  • jaki chwyt stosujesz: Palm Grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20 cm
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak dopóki nie przekracza 400
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Przełączniki mogły by dawać lepszy Feedback, Jakość wykonania, Kabel, Niższe LOD
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Wolałbym Tak, lecz jeżeli trafi się coś fajnego to mogę się skusić na sprowadzenie jej.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Waga Max. 100 g (im mniej tym lepiej), Sensor co najmniej 3360 i podobne (również 3389), podobają mi się myszki Honeycomb Design (Chociaż nie przekonuje mnie Gloroius i Cooler Master MM710 ponieważ słyszałem że są awaryjne i w obu Myszkach nie odpowiada mi kształt), co do RGB może być ale nie musi, podobają mi się jaskrawe kolory (jak np. w Razer Quartz czy Finalmouse Ninja Air 58). Łatwość w podnoszeniu, Dobre wyważenie.
     Przyglądałem się już kilku Myszkom i najbardziej sensowną propozycją wydaje się być SteelSeries Rival 600 tylko nie wiem jak będzie się mi go podnosiło podczas gry, a jest to dla mnie bardzo ważne. Fajny wydawał się również Razer Viper ale cena mi niestety nie odpowiadała. Myślałem też nad Dream Machines DM1 FPS jak i DM5 Blink (Lepszy Sensor, przełączniki Huano które podobno są świetne) lecz trochę zraziłem trochę do DM'ek. Jeżeli poprawili trochę jakość wykonania to mogę spróbować jeszcze raz. Oczywiście, jestem otwarty na inne propozycje.Z góry dziękuje za odpowiedź,  Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hej.

Dłoń o długości 20cm, najpewniej narzuciła chwyt "palmo-claw", wymiary DM1 Pro S nie pozwalają swobodnie chwycić myszy "palm-gripem" - autopsja.
Fabrykacja produktów Dream Machines, odbywa się w masowych fabrykach, z których korzystają najróżniejsi producenci - kontrola jakości, jest niestety nieszczelna.
"...czułem że była to wina przełączników)." - być może otrzymałeś wątły egzemplarz, z gamy mikro-przełączników Omrona, to właśnie D2FC-F-7N o żywotności 20 milionów kliknięć, łączą chrupki klik z wytrzymałością najsprawniej.
Pamiętaj przede wszystkim, iż to konstrukcja myszy definiuje klik i żywotność mikro-przełączników, toteż winiłbym jak najbardziej wadliwy egzemplarz, gdyż obiektywnie DM1 Pro S, posiada naprawdę przyzwoity klik.

"prześwitujący plastik przy podświetleniu"
Hm, naturalnym erzacem DM1 Pro S, jest w kolejności - ewolucja, DM1 FPS, która... wygląda i jest wykonana bardzo fragmentarycznie, niedbale: https://bit.ly/33RDM8f
Zaimplementowane komponenty, również nie są godne afirmacji, oczywiście wymijając Huano "Blue Shell" - mikro-przełączniki MWK typu "Tactile", są nieprzyjemne i poza tym że działają, nie posiadają zalet, enkoder TTC "Black core" jest wysoce poprawny.
MWK "Tactile" wlutowywane są również do DM1 Pro S.

"po półtora roku użytkowania myszka czasami się rozłączała chociaż kabel był cały."
Mój epizod użytkowania myszy z tym przewodem, był bardzo paralelny - mysz rozłączała się z komputerem rzadko, lecz cyklicznie, a gdy już miałem go wymienić, nagle wrócił do żywych i działa do dzisiaj.

Wyszczególnione propozycje, są tak różnorodne, że naprawdę ciężko mi cokolwiek zalecić - MM710, Model O czy Rival 600, to zupełnie odmienne myszy, które trafiają do różnych odbiorców.
Masz możliwość sprawdzenia kształtów w stacjonarnym sklepie? Być może adaptujesz kontury z łatwością, nie posiadając szczególnego chwytu (jest to naturalne), a wtedy zalecić można tuzin modeli;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.