• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka myszka do gier do ~220zł - DM1 FPS / GLORIOUSE MODEL O / LOGITECH G305
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Steelseries SENSEI RAW RUBBERIZED
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO / LOL / fortnite (kiedyś)
  • jaką masz obecnie podkładkę: HyperX Fury XL
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): póki w obecnej nie padło mouse4 używałem na TS'ie jako aktywator mikro + fortnite jako budowanie
  • twój budżet: ok 200zł - jestem w stanie dołożyć 20/30zł jeśli naprawdę warto.
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1/2/2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni ~17,5/10
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: NIE
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400/800 dpi to jedyne jakie w pełni na co dzień wykorzystuje.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: myszka ma ponad 4 lata, wysłużona, poprzecierana, stary sensor, kabel po wymianie.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce TAK
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): kabel musi być w oplocie, prosty design, dwa przyciski boczne to optimum, raczej nieprofilowana (przyzwyczajenie) ale rozważę i profilowane.
  • MYSZKI, KTÓRE ROZWAŻAŁEM - dm1 fps (nie ma czarnej a białej się obawiam, że za miesiąc będzie żółtawa ale dodatkowe ślizgacze kuszą)
  • Gloriouse model O - (mega mi się podoba ale nie jestem pewien czy przyzwyczaję się do 30g różnicy względem mojej obecnej, no i jak to jest z zabrudzeniami wpadającymi między "plastry miodu" - czy sprężone powietrze to klucz do czyszczenia.
  • Logitech g305 - to taki głos rozsądku - ale nie budzi ona we mnie, żadnych emocji.
    Z góry dziękuję za pomoc :)

Odpowiedz
#2
Hej.

Logitech G403
> https://bit.ly/2I0yGxJ
Do bólu poprawny "scrollwheel" Kailha, wraz z paskudnym mikro-przełącznikiem Tactile, wiąże się z nim szkopuł opisany w tym wątku:
> https://bit.ly/2wj5cp8
Przewód jest naprawdę niegiętki, forsuje i uciemięża lekkim dyskomfortem.
Kapitalne przyciski główne, kliku dostarczają chrupkie D2FC-F-7N, o datowanej żywotności 20 milionów kliknięć.
Gumowy "coating", jest w mojej opinii fenomenalny, jednakże jest to wysoce stronnicza opinia.

Steelseries Rival 310
> https://bit.ly/2YKD9LA
Nieprawdopodobnie pożądany enkoder ALPS - owocuje bardzo przyjemną rolką, niestety wspomożony mikro-przełącznikiem Tactile.
D2FC-F-K w miejsce mikro-przełączników dla przycisków głównych, zapewniają przyzwoity klik.
Przewód w zestawieniu z innymi myszami, o gumowej koszuli, jest wręcz ewenementem.
Mysz niestety otulona jest silikonowymi bokami, które nie są nazbyt chwytne i mogą intensyfikować potliwość.

Roztrząsając batalię myszy symetrycznych Sensei-alike, lapidarnie - Model O, który absolutnie panuje, liczyć musisz się niestety z przeciętną jakością.

Myszy, które z pewnością mogą Cię zaintrygować, zostały opisane tutaj:
> https://bit.ly/2jXZF4U - nalegam na Kone Pure, do zestawienia dodałbym również model Endgame Gear XM1 - wypada poczekać na recenzję.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Kone Pure ma to miejsce na kciuk, które niestety w żadnej myszce mi nie leżało - a Endgame rozważałem, jednak brak kabla w oplocie (nie używam mouse bungee) jest dla mnie sporą stratą. Niby mogę wyciągnąć kabel do odpowiedniej długości obłożyć wacikiem i przykleić do biurka ale przy jakimś LAN-ie to żadne rozwiązanie. Dodatkowo chciałem/chcę spróbować czegoś lżejszego a endgame ma chyba 80g wagi. Support Glorious'a ponoć też działa całkiem nieźle i bywały sytuacje (sugerując się forami). Że wysyłali nawet nową myszkę jeśli komuś padł np LPM po miesiącu czy dwóch a starą kazali sobie zostawić. Przetestuje na własnej ręce to wtedy ocenie :D

Dziękuję za pomoc. Pozostaje tylko jeszcze dokupić jakąś podkładkę bo hyperX fury L po prawie dwóch latach jest już trochę poprzecierany, no i nie uniknął plam - a nie wypada chyba nowej myszki rzucać na "wzburzone morze" więc jeśli mógłbyś jeszcze polecić jakąś podkładkę w wymiarach 500/400 z najlepszym stosunkiem jakość/cena to byłbym mega wdzięczny :D

EDIT - Dodam tylko, że podkładka może być o żywotności 6 miesięcy chociaż wolałbym aby było to tak do roku jeśli będzie budżetowa ale z dobrym ślizgiem pod fps - szczególnie CSGO
Z tych solidniejszych rozważałem SPC endorphy cordura a z tych mniej solidnych speedlink atecs soft (ma dość dobre recenzje)
Odpowiedz
#4
XM1 - 70 gramów.
Cordura to cholernie szybka podkładka, z uniwersalnych pod każdym względem - Roccat Taito 2017/Roccat Kanga/DM Pad.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
co do czystości w model o to będzie mega usyfiona, wszystkie te modele z dziurami są dla osób którym usyfiona mycha nie przeszkadza ;D czyszczenie każdej szparki jest trochę upierdliwe ;)

jak Ci dobrze lezał ten sensei to DM FPS ma identyko kształt to masz pewne pod tym względem, a przełączniki i kabel o niebo lepsze

co do podkładki to rozważ Taito 2017
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#6
Hmmm 1 psikniecie sprężonym powietrzem i syfu nie ma więc nie wiem w czym problem :)
Odpowiedz
#7
(09-10-2019, 03:33 PM)Hya napisał(a): co do czystości w model o to będzie mega usyfiona, wszystkie te modele z dziurami są dla osób którym usyfiona mycha nie przeszkadza ;D czyszczenie każdej szparki jest trochę upierdliwe ;)

jak Ci dobrze lezał ten sensei to DM FPS ma identyko kształt to masz pewne pod tym względem, a przełączniki i kabel o niebo lepsze

co do podkładki to rozważ Taito 2017

odebrałem już gloriouse'a i mimo że wagowo czuć różnicę oczywiście na korzyść to trochę mi nie leży. Mam jeszcze 12 dni na zwrot więc próbuje się przyzwyczaić (garb ma za łagodne pochylenie w porównaniu do sensei'a i nie wypełnia mi sródręcza tak dobrze jak SS przez co zamiast palm gripa z delikatnie oderwanymi palcami wskazującym i środkowym przechodzę do jakiegoś palm-claw gripa). Co do DM1 FPS - problem mam 1 - nie ma matowego czarnego koloru - biała pewnie będzie żółta a pozostałe to z tego co pamiętam glossy...
Odpowiedz
#8
Model o jest jak seria fk. Mi tez nie leży. A sensei310?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
(09-11-2019, 12:54 PM)Amok napisał(a): Model o jest jak seria fk. Mi tez nie leży. A sensei310?

no właśnie to sobie uświadamiam. przy graniu dm/aim botz po dluższym czasie drętwieje mi aż mały palec także chyba się z nią rozstanę. Sensei raw wypełniał mi idealnie dłoń i wszystko leżało na nim naturalnie. SS 310 ma gumowane boki + czytałem różne opinie na jej temat.
http://www.rocketjumpninja.com/top-40/ - sugeruje się trochę też recenzjami i rankingami tego Pana (mimo, że dobór myszki to kwestia subiektywna)
Odpowiedz
#10
Biała matowa nie powinna być szybko żółta, sproobj może właśnie taka dm1 fps i będzie spoko
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.