• 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Klawiaturka do 400zł
#1
 • twój budżet: do 400zł
 • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
  - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

  1. czy masz masywne dłonie czy nie? Małe, jestem dziewczyną ;p
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Trochę
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Pod granie (lol, strzelanki) i pisanie
 • czy chcesz podświetlenie? Tak
 • czy chcesz makra? -
 • czy chcesz dodatkowe klawisze? -
 • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? TAK
 • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Jeśli to konieczne
 • twoje uwagi (wygląd, firma): chodziłam po sklepach i z różnych klawiatur najbardziej podpasował mi Razer Ornata Chroma. Kupiłabym, gdyby nie fakt, że nie jest ona zbyt dobra, oraz jest przesadnie droga. 
  Najlepiej, żeby klawiatura była do zamówienia w Polsce.Możliwie niezbyt głośna spośród mechaników
Odpowiedz
#2
Hej.

Kwerenda zacnych klawiatur pośród rodzimego rynku, jest niestety wyjątkowo uporczywa - usilnie nalegam na zakup klawiatury dalekiego wschodu.

Ducky Zero
> https://bit.ly/2ZzVL59
> https://bit.ly/349rUjp
Przyzwoite odlewy "keycapsów", korpulentne - 1.5mm, w 85% z tworzywa PBT - odporne na wysoką temperaturę, proste rozpuszczalniki, promienie UV, znamionujące chropowatą fakturę i kapitalnie znoszące eksploatację.
Pokaźna wartość 1.5mm, jest niespotykana, klawisze klawiatur dostępnych w naszym kraju, osiągają  ~0.9mm, wykonane z tworzywa ABS, są nieprawdopodobnie tkliwe - ABS jest kontrastowe - nieodporne na wysoką temperaturę, wszelakie rozpuszczalniki, promienie UV i gorliwe, by wciągu kilkunastu miesięcy zatracić swoją powierzchnię, pozostawiając nieprzyjemną dla dłoni, śliską, lepką i srodze zbierającą brud powłokę.
Powyższe zdjęcie, przedstawia również nietrwały proces naniesienia fontu - "laser-etching", którego unikałbym jak ognia, jeżeli zależałoby mi na żywotności czcionki.
Zestaw fabrycznych klawiszy, zawiera font nałożony od przodu, procesem "pad-printing".
Przesmarowane stabilizatory Cherry, w autorskim wariancie Ducky - jest to oczywiście część mechaniczna, wymaga lubrykacji, której niestety na próżno szukać w krajowej dystrybucji - próbka pracy po zapewnieniu odpowiedniego ślizgu:
> https://bit.ly/2ZnYj7e
Klawiatura waży akceptowalne 940 gramów, nie posiada podświetlenia.

Durgod K320
> https://bit.ly/32bqRxy
Set wykonany z upragnionego tworzywa PBT, o grubości - 1.5mm.
Czcionka została wykonana w procesie "double-shot" - jest integralną częścią klawisza, gwarantując wiekuisty font, niewrażliwy na eksploatację, najtrwalszy z możliwych.
Fabryczne stabilizatory wzorowane na Cherry, przesmarowane.
Klawiatura posiada schludne, białe podświetlenie, bazą niestety są diody DIP, które uchodzą za bardziej awaryjne i wytwarzające mniej lumenów, od swojej zintegrowanej ewolucji - diod SMD, charakteryzują się również tendencją do żółknięcia - zawarty w diodach luminofor, wypala się - traktuj to poglądowo, szacowane są na prawie sześć lat bezproblemowej pracy.
Klawiatura waży 900 gramów, nie jest to promieniująca liczba, acz wciąż zadowalająca niski stopień.

iKBC F87
> https://bit.ly/2ZDwEu6
"Keycapsy" - archetyp klawiatury takiego budżetu - 1.5mm, PBT, "double-shot" - absolutnie nie wymagają wymiany.
Przesmarowane stabilizatory na wzór Cherry - próbka pracy:
> https://bit.ly/30icLto
Subtelne, niebieskie podświetlenie, oparte niestety o diody DIP - paralelny szkopuł.
Waga klawiatury, to 1.1 kilograma, naprawdę dosadna - wiele klawiatur pełnowymiarowych, nie osiąga takiej wartości.
Model F87, posiadam osobiście, byłem wręcz zdumiony jakością gdy do mnie dotarła, kawał skrupulatnej klawiatury - użytkowana jest nieustannie przez półtora roku, nie nosi absolutnie żadnych śladów eksploatacji, poza lekko zabarwioną spacją - wykonana jest z paskudnego tworzywa ABS, jak w każdym zestawie PBT klawiatur "mid-range", co w połączeniu z białym kolorem, aż prosi się o dozę żółtego nalotu - jak napomknąłem, ABS jest nieodporne na promienie UV.
Spacje z tworzywa PBT, spotykane są nieprawdopodobnie rzadko, ze względu na problematyczność w produkcji - tak długie klawisze, odkształcają się, co w połączeniu z bardziej wymagającym tworzywem, często kończy się nieakceptowalnymi nierównościami ścianek.

Durgod K320, dostępny jest na przełącznikach Cherry MX Silent - pożądane, jeżeli naprawdę zależy nam na ciszy, grubaśne "keycapsy", również pomagają tłumić pogłos.
Zważając na metkę K320 i F87, pozostawiam je wyłącznie jako niepewny wybór - ryzyko podatku VAT.
Wersja standardowa K320, kosztuje ludzkie ~330zł.

Jeżeli rozpieszczona jesteś przełącznikami klikającymi, rozważyć można skromną Anne Pro 2, na kapitalnych przełącznikach Kailh Box White, acz absolutnie korzystanie z klawiatury, nie będzie nazbyt dyskretne.
Спутник
Odpowiedz
#3
ewentualnie jak bardzo chcesz to podświetlenie i podpórkę (która jest mega przyjemna) to pozostaje Ci dołożenie 70 zł do CM MK730 - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ter-mk730/ tyle, ze tylko na MX Brownach są dostępne
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL
Odpowiedz
#4
Na morele jest w promocji HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Brown za 389zł, lecz nie miałem jej nigdy w ręku także w temacie opłacalności względem wykonania muszą się wypowiedzieć koledzy z dłuższym stażem.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za porady, jednakże zamówiłam już Gear GK550 Omnis Kailh Brown do sklepu i we wtorek zamierzam tę klawiaturę odebrać. Mam nadzieję, że będzie ok :)
Odpowiedz
#6
I się człowiek naprodukował ¯\_(ツ)_/¯
Спутник
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.