• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Półotwarte/otwarte z mikrofonem 200-300 PLN
#1
  • jakie obecnie używasz? SL HD-330, Corsair HS50 - zastanawiam się nad zmianą tych drugich
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? tak - Prodigy Cube BE
  • słuchawki mają być w 80-90% do rozmów, reszta to głównie multimedia, w tym muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? wszystkiego
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? pozycjonowanie nie ma dla mnie większego znaczenia, chyba że chodzi o przyzwoitą scenę przy odsłuchu muzyki
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 200-300 PLN
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Why not both? A tak całkiem poważnie - jako, że słuchawki mają być używane głównie do rozmów, gdzie przez kilka godzin będą na uszach to w pierwszej kolejności ma znaczenie komfort. 
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte/półotwarte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? większą
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? 100% stacjonarnie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? jakość mikrofonu, ogólna jakość słuchawek

Witam,
nie wiem czy szukam czegoś realnego - otwarte/półotwarte słuchawki z mikrofonem oferujące przyzwoitą jakość w przyzwoitej cenie (slogan jak z reklamy ;)). Do tej pory korzystałem z HD-330 z założonymi HM5 Super soft+ ZM-MIC1, do słuchawek nie mogłem się przyczepić w żaden sposób, w tym do ich wygody, szczególnie po wymienieniu padów, do jakości mikrofonu raczej też nie, jednak mocowanie mikrofonu + długość kabla są na tyle upierdliwe, że zdecydowałem się poszukać czegoś z 'wbudowanym' mikrofonem. Próbowałem opcji z mikrofonem stojącym na biurku - pożyczyłem od znajomego jakiś stojący mikrofon Trusta, jednak nie miał on racji bytu ze względu na małą ilość miejsca na biurku i fakt, że czasem byłem odsunięty na tyle daleko, że nie zbierał mojego głosu.
 Jakiś tydzień temu kupiłem sobie wymienione wcześniej Corsairy HS50, jedyne półotwarte, 'gejmingowe' jakie znalazłem, przy okazji w dosyć rozsądnej cenie. W kwestii wygody nie mam większych zastrzeżeń, no ale cała reszta... Mikrofon przy ZM-MIC1 jest słaby, same słuchawki też trochę odstają od HD-330 i jako, że mam jeszcze tydzień na zwrot, zacząłem myśleć o czymś innym.
Istnieje coś co byłoby warte zainteresowania?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Odpowiedz
#2
Jeżeli mają byc pół-otwarte czy też otwarte to nic w tej cenie z mikrofonem nie znajdziesz. Z drugiej strony dziwi mnie twoja opinia o Corsairy ponieważ dużo ludzi chwali. Dodatkowo jie chcę mi się wierzyć że jakość mikrofonu jest gorsza od tego co daje zelman. Może masz uszkodzony egzemplarz?

Jedyne co jestem w stanie ci polecić z wygodnych i z dobrym mikro to https://youtu.be/Ka1CGklzvNo sam używałem i uważam je za znacznie lepszy wybór niz Cloudy które brzmia boomiasta V-ką, dodatkowo strasznie klaustrofobiczne. Nigdy nie rozumiałem ich fenomenu... Z tym że to słuchawki zamknięte
Odpowiedz
#3
Co do brzmienia to są słabsze od HD-330, nie jakoś bardzo mocno, no ale tak jak wspominałem, to nie jest kluczowe. Z resztą w SL robotę mogą robić HM5, nie próbowałem ich jeszcze przekładać. 

Ale co do mikrofonu to teraz mnie zaskoczyłeś.  W Corsairach nagrywany glos jest autentycznie jak z tektury w porównaniu do Zalmana, sprawdzane na integrze, Xonarze DX i Cubie. To nie tak, że jest jakoś kompletnie tragicznie jak na tani mikrofon, ale po prostu znacznie gorzej. Ludzie, z którymi rozmawiam zaczęli narzekać po zmianie.
Odpowiedz
#4
Zelmana miałem przez dosłownie 2 dni po czym oddałem, fakt faktem nie posiadam sprzetu do wzmocnienia mikrofonu ponieważ dysponuję DACami bez wejścia micro. Zobacz film o sluchawkach który ci podeslalem. Same słuchawki są mega wygodne. Natomiast otwarte headsety, poza tym co masz, a które znam co coś od Sennheisera jak Game One czy ATH PDG1 ale one znacznie ponad zakładany budżet.

Natomiat w filmie masz próbkę dźwięku mikrofonu, opis brzmienia a wygoda jest naprawdę świetna. Jedyne co to oczywiście może występować potliwosc w cieplejsze dni przy dłuższym użytkowaniu :).
Odpowiedz
#5
Muszę powiedzieć, że przekonałeś w sumie z tymi CM'ami :P. Na filmiku podesłanym przez Ciebie ten mikrofon jest bajeczny (biorąc pod uwagę cenę headsetu), a na dobrą sprawę przed skórzanymi padami też się broniłem tak jak przed zamkniętymi słuchawkami dopóki nie kupiłem HM5 :). Biorąc jeszcze pod uwagę, że to rebrand Takstarow to powinno być fajnie :). Zamawiam i zobaczymy jak będzie.
Odpowiedz
#6
Zawsze masz 14 dni na zwrot :).
Odpowiedz
#7
No to przyszły, chwilę temu bo chwilę temu, ale pierwsze wrażenia:
- pady na ogromny plus, wydają mi się wygodniejsze nawet niż super softy, na pewno są bardziej miękkie, chociaż mogłyby być chociaż odrobinę większe jak dla mnie,
- leżą na głowie zdecydowanie lepiej niż hd330 i hs50, są przy okazji lżejsze (?),
- mikrofon to jest bajka, serio, aż takiego efektu się nie spodziewałem :o,
- po pierwszych odsłuchach, trochę mniej dołu niż w 2 wcześniej wymienionych, ale hd330 są delikatnie przymulone i po prostu muszę się przestawić, scena zdecydowanie większa i lepsza imo,
- izolacja no to wiadomo, nie ma co nawet porównywać półotwartych z zamkniętymi

Pierwsze wrażenia na razie na plus, hs50 chyba wracają do sklepu. Chwilę poużywam i zobaczymy ;).

Dzięki wielkie za pomoc.
Odpowiedz
#8
Nic tylko się cieszyć. Słuchawki sygnatura grają dość równo dlatego dół nie jest tak ekspansywny :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.