• 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Myszka podobna do Gigabyte M6900
#1
Cześć,

Z racji że w mojej myszce padł środkowy przycisk (klikanie rolką), a dość często tego klawisza potrzebuję, to rozglądam się za czymś nowym. M6900 bardzo mi odpowiadała, ale że teraz jest droższa niż jak ją kupowałem parę lat temu, plus trochę przeszkadzała mi interpolacja na najwyższej częstotliwości, to pomyślałem że rozejrzę się za czymś innym. Ogólnie myszki potrzebuję przede wszystkim do pracy z różnymi programami, między innymi do modelowania 3D, dlatego nie przeszkadza mi np negatywna akceleracja przy dużych prędkościach, czy inne problemy związane typowo z graniem.
 • jaką obecnie myszkę używasz: Gigabyte M6900
 • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3200 (max)
 • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
 • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech x7
 • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): lewy, prawy, środkowy, dwa boczne, czasem też boczne przyciski w rolce (dobrze żeby w nowej myszce też były), przyciski od zmiany dpi (właściwie wystarczy coś w stylu wysokie - niskie)
 • twój budżet: 150zł
 • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
 • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
 • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: zależy mi na opcji niskiego dpi, w M6900 to było 400dpi oraz wysokiego (przynajmniej 1600dpi)
 • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: w miarę możliwości chciałbym się pozbyć interpolacji przy dpi rzędu 3200
 • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
 • uwagi (np. co do wyglądu myszki): jeśli chodzi o wygląd, to nie musi mieć rgb ani niczego w tym stylu, za to dobrze żeby myszka była spora.

Odpowiedz
#2
Coś z rodziny Roccata czy to KPOE czy EMP sprawdz na necie, podobne kształty :)
Odpowiedz
#3
raczej o takim kształcie to nie ma nic konkretnego bo chyba należysz do mniejszości jak dobrze Ci na niej się grało :P

imo weź Razer DA Expert, który powinien Ci podpasować, jak M6900 pasowało i w budżecie się zmieścisz , ewentualnie Bloody P30 Pro
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL
Odpowiedz
#4
Dzięki za propozycje, z mojej strony zastanawiam się jeszcze nad Cooler Master MasterMouse MM520, czy zna ktoś jakieś opinie na jej temat?
Odpowiedz
#5
Dysponuję, opiszę ją późnym wieczorem - wychodzę z domu.

@Edit.
Dodaj proszę długość całej dłoni.
Спутник
Odpowiedz
#6
(08-22-2019, 01:14 PM)XeXu napisał(a): Dysponuję, opiszę ją późnym wieczorem - wychodzę z domu.

@Edit.
Dodaj proszę długość całej dłoni.

Chętnie się dowiem co o niej sądzisz :)
Od czubka palca do nadgarstka mam minimalnie ponad 20cm
Odpowiedz
#7
Hej, wybacz proszę tak późną odpowiedź.

MM520 to mysz uciemiężona wieloma fabrycznymi skazami, dezaprobata:

Przyciski główne.
Filarami głównych klików, są powszednie Omrony D2FC-F-7N, w wysoce charakternej wersji - 20 milionów kliknięć - znamiennym jest ich "responsywność" i chrupki klik, nagminnie osadzane w konstrukcjach Logitecha, który pyszni się ogromnym uznaniem przycisków głównych.
Niestety, implementacja separowanych przycisków w MM520, jest cholernie cherlawa - chybotliwe, chwiejne i w moim egzemplarzu, posiadające naprawdę nieobojętną drogę aktywacji,  doprawioną ohydnie skrzypiącym lewym przyciskiem - wyjątkowo wątłe i ospałe kliki.

Przyciski boczne.
Paskudne dla percepcji Tactile, ich nierozłącznymi cechami, są nade wszystko pokaźna droga aktywacji i nieprzyjemny "feeling".
"Tactile", zaimplementowane zostały również w DM1 Pro czy MasterMouse S, są podmiotem wielu reprymend i zarzutów jakości.

Przewód.
Wyjątkowo poprawny komponent, pomimo braku koszuli - oplotu, nie jest nazbyt gibki, wtenczas nieco krępując ruchy.
Kable otulone gumowym tworzywem, zazwyczaj są naprawdę przyzwoite, toteż wieściłem brak dyskomfortu - zawód.

"Scrollwheel".
Enkoder ALPS - jedne z najlepszych obecnie enkoderów.
Scroll w tle istnego witrażu zmartwień i jakościowej poruty, jest wyjątkowo dobry.
Subtelny wydźwięk, gładkość w przewijaniu i dobrze zaakcentowane stopnie, acz wyłącznie dobrze - nie jest to szczebel Roccata.

Kształt.
Mysz zarekomendowałbym wyłącznie dla fingertipa, posiadając duże dłonie.
Takoż posiadam dłoń 20cm, mysz jest istnym utrapieniem zarówno dla palm-gripa, jak i claw-gripa - jest to tak naprawdę powtarzającą się historia niemalże każdej myszy, o układzie 1+2+1+1 - dla małych dłoni - palm-grip, dla uśrednionych, przyziemnych - palmo-claw, dla sporych - fingertip.
Nadmień muszę, iż kontury myszy 1+2+1+1, są niebywale komfortowe dla osób o dużych dłoniach, korzystających z chwytu "fingertip-grip".
Jako rasowy malkontent, zarzucić muszę myszy absolutnie bezsensowny kawał gumowego tworzywa po prawej stronie, który intensyfikuje potliwość, i w żaden sposób nie poprawia chwytności, wręcz przeciwnie - ostatni paluch ślizga się niemożebnie, co linearnie prowadzi do degresji komfortu.

Ogromną przymiotem, jest zastosowane tworzywo - PBT, które odporne jest na wysoką temperaturę, promienie UV, proste rozpuszczalniki i kapitalnie znosi eksploatację - jest walnym wyborem materiału dla klawiaturowych "keycapsów" - klawiszy, ze względu na swoistą dozę zalet wymienionych wyżej, i unikalną, chropowatą fakturę.
Poprzez zastosowanie PBT, wyeliminowano wycierającą się powierzchnię, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Zarówno rolka, jak i przewód, zostały opisane w recenzji modelu MM530:
> https://bit.ly/2K3YlYV
Są to dokładnie takie same komponenty, acz mając już doświadczenie z modelem MM520, nawet dokładnie dwie takie same myszy, mogą się różnić w odbiorze - audyt jakości.

Oczywiście, opiniowanie wysoce stronnicze, większość z wymienionych wad, które mnie ugodziły, mogą nie wpłynąć na Twoją eksploatację, a zważając na cenę myszy ze stanu dnia dzisiejszego, mogło być zdecydowanie gorzej;)

Jeżeli użytkujesz mysz szczególnie do pracy, przemyślałbym wybór Kone EMP i Kone AIMO - poza budżetem, jednakowoż forumowicz sprzedaje model "EMP" w ludzkich pieniądzach.
Rekomenduję je ze względu na ogólną, wzniosłą jakość - EMP, jak i ze względu na ogromną estymę Roccata - archetyp rolki myszy, dostajesz również tak pożądaną, wychylaną możliwość z łącznie trzema przyciskami.
Wszelakie drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziesz tutaj plugawych mikro-przełączników Tactile.
Спутник
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.