• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIGHTOWL vs NIGHTHAWK
#1
Witam. Zamierzam kupić słuchawki ze stajni Audioquesta, lecz nie mam pojęcia które wybrać. Jedne są otwarte, drugie zamknięte, nie robi mi to żadnej różnicy. Zdecydowałem się akurat na nie, głównie ze względu na komfort i pojemność nausznic. Czy któreś grają lepiej/gorzej/cokolwiek? Jeżeli to jakoś pomoże, to w kwestii tego które słuchawki mi się najbardziej podobają aktualnie dźwiękowo, to MSR7 > K702 > K550, chociaż K702 również mi się bardzo podobają i mogłyby być na 1 miejscu, ale trochę mi w nich basu brakuje. Źródło docelowe to DFB Red, główne zastosowanie Apex/różne gry competitive FPS.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#2
Sama konstrukcja słuchawek sprawia że bezpośrednie porównanie mija się trochę z celem. Zresztą recenzję obu słuchawek masz na blogu Audiofanatyk. Natomiast jeżeli najbardziej odpowiada Ci K550 i źródło docelowe to DragonFly Red, nocne sowy wydają się dobrym wyborem.

Z samego założenia konstrukcje otwarte zazwyczaj generują lepszą przestrzeń(scenę) ale kosztem(nie zawsze) basu.

Sam do gier nie poszedłbym w tak drogie słuchawki(nie wiem w jakiej cenie chcesz je nabyć) szczególnie jeżeli mowa o grze Apex.
Odpowiedz
#3
To jest raczej dla mnie kwestia czysto komfortu, bo aktualnie tylko w K702 jestem w stanie wysiedzieć dłuższy czas bez większych bólów, a Audioquesty mają bardzo dużo miejsca na ucho. Muzyki z resztą też bardzo dużo słucham, tylko po prostu priorytetem są gierki. 
Btw. Napisałem MSR7 > K702 > K550, czyli K550 mi najmniej odpowiadają, ale te wszystkie słuchawki są na tak podobnym poziomie dla mnie, że biorąc) teraz po odsłuchach znowu bym powiedział K702>K550>MSR7 (w muzyce), w gierkach podobnie, na pewno MSR7 najgorzej w grach. W zasadzie K702 są super, tylko tego basiku mi brakuje. A recenzje czytałem, ale jestem na tyle nieobeznany w terminologii audiofilskiej że wielu rzeczy nie rozumiem ^^
Swoją drogą, na audiofanatyku jest napisane, że nighthawki mają tego basu więcej, to jak z tym w końcu jest?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#4
Zależy co rozumiesz przez pojęcie bas. Basu po prostu może być dużo aż mózg wibruje, albo mówimy o jego dynamice i kontroli, uderza tam gdzie ma uderzyć. No i dodatkowo wiele zależy od samych nagrań :). Przykładowo w muzyce lekko basowej takie DT770 jednak ten bas pokażą w większej ilości, a w muzyce basowej uderzą tak że bania przyjemnie będzie masowana :D.

Nie wiem w jakiej cenie chcesz wyrwać sowy ale może zamiast tego kupic Philips Fidelio X2 albo AKG K712 pro/K7XX. To mogą być dobre "allraundery" do muzyki i gier.

A jeszcze inaczej, mozesz wykonać odwracalnego bas moda do AKG K702.

Jest jeszcze 3 opcja kupno innego DAC. Bardzo fajnym i technicznym jest X Duoo XD-05. Ma opcję bass boosta, który pamiętam naprawdę dawał radę z AKG K701.

No i ostatnią sprawą jest opłacalność. Nie wiem czy to co zmienisz będzie lepsze od tego co masz. Ja ogolnie na dzień dzisiejszy do gier używam AD700X a do muzyki AKG K712 pro i to jest mój kompromis by nie wchodzić sobie w drogę między muzykę a gry :). Chociaż nie ukrywam że zbieram kasę na Bayery T1 v2 : P
Odpowiedz
#5
Serio takie K712 Pro/K7XX mogą sprawdzić się lepiej od ww. Nightowli? Jeżeli tak to które będą lepsze, K7XX czy K712 Pro? No i czy to w ogóle będzie jakaś znacząca różnica względem K702?
Szczerze mówiąc dość mocno się napaliłem na te Nightowle i nie wiem czy z nich rezygnować, no nie ukrywam, podobają mi się :D
Ale z drugiej strony jaram się K702, to może faktycznie powinienem wybrać K712 Pro, idk...
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#6
Mistyczne słowo "lepsze" w świecie audio nie istnieje :).

Piszesz że podobają ci się AKG K702 tylko basu brakuje. A AKG K712 pro właśnie szczycą się tym że mają podbity bas o 3db. Dodatkowo zrezygnowano z katowych nausznic na rzecz takich bardzo miękkich memoryfoam :). To też zmienia trochę walory sceniczne i ta jest serwowana bardziej naturalnie bez tak dużego efektu poglosu.

Jeżeli masz możliwość sprawdzenia sówek i jak coś możliwość zwrócenia ich to kupuj :). Z tego co mi wiadomo jest to cieplejsze granie nie tak detaliczne. Więc w grach mogą też się sprawdzić inaczej.

Różnica miedzy AKG K712 PRO a AKG K7XX jest taks ze te drugie są przeznaczone na mass dropa :).
Odpowiedz
#7
"Wymienne przewody, bardzo duża wygoda użytkowania, lepsze wykonanie (od K612) i ogólnie całkiem duża uniwersalność (62 Ω / 105 dB) czynią je pozycją wartą rozważenia, jeśli w grę nie wchodzi dopłata do K712 PRO lub nadarza się atrakcyjna okazja na egzemplarz z rynku wtórnego."
Tak jest napisane na audiofanatyku, czyli to w końcu to samo, czy K712 Pro są w jakiś sposób "lepsze" (skoro mowa że można do nich dopłacić)?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#8
Ogólnie ciężko o dostępność AKG K7XX ponieważ są to słuchawki dostępne cyklicznie za pośrednictwem serwisu Mass Drop. Więc jak uda ci się wyrwać używki w PL to święto :). Same słuchawki bazują na AKG K712 pro i brzmią baaardzo podobnir jak nie tak samo(różne źródła podają różne informacje. Dodatkowo różne głosy mówią że różne rewizję też marginalnie się różnią. Ponoć wersja AKG K712 pro made in slovakia różnią się od tych produkowanych dzisiaj made in china. Oczywiście różnicę(jak w ogóle są) są subtelne. Nie mówiąc o tym że ponoć drivery zastosowane w K701/2 K712 PRO/K7XX Q701 stasznie długo się wygrzewaja i jest też jakaś różnica między tymi co przegraly 100h a 300h a legendy głoszą że nawet 600h :). Więc może różnicę sprowadzają się nie tyle co do rewizji tylko do długości wygrzania.

Tak porąbana sprawa, ale takie rzeczy w świecie audio :D. Co ja myślę? Nawet jak są jakieś różnice są one subtelne a na bank nierażące, kupując czy to K7XX czy K712 pro i spodoba ci się ich brzmienie, na bank nie pójdziesz w zła drogę i nie będziesz żałować że posiadasz jedne a drugich nie :). Zresztą już kiedyś pisałem że AKG K712 pro to lekko zmodowane K701. Inne nausznice i zmiana lekka w budowie osłon przrtwornika. Przynajmniej dla mnie bo miałem te i te i wykonywałem tego moda :).
Odpowiedz
#9
Okej, a jaka jest różnica między DFB, a tym X Duoo XD-05? Swoją drogą mogę w okej cenie kupić XD-10, co o tym sądzisz? Słuchawki docelowe to będą pewnie te K712 Pro.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#10
Nie wiem nie miałem. Trzeba się sugerować recenzjami. Z tego co piszą jest bardziej muzykalny gdzie XD05 był grał bardziej technicznie. :)

By było jasne ja nie namawiam do kupowania na siłę K712, sugeruję się tym ze podobało ci się ich brzmienie ale brakowało troszkę basu :). Możesz spróbować pierw tych Sów. Ponoć są stworzone dla DFR.

Co do różnic miedzy Xd05 a DFR. Red jest jaśniejszy i gra w wyższej klasie. Ale nie ma tyle mocy co XD05 i tylu wejść.

PS: jeżeli kiedyś będziesz sprzedawać MSR7 daj cynk :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.