Ankieta: Która lepsza?
Xenon 750
Krypton 700
Obydwie słabe, kup w empie coś innego
[Wyniki ankiety]
 
 
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genesis Xenon 750 vs Krypton 700
#1
Zastanawiam się nad jedną z powyższych myszek. Xenon 750 ma lepszy sensor, ale obawiam się trochę o ergonomię, jakość bocznych przycisków i opóźnienie rejestracji kliku. Na chwilę obecną mam Dream Machines DM1 pro (wersja 3310 - ta pierwsza) i byłaby spoko, gdyby tak nie wkurzał mnie lewy przycisk myszy - ma wyraźnie bardziej zamulony feeling od prawego, który jest z kolei przyjemnie chrupki. Żeby tego było mało, co jakieś pół roku musze ją rozkręcać i naginać blaszkę od tego cholernego przełącznika (lewy) bo po jakimś czasie się "wyrabia" i zaczyna przerywać, dodatkowo, czasem sensor potrafi "ześwirować" (raz na ruski rok ale jednak) - mycha była na serwisie 3 czy nawet 4 razy (nie pamiętam już dokładnie), raz była wymieniona na nowy egzemplarz, raz zmieniono sensor - wciąż te same problemy, a dwa razy wymieniono scrolla bo  przestawał działać - najbardziej awaryjny sprzęt jaki kiedykolwiek miałem od czasów słynnej "klawiatury mechanicznej" Hykkera gdzie literki przestawały mi kolejno działać i goły niepomalowany metal raził prądem po łapach xd



Dostałem w prezencie bon upominkowy do empika na 8 dych, więc ograniczony jestem tylko do tego sklepu i poruszam się w przedziale 150 złotych. W tej cenie te 2 modele wpadły mi w oko.
Odpowiedz
#2
Hej.
Empik niestety nie posiada nic intratnego - jesteś skazany na Xenona 750.
Wadą w postaci pokaźnego opóźnienia, uciemiężona jest niemalże każda mysz marki Genesis.
Opisany przez Ciebie szkopuł, to charakter wielu implementacji PMW3310 - dysponuję modelem Kone Pure Military, "spin-out" zdarzały się ustawicznie, toteż wysoce zalecam PMW3330, znajdujący się we wspomnianym Xeon 750.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(07-30-2019, 11:05 PM)XeXu napisał(a): Hej.
Empik niestety nie posiada nic intratnego - jesteś skazany na Xenona 750.
Wadą w postaci pokaźnego opóźnienia, uciemiężona jest niemalże każda mysz marki Genesis.
Opisany przez Ciebie szkopuł, to charakter wielu implementacji PMW3310 - dysponuję modelem Kone Pure Military, "spin-out" zdarzały się ustawicznie, toteż wysoce zalecam PMW3330, znajdujący się we wspomnianym Xeon 750.

A w kryptonie 800 też jest aż tak źle z tym opóźnieniem? Zastanawiam się też nad olaniem empika i kupieniem sobie g102 - do dostania za stówę, czyli tylko 3 dychy drożej niż xenon ze "zniżką" 80 złotych. Miałem tego logitecha w łapie i wrażenie zrobił na mnie świetny scroll, tylko niestety trochę mała jest (łapa 19 cm), ale może uda mi się przyzwyczaić. Niestety scroll w Kryptonie 800 wypadł gorzej, co mnie trochę dziwi. Człowiek spodziewa się, że myszka, która jest 2 razy droższa nie ma prawa być gorsza pod żadnym wzglęem od produktu, 2x tańszego i to od bardziej renomowanej mark (czyli obarczonej podatkiem od loga). Tak czy inaczej obok był też krypton 700 - tam scroll to jakaś istna tragedia. Jakby w ogóle schodków nie miał. Xenona 750 niestety nie mieli na wystawce, więc nie mogłem nawet go dotknąć.
Odpowiedz
#4
Wydaje mi się że ważne jest to jaki chwyt stosujesz i czy jak coś jesteś otwarty na to by zmienić chwyt w razie potrzeby :). Ja mam rękę 18.8cm i Logitech G203 uważam za świetną mysz(w tej cenie bo ma swoje bolączki) ale używam głównie Claw gripa.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.