• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do muzyki i gier do 400 zł
#1
  • jakie obecnie używasz? - Korzystałem z HyperX Cloud I i byłem zadowolony, a aktualnie korzystam z głośników Creative A120.
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? - Nie
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? - Zastanawiam się czy lepiej kupić kartę dźwiękową (najlepiej zewnętrzną) i tańsze słuchawki czy słuchawki z mini kartą dźwiękową (np . HyperX Cloud II). Tu raczej poprosił bym o rade. 
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) - Nie wiem jak sprawdzić.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - Gry i muzyka po równo.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? -Różnie, głównie rap, trochę techno, rocka, 
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? -Przede wszystkim gram LoLa, i trochę w Overwatcha i CSa ale to rzadko.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? - 400 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? - Komfort, ponieważ potrafię grać po 4-6 godzin bez dłuższych przerw.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? - W Cloudach miałem chyba zamknięte i podobało mi się ich wyciszenie ale raczej bez różnicy.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? -Nie wiem :D
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? -Raczej nigdy.
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? - Według mnie jedynie miały troszkę przykrótki kabel ale to nie był żaden problem ze względu na różnorakie załączone "przedłużki"
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Nienawidzę dousznych więc odpadają, zależy mi na jak najlepszym mikrofonie. 
Odpowiedz
#2
Droższa opcja https://www.youtube.com/watch?v=Dov4ACf-Zj0&t=373s a później dokupić DAC

Albo iść w trochę inną stronę :) tu masz fajny filmik https://youtu.be/IZQtijzfmdg

Znajomość angielskiego w obu przypadkach zalecana :)

Od siebie dodam oczywiście Somic V2 chwalebne recenzje znajdziesz oczywiście na polskich internetach :). Są oczywiście ISK HD9999 ja ich nie lubię ale masa ludzi chwali :)

Jak byś już coś wybrał to wtedy mogą podpowiedzieć z opcją budżetowego DAC do wybranego modelu :).
Odpowiedz
#3
Na wstępie dziękuje Ci FreeQ za odpowiedź :D

Co do wyboru to nie oglądałem drugiego filmiku, który załączyłeś do odpowiedzi, ponieważ ta recenzja CoolerMaster Mh752 totalnie mnie przekonała :D. Aczkolwiek jeszcze niczego nie przesądzam, ponieważ nie śpieszy mi się aż tak bardzo z kupnem. Jakbyś mógł mi polecić jeszcze DAC (najlepiej zewnętrzny) do tych słuchawek byłbym bardzo wdzięczny :D

Co do innych ofert, nadal jestem na nie otwarty, tak jak napisałem, nie śpieszy mi się bardzo z kupnem.

Pozdrawiam
Vertivadro
Odpowiedz
#4
Cóż trzeba też pamiętać że recenzję mają zawsze charakter poglądowy i nic nie zastapi odsłuchu. Przykładem niech będzie nawet tytuł recenzji Zeosa że najlepsze do 200 dolków słuchawki zamknięte. O ile uwazam że wartę są 300zl a nawet trochę ponad o tyle za 200 dolków można mieć bez problemu AKG K550 czy Soundmagic HP151 które subiektywnie uważam za lepsze :).

Ale wracając do tematu. Jalo że słuchawki z mikrofonem to potrzeba DAC z wejściem mikrofonowym. Taki Creative G1 będzie już lepszą opcją niz to co masz zamontowane na płycie głównej. Jeszcze lepiej by było znaleźć używke Prodigy Cube Black(nie bać się używek to nie figurka woskowa :) ). Natomiast jeżeli jesteś w stanie zrezygnować z mikrofonu taki DragonFly Black wystarczy :).
Odpowiedz
#5
Dziękuję jeszcze raz za pomoc FreeQ. Decyzja podjęta, zaraz zamawiam CoolerMastery, a z czasem zainwestuje w DAC (też myślałem o DragonFly widząc recenzje ale niestety nie mogę zrezygnować z mikrofonu).

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Spróbuj coś ze skullcandy. Nie będą prawdopodobnie miały mikrofonu, ale sprzęt jest całkiem pancerny ;) Serie HESH najlepiej wspominam
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.