• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chęć wymiany słuchawek na ... Wybór z używanych do 200zł ( nowych 250 zł )
#1
  • jakie obecnie używasz? SuperLux HD681
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?  FX-Audio DAC-X6
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Uniwersalne zastosowanie, muzyka - rock, metal. Gry - wybuchy, ogłosy silnika, szmery liści. Filmy - wynuchy, efekty specjalne, mowa.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Rock, metal ( Evanescence, Metallica ... )
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? FPS, TPS, Samochody, Sportowe, dużo gier single player. Bez priorytetu, zależy mi na efektach i wydobycia dodatkowych efektów o które jakby na HD681 trudno
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 250zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte, pół otwarte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większa scena, tak by było słuchać też np odgłosy dżungli np w Tomb Raiderze.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie, nie będę używał do mobilnego użytku ( od tego mam zamiar za jakiś czas kupic cos innego )
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Defakto w tych co mam to nie ma się co zabardzo na siłe czepiać. Ale chciałbym coś co pozwoli mi wydobyć jeszcze szerszą scene i efekty o ktore na HD681 mimo wszystko trudno wydobyć, czy to w filmach, grach czy muzyce. Nie pogardziłbym dodatkowo większym bassem.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów) Mam na oku kilka modeli. Cloud I/II, Alpha. ISK HD9999, AKG K240S.
    na tych bym się skupiał przy wyborze, bardziej jestem przekonany do AKG. Ale nie pogardzę lepszymi propozycjami.
Odpowiedz
#2
Na Cloud bym nawet nie patrzył, niby rebrand Takstarow Pro 80, ale jak mowa o headsecie znacznie lepszym wyborem są wprowadzone nie tak dawno Cooler Master MH751. To jest rebrand Takstarow Pro 82 :). ISK typowe granie w planie V, czyli wybuchy i szczegóły będą ok, alw konstrukcja zamknięta, scena na szerokość głównie(recenzja na audiofanatyku). AKG K240 bardzo dobry kierunek z tym DAC co masz powinny ci dać dobry efekt. Od siebie mogę polecić jeszcze Somic V2. Świetne i uniwersalne nauszniki.
Odpowiedz
#3
(05-26-2019, 08:27 AM)FreeQ napisał(a): Na Cloud bym nawet nie patrzył, niby rebrand Takstarow Pro 80, ale jak mowa o headsecie znacznie lepszym wyborem są wprowadzone nie tak dawno Cooler Master MH751. To jest rebrand Takstarow Pro 82 :). ISK typowe granie w planie V, czyli wybuchy i szczegóły będą ok, alw konstrukcja zamknięta, scena na szerokość głównie(recenzja na audiofanatyku). AKG K240 bardzo dobry kierunek z tym DAC co masz powinny ci dać dobry efekt. Od siebie mogę polecić jeszcze Somic V2. Świetne i uniwersalne nauszniki.

W przypadku Somic martwi mnie to że są to słuchawki otwarte.
Czyli Cloud odpuścić?
No po reckach w sieci moim faworytem póki co jest własnie AKG
Odpowiedz
#4
Pół-otwarte to też otwarte i nic tego nie zmieni :). Więc do AKG K240 też trzeba podchodzić ostrożnie. Ale z tego co pamietam HD681 też są niby pół-otwarte. Więc jak nie przeszkadzało ci ich użytkowanie AKG też nie będzie. :)
Odpowiedz
#5
(05-26-2019, 04:54 PM)FreeQ napisał(a): Pół-otwarte to też otwarte i nic tego nie zmieni :). Więc do AKG K240 też trzeba podchodzić ostrożnie. Ale z tego co pamietam HD681 też są niby pół-otwarte. Więc jak nie przeszkadzało ci ich użytkowanie AKG też nie będzie. :)

Nie przeszkadzała mi pół-otwartość w HD 681. A wręcz czasami jak dla mnie dobrze izolowało od hałasów.
Czyli AKG z tych będą najlepsze?
Odpowiedz
#6
Obstawiam że porównywalne :). Superlux jak się patrzy czerpie z konstrukcji AKG :).
Odpowiedz
#7
(05-26-2019, 06:34 PM)FreeQ napisał(a): Obstawiam że porównywalne :). Superlux jak się patrzy czerpie z konstrukcji AKG :).

No konstrukcyjnie tak.
Ale mam nadzieje że sporo na plus jesli chodzi o dźwięk.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.