• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 250 zl
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Encore Rockmaster OE
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) Słuchawki mają być głownie do tel
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Tylko muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Wszystko
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Liga legend do której nie potrzebuje słuchawek
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 250 ale jak zauważycie coś o wiele lepszego to 300
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort i dźwięk po równo
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Jest mi to obojętne
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nooo nie wiem
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Nawet spoko są po prostu stare i materiał się z nich bardzo zdarł działają nadal super (3 lata bardzo często używane)
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
  • Chce by były ładne i wygodne oraz fajnie się w nich słuchało muzyki nic więcej
  • Możecie też polecić bezprzewodowe jeśli warto 
  • Lubie wygodę a kabel trochę wkurza
Odpowiedz
#2
Opis trochę mało mówi co i jak. Piszesz że słuchawki głównie pod tel. Czyli rozumiem że na miasto będziesz w nich wychodzić? Jak tak to zostaję konstrukcja zamknięta. Słuchawki bezprzewodowe do 250zl to raczej bez sensu w tym przedziale cenowym. Ewentualnie możesz mieć mikrofon wbudowany do przenośnych :).
Kolejna sprawa to brzmienie. Piszesz że słuchasz wszystkiego... ok ale co sobie cenisz w muzyce? Łupiący bas? A może dobry wokal? Czy też może szczegółowość? :)

Edit: z bezprzewodowych jest coś takiego https://www.x-kom.pl/p/402124-sluchawki-...zarne.html ponoć z kodem rabatowym "dziecko" na dzień dziecka jeszcze taniej. Ale czy to będzie lepsze niż Encore Rockmaster OE... cóż :)
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź
Nie przepadam za basem i nie chce mikrofonu
Cenię sobie wokal i szczegółowość
Często słucham rocka i muzykę elekt. dubstep itp
Tak będę w nich też wychodzić na miasto
Może coś do 300zł podejdzie ciekawszego?
Odpowiedz
#4
To może inaczej. Zrobię tu auto-promocję.

https://allegro.pl/oferta/focal-listen-8111263955 i by nie było że polecam coś pod siebie popytaj o jakość tych słuchawek na innych forach :). Normalna cena 500zl za te nauszniki. Szczegółowe z świetnymi wokalami i soczystą górą natomiast bas głównie w rejonach subbassu. Ja ich używałem przenoscie z LG V30 i Dragonfly Red. Moja partnerka wpinała je do Samsunga S8. Słuchałem na nich rocka typu Queen czy AC/DC, szerokiego dapa i ambientu tego ostrzejszego i łagodniejszego. Ale jeszcze raz, by nie polecać coś od siebie zapytaj o te słuchawki na innych forach niech ludzie się wypowiedza :) dla mnie najlepsze słuchawki to kwoty 700zl. Wyżej sobie troszkę cenię ATH MSR7, ale to dlatego że Focale grają rowniej/rzetelniej a ATH jaśniej :). A znajomi mówią mi że jestem trebleheadem :P
Odpowiedz
#5
Może je kupie ale nie jestem fanem używek muszę się zastanowić
Odpowiedz
#6
Do niczego nie namawiam. Twierdzę tylko że będą dobre do twoich oczekiwań. Natomiast jak się dba o sprzet to może służyć x lat. Sam mam słuchawki AKG K270 które mają już 11 lat :D. Przejrzałem audiofanatyka by znaleźć coś nowego do 300zl i szczerze mam problem. W tej kwocie do głównie słuchawki grające V-ka. Z otwartych by nie było problemu ale z nimi na miasto nie wyjdziesz :/
Odpowiedz
#7
Dla mnie jeśli słuchawki mają być używane na zewnątrz, muszą być douszne, więc jeśli chodzi o klarowny wokal i nieprzytłaczający bas, mogę polecić te
https://muzyczny.pl/158025_LD-Systems-IE...uszne.html
https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-bezp...ca6fe82da3
Odpowiedz
#8
Kwestia gustu :). Ciepłym latem faktycznie dobrą opcją są słuchawki douszne, ale na chłodniejsze dni preferuję znacznie bardziej słuchawki normalne w formie kompaktowej :). Zostaję kwestia tłumienia ale to już czysta loteria. DOKi nie zawsze lepiej tłumią, przykładem niech będą nawet Aune E1 które tłumią średnio.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.