• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastępca Zowie ZA 12
#1
Witam, idąc z duchem czasu chyba pora zmienić na coś z lepszym sensorem pokroju 3360/66. Interesuje mnie coś o jak najbardziej przybliżonym kształcie i wadze bez zbędnych bajerów i ledów których i tak nie użyję (najlepszą opcją byłby taka sama myszka tylko z nowszym sensorem w środku :D) Budżet nieograniczony. Abstrahując troszkę, czy faktycznie czuć różnicę, przesiadając się z troszkę wysłużonego już 3310 na ten(z tego co mi się wydaje)  najlepszy dostępny model 3360/66? 

                                                        Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hej.

Kształt serii "ZA", jest naprawdę ekstrawagancki, pokrewnych kontur szukać na próżno.
W zasadzie, jedyną myszą, której można nadać miano podobnej, jest Ninox Venator - dostępność jest wyjątkowo cherlawa.
Venator to ODM manufaktury "Motospeed", która wyprodukowała między innymi myszy Dream Machines tudzież FinalMouse - jakość ich produkcji, jest naprawdę kwestionująca.

Implementacja i kalibracja sensora PMW3310 w myszach Zowie, jest naprawdę dobra - przekleństwo sensora 3310, czyli znamienny bug, godził mnie najrzadziej podczas okresu eksploatacji ZA13, spośród wszystkich myszy opartych na wspomnianym PixArtcie.
Odczucia sensora, są silnie uzależnione od czułości, jeżeli użytkujesz naprawdę niską wartość, różnice można odczuć niemal natychmiastowo, acz wciąż nie każdy je punktuje.
Z pewnością "feeling" PMW3360 może wydać się bardziej płynny, na tym kończąc różnicę.
PMW3310 to wciąż przyzwoity sensor, szczególnie pod witryną Zowie, z powodzeniem może być eksploatowany.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
No właśnie jeśli chodzi o czułość to mam na stałe ustawione 400 dpi od kilku lat i nie zamierzam zmieniać (używam niskich czułości w grach). Może Golorius Model 0 będzie dobrym zamiennikiem?
Odpowiedz
#4
Glorious to charakterystyczna ewokacja Zowie FK1, myszy płaskiej, symetrycznej i stosunkowo długiej.
Ergonomia jest wysoce zależna od użytego chwytu i długości dłoni, z całą pewnością nie jest to akuratny surogat kształtu ZA12.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Ponawiam temat. Miałem zowie za12, ale sensor mi się popsuł po prawie 3 latach. Zamówiłem zowie za13 i jest dosłownie idealnie - rozmiarowo nie trzymałem wygodniejszej, ale myszka przyszła z wadą taką jak właśnie wspomniana za12. Ogółem jest to już mój 3 raz gdzie sensor się ścina w zowie. Albo mam pecha, albo to częsty problem, nawet po wyjściu z fabryki.

Nie jestem już takim napalonym graczem jak kiedyś, ale mimo wszystko jak już gram to chcę czuć wygodę i precyzję.

Czy jest myszka, która rozmiarowo i kształtem przypomina zowie za13? Trzymam myszkę palm/claw gripem. Tzn. Opieram dłoń na myszce, ale palce są w takim łuku jak szpony. Dobrze właśnie by było jakby było takie oparcie dla dłoni cofnięte ku tyłowi.

Czy brnąć dalej w zowie za13?
Odpowiedz
#6
Zowie S2 na sensorze 3360
roccat kone pure owl-eye też na sensorze 3360
CM Mastermouse S na sensorze 3330
Logitech G203 na sensorze Mercury(okrojony 3360)

Sprawdz je sobie

Jak coś mogę Ci sprzedać Zowie ZA13 która była używana dosłownie 2 tygodnie(potem przesiadka na Roccata) za ułamek ceny, na gwarancji kupione w X-kom. Leży więc i tak nie ma co z nią robić, tylko opisz mi problem z tym sensorem to sprawdzę czy moja posiada, bo podczas używania ja nie miałem żadnych problemów :).
Odpowiedz
#7
Mam w domu logitech g203. Ta myszka to jest przeciwieństwo zowie za13. Tył jest taki spłaszczony, że nie ma jak dłoni oprzeć, najniewygodniejsza myszka na świecie dla mnie.
Odpowiedz
#8
Spróbuj zowie s2 one maja bliźniaczy kształt co seria ZA a sensor poprawiony.

Albo jak chcesz profil to spróbuj ec2-b by divina.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Jak kształt tej za 13 ci bardzo pasuje to nie wiem czy jest sens zmieniać, s2 jest raczej bardziej splaszczona i przod trochę wyższy. Ciekawy jest ten Endgame gear XM1, tylko, że bardziej szerszy i plaski.
Odpowiedz
#10
(08-07-2019, 04:33 PM)FreeQ napisał(a): Jak coś mogę Ci sprzedać Zowie ZA13 która była używana dosłownie 2 tygodnie(potem przesiadka na Roccata) za ułamek ceny, na gwarancji kupione w X-kom. Leży więc i tak nie ma co z nią robić, tylko opisz mi problem z tym sensorem to sprawdzę czy moja posiada, bo podczas używania ja nie miałem żadnych problemów :).

Zdarza się, że sensor nie reaguje po opuszczeniu myszki na podkładkę, np. ta myszka jak i tak co mi się zapsuła miała problem, że podnoszę myszke, opuszczam i dopiero po kilku przejechanych mm reagował sensor - oczywiście nie zawsze tylko np. 5 razy było dobrze, a za chwile 5 razy się ścinał. Z czasem podczas dłuższej sesji można powiedzieć, że sensor się jakby "przegrzewał" i co raz częściej i na dłużej się zacinał, nawet po przejechaniu 35cm myszką na podkładce nie chciał reagować.
Najlepsze jest to, że ten prywatny sklep mi chciał wmówić, że niby testowali myszkę przed wysyłką i wszystko było sprawne. Tak to jest kiedy nagle myszki się chwyci ktoś kto się zna i gra na wysokim poziomie, tak, że poczułem już na pulpicie problem, którego np. mój brat nie dostrzegał, ale że z czasem już perfidnie było widać ściny to sam się przekonał

Tak wygląda problem, wczoraj nagrane przed dzisiejszym zwrotem myszki
https://www.youtube.com/watch?v=zYQ0N7Sv43M

Jest jakaś różnica pomiędzy białą wersją a czarną zowie za13?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.