• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
(12-14-2019, 09:52 PM)fliperpl napisał(a): miałem identyczny problem co autor. Przetestowałem chyba z 20 myszek i w żadnej się nie odnalazłem.
Dzisiaj kupiłem Roccat Kain 100 AIMO i zakochałem się w tym kształcie i przyciskach. Po 15minutowej rozgrzewce w csgo czuje sie jakbym całe życie grał na tej myszce. Jednakże sensor (czasami lod łapie za wysoko) i gumowy kabel są takie sobie.

Zamawiam Kaina 200 bez kabelka

Widzę, że we wszystkich sklepach kosztuje po 449 zł. Daj znać jak tam wrażenia będą, chociaż pamiętaj, że kain 200 jednak waży więcej niż 100.

Wymiarami bardzo podobna do G703, która imo jest zbyt "napompowana". Waga jednak zbyt duża. Jednak kształt trochę inny, to i by trzeba obmacać samemu.

Próbowałeś G Pro Wireless oraz G703 z sensorem Hero?

Jest niby też ten Razer Viper Ultimate, ale cena kosmos.


PS.
Jaką mysz używałeś wcześniej?
Odpowiedz
Ja dochodzę do wniosku że waga ma znaczenie. Dziwne uczucie, korzystałem z MasterMouse S z wyjetym ciężarkiem co dawało ponad 70 gram. Teraz MM710 który waży 52 gramy i nie jestem w stanie ogarnąć wagi Logitech G303. Znaczy dalej uważam że subiektywnie to najlepsza mysz pod Claw Grip. Ale waga 87 gram mi po prostu przeszkadza :/.
Odpowiedz
(12-15-2019, 09:31 PM)DyndaS napisał(a):
(12-14-2019, 09:52 PM)fliperpl napisał(a): miałem identyczny problem co autor. Przetestowałem chyba z 20 myszek i w żadnej się nie odnalazłem.
Dzisiaj kupiłem Roccat Kain 100 AIMO i zakochałem się w tym kształcie i przyciskach. Po 15minutowej rozgrzewce w csgo czuje sie jakbym całe życie grał na tej myszce. Jednakże sensor (czasami lod łapie za wysoko) i gumowy kabel są takie sobie.

Zamawiam Kaina 200 bez kabelka

Widzę, że we wszystkich sklepach kosztuje po 449 zł. Daj znać jak tam wrażenia będą, chociaż pamiętaj, że kain 200 jednak waży więcej niż 100.

Wymiarami bardzo podobna do G703, która imo jest zbyt "napompowana". Waga jednak zbyt duża. Jednak kształt trochę inny, to i by trzeba obmacać samemu.

Próbowałeś G Pro Wireless oraz G703 z sensorem Hero?

Jest niby też ten Razer Viper Ultimate, ale cena kosmos.


PS.
Jaką mysz używałeś wcześniej?


Jednak po wieczorze spędzonym z Kain 100 doszedłem do wniosku, że ten model wystarczy, kabel ułożyłem tak że nie przeszkadza a LOD z czasem wydaje się być mniejszy (?). Przestał mi przeszkadzać, czasami miał tak że łapał za wysoko ale ogólnie na poziomie 1.5cd z kawałkiem. Teraz przestał. Nie wiem.

Miałem dziesiątki, ale ostatnia na której siedziałem najdłużej to roccat kone pure optical military z hyperglidesami i wymienionymi switchami. 

Świetnie też leżał mi Lioncast LM50 (jakbym miał opisać w skrócie to hybryda G403 i EC1-A), ale ślizgacze (gdzie praktycznie nie ma zamienników), switche i kabel po dłuższym czasie zaczęły mnie doprowadzać do szewskiej pasji. 

Miałem G703, nie pasowało mi jej ścięcie po prawej stronie. Dużo używam nadgarstka i po prostu zjeżdżała z ręki.
Miałem też długo G pro wireless - nie pasowała mi śliska obudowa przycisków (przy naciskaniu czasami palec zjeżdżał) i mała przestrzeń prawej stronie. Ogólnie mam taki chwyt, że chyba w żadnej myszce oburęcznej się nie odnajdę na dłużej

Co do wagi Kaina - ja jej nie odczuwam. Miałem kilka lekkich myszek w ręce (w tym CM MM710) i ergonomia Kaina 100 mi na tyle siadła, że ta waga nie jest żadnym problemem

Ogólnie sporo myszek przerobiłem w tym roku. Jeszcze w szafie mi jeszcze leżą Corsair M55 Pro, Razer Deathadder Elite, A4tech P30 Pro, Dreammachines DM5 Blink,  Cougar surpassion, Lioncast LM50, Motospeed V60 - chętnie sprzedam w dobrych cenach, Kain 100 jest w końcu tym, czego szukałem. Może kiedyś się pokuszę na 120 z racji kabla i sensora/może nawet 200, na razie zostaje 100.
Odpowiedz
Kain 200 to już 16g więcej, bo 100/120 waży bodajże 89 czy ileś.

Czym się w sumie różni Kain 100 od 120?

Oczywiście poza sensorem.
Odpowiedz
(12-17-2019, 03:51 AM)DyndaS napisał(a): Kain 200 to już 16g więcej, bo 100/120 waży bodajże 89 czy ileś.

Czym się w sumie różni Kain 100 od 120?

Oczywiście poza sensorem.

powłoką i kablem. 
Druga sprawa wydaje mi się, że powłoka teksturowa na kain 100 może mieć pewniejszy chwyt niż plastikowa na kainie 120, 200 do której już niektórzy ludzie się czepiaja. 

Nie wiem, zostaje przy 100 na ten moment (:
Odpowiedz
Aż mnie trochę zachęciłeś do spróbowania tego kaina 100 pomimo, że niestety ma kabel. Cena nie jest wysoka za to.
Odpowiedz
Taka ciekawostka... Kain 100 jest do wyrwania na amazonie za 172 zł z wysyłką.

Kain 200 za 375 zł
Odpowiedz
kupiłem w rtv na promce kaina 100 za 169 zł :D

... jednak kupuje 200. Na dłuższą metę kabel i lod jednak czasami daje w kość.. Próbuje w sobotę oddać, jak się nie uda to odsprzedam za 150zł
Odpowiedz
mam już kaina 200 - AMA :D
Odpowiedz
No i jak tam wrażenia?

Nie za ciężki? 105g to jednak sporo do szybkich fps itp.

Tak też patrzę na to ile tych myszek miałeś. Podziel się ile kasy na tym straciłeś. :D

PS.
Gdzie kupiłeś i za ile tego kaina 200?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.