• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
Czekałem i czekałem, aż mm710 pojawi się w szerszej dystrybucji w Polsce, i się nie doczekałem. Nawet w tym pro-cośtam sklepie dostawa będzie 30 października. 

I nagle wyskoczył teaser Kone Pure Ultra - warto na to czekać? Nigdy nic Roccata nie miałem. Używam palm gripa na osprzęcie (dłoniach) 18/9.
Odpowiedz
Jak kształt nic się nie zmieni to bardziej pod fingera. Wrecz zalecany będzie finger przy dłoni 18 cm. Używałem Kone Pure parę ładnych miesięcy, swietna mysz. Mam dłoń 18.5 i inaczej jak claw czy fingerem(z naciskiem na fingera) nie dało się złapać. Swoją drogą CoolerMaster MM710 też nie złapiesz palmem. Jak chcesz cos z tych lekkich myszek to bardziej zwykly Model O czy ten nowy Razer.
Odpowiedz
O kurde... jakby tak tylko jeszcze zrobili bezprzewodową ~85g.


Kain 200 dalej widzę bez specyfikacji finalnej nawet. Kain 100/120 wyszła już kilka ładnych miesięcy temu.




Odpowiedz
Jak wy to dedukujecie, która mysz jest dobra pod palm gripa, claw gripa itd?
Odpowiedz
Kształt? Wyprofilowanie? Rozmiar? No a głownie fakt, że daną mysz się obmacało i próbowało na niej wszystkie chwyty :P
Odpowiedz
(10-02-2019, 05:02 PM)ingan.doped napisał(a): Jak wy to dedukujecie, która mysz jest dobra pod palm gripa, claw gripa itd?

Powiedzmy że masz dłoń 19cm. Mysz ma 11cm. Jak chcesz ją objąć dłonią? :)
Odpowiedz
Paluchy mogą o krztynę wystawać, bardziej będzie to przypominało znany palmo-claw;)
Czy warto? Hmm, Roccat to przede wszystkim jakość komponentów i cholernie dobre "scrollwheele", jeżeli budowa będzie równie solidna, może być to kapitalna mysz - kontrola jakości, to zmora wszystkich niszowych OEM-ów.

@DyndaS
"Kain 200 dalej widzę bez specyfikacji finalnej nawet. Kain 100/120 wyszła już kilka ładnych miesięcy temu."
Premiera w kraju, od dawien dawna ustalona była na 30.09, a myszy dalej nie ma - Kain 100 oraz Kain 120.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
(10-02-2019, 07:51 PM)FreeQ napisał(a):
(10-02-2019, 05:02 PM)ingan.doped napisał(a): Jak wy to dedukujecie, która mysz jest dobra pod palm gripa, claw gripa itd?

Powiedzmy że masz dłoń 19cm. Mysz ma 11cm. Jak chcesz ją objąć dłonią? :)

11 cm to bardzo wyśrubowany przykład, ale idąc tym tokiem rozumowania zaraz dojdziemy do wniosku, że myszka pod palm gripa powinna mieć 15 cm długości albo w ogóle tyle ile dłoń. ;)
A przecież masz jeszcze bumpa powiedzmy na wysokości 39 mm wokół którego „zawijasz” palce/dłoń. Nie  wspominając już o tym, że ta część którą pcham myszkę w palm gripie (początek śródręcza do końca nadgarstka) spoczywa za myszką, a nie na myszce. Tak mam w przypadku Zowie ZA12, która ma chyba 124 mm i 39mm bumpa. W ten sposób „tracisz” te centymetry.

Zdjęcie dla Zowie ZA12

[Obrazek: 1552578592965.png]
Odpowiedz
Zależy jaki masz rozmiar dłoni. Sprawdziłem sobie Roccata Kone Pure przy mojej dłoni 18,5 cm. Przy palm gripie praktycznie nie mogę chwycić układem 1+2+2 wygodniej jest 1+3+1. Jak staram się przestawić na układ 1+2+2 już teraz czuję że czasem nawet palcem obrączkowym klikam PPM. Dodatkowo wskazujący wystaję ponad 1,5cm i chyba podobnie środkowy. Rozmiar ma znaczenie :)
Odpowiedz
(10-03-2019, 07:21 AM)FreeQ napisał(a): Zależy jaki masz rozmiar dłoni. Sprawdziłem sobie Roccata Kone Pure przy mojej dłoni 18,5 cm. Przy palm gripie praktycznie nie mogę chwycić układem 1+2+2 wygodniej jest 1+3+1. Jak staram się przestawić na układ 1+2+2 już teraz czuję że czasem nawet palcem obrączkowym klikam PPM. Dodatkowo wskazujący wystaję ponad 1,5cm i chyba podobnie środkowy. Rozmiar ma znaczenie :)

A ustawienie 1+2+2 coś daje? Bo ja jadę właśnie na 1+3+1 (zowie za12) i tak mi się tym piątym paluszkiem dobrze myszkę prowadzi, wygląda to na taki pewny chwyt. Ale może 1+2+2 ma inne zalety.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.