• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki 250-300zł
#1
Witam : ) Liczę na waszą pomoc !

- jakie obecnie używasz? Sony MDR-ZX100 (prawdopodobnie)
- czy używasz karty muzycznej/dac/amp ? Chipset zintegrowany na płycie głównej (MSI Z97 PC Mate) - Realtek ALC-887
- słuchawki mają być gry i muzyka po równo (w sumie to bardziej mi zależy na jakości i barwie dźwięku niż np. na komforcie, przestrzenności, pozycjonowaniu - tak mi się wydaje xD)
- jakiej muzyki głównie słuchasz? rock, instrumental, klasyka, muzyka elektroniczna, metal (czyli w sumie dość uniwersalnie)
- twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300zł 
- stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? dźwięk
- jaki chcesz typ słuchawek: Nie jestem pewien :( Otoczenie trudno określić. Ciche. Aktualne słuchawki słabo wygłuszają otoczenie - słyszę rozmowy i telewizor z innego pokoju. W mieszkaniu jest nas 3 osoby ,z czego 1 ze mną w pokoju.  
- wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Nie jestem pewien. Zdaję się na Was :) Chyba większa scena lepsza , tak aby słyszeć kurczaki na respie przeciwnika. Chyba ,że to się odbiję na barwie dźwięku , to już nie za bardzo ;P
- czy będziesz często podróżował ze słuchawkami? Wszędzie chodzę ze słuchawkami. Muzyka musi lecieć 24/7 ,dlatego fajnie by było jakby były bez mikrofonu (ew. odpinany ,ale to niepotrzebne koszty)
- dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): nauszne albo wokół uszne ,które waszym zdaniem bardziej się nadadzą ^^
Wygląd nie gra roli. 
- gry w które gram: CS, BF, CoD

Z góry dziękuję za pomoc :D
Odpowiedz
#2
Zobacz na Hyperx Cloud, spełnią te wymagania :)
Odpowiedz
#3
Zastanawiam się nad Takstar HD6000 , HyperX Cloud i Noontec ZORO HD. Kompletnie nie wiem które wybrać.
Odpowiedz
#4
zoro hd są fajne ale do użytku zewnętrznego, pamiętaj, że to słuchawki nauszne, czyli leżą na małżowinach. HD6000 nie słuchałem, ale z tego co czytałem w grach gorzej od hyperów się sprawdzą. Dodatkowo do hyperów dostajesz już welurowe pady, mic jest odczepiany, do tego co słuchasz się nadadzą :)
Odpowiedz
#5
Własnie mam okazję słuchać muzy na Steelseries Siberia v.2 (i przez najbliższe 2 miechy będę je wygrzewał chyba że zaraz kupie swoje - te były dołączone do laptopa dziewczyny xD). Wrażenia? Znaczna różnica w każdym aspekcie w porównaniu do moich Soniaczy za kilkadziesiąt złoty xD Ale szczerze, to oczekuje troszkę więcej od swoich słuchawek (czy to HD6000 , HyperX czy nawet CAL! po recablingu xD). W tych brakuje mi basu. Nie jestem znawcą i nie powiem więcej xD Po prostu mogłoby być więcej basu xD Fajne jest to że bez problemu mogę wychwycić perkusję, talerze. Prawdopodobnie przez pozycjonowanie tych słuchawek , w utworach rockowych, metalowych doświadczyłem czegoś nowego , mimo że każdy z tych kawałków znam na pamięć to brzmiały całkowicie inaczej. :D

Teraz gdy mam mały punkt zaczepienia , mniej więcej wiem czego chcę. Więcej basu :D. Ciągle mam przeczucie że HD6000 bardziej mi będą pasować. Mimo że większość jest za HyperX xD
W tych Steelseries słyszę dźwięki znacznie oddalone od ucha, nie wiem jak to wytłumaczyć. Taka za duża swoboda xD Średnio mi to pasuje :P

Te Siberia mają dość słabą izolację. Wygodne i wgl ,ale dość sporo dzwięków z zewnątrz słyszę. Niby zamknięte ,ale mają na muszlach taką siateczkę jakby pół-otwarte. :P
Odpowiedz
#6
Wybrałem Takstar HD6000 : ) Po jakimś czasie mogę pokrótce opisać wrażenia ^^ Ale równie dobrze można już zamknąć temat : ) Dziękuję za pomoc ! : )
Odpowiedz
#7
opisz :) bo ich nie słuchaliśmy :P

siberie są robiony tylko pod gry, w muzyce to słabo się przekłada. Podobnie jest na Asus Strix pro i Mionix Nash 20. Kreują jedynie przestrzeń (trochę sztucznie) z nastawieniem na średnie tony. Co poniekąd zabija muzykalność i wierność przekazu. W grach jest fajnie, ale tylko w grach...
Odpowiedz
#8
OK ! Już zamówione :D Poszczęściło mi się bo akurat na morele.net była jedna sztuka którą dzisiaj przecenili z 270zł na 240zł (wczoraj kosztowały jeszcze 270 ^^ jakby wiedzieli że biorę xD )Farcik =) Teraz jest za 313zł.
Nom własnie wiem że to typowo "gamingowe" dlatego od HD6000 oczekuje więcej :D Wydaje mi się ,że mnie nie zawiodą. ^^Jak je wypróbuję w kilku gatunkach to opisze wrażenia w miarę moich możliwości :)
Odpowiedz
#9
pewnie czytali to forum, że chcesz kupić i dlatego przecenili hehe :D

czekamy na opis ^^
Odpowiedz
#10
Grają mi już 2 lata <3
Na początku czułem dyskomfort bo mi pałąk uciskał głowę. Po jakimś czasie się przyzwyczaiłem/ułożył się.
Plastik korpusu dobrej jakości , jakość wykonania przeciętna ponieważ:
- gąbka w pałąku i cienka warstwa skóry na nim po ok. roku zaczęła się ścierać przez co odstają kawałki postrzępionego materiału
- prawdopodobnie przez kolegę któremu dawałem czasami słuchawki na zajęcia, gdy je zakładał to je tak mocno rozciągał - to po jakimś czasie zauważyłem pęknięcia plastiku wewnętrznego ,tego który reguluje wysokość. Teraz żeby nie pogarszać sprawy to noszę słuchawki praktycznie na minimalnej regulacji lub zerowej,
- zacisk który utrzymuje ustawienie nauszników po jakimś czasie się wyrabia i jak na początku nie dało się tej dźwigni domknąć do końca, to teraz trzeba to robić żeby nauszniki nie latały góra/dół - ogólnie nie ma z tym problemu jak się zrobi tak jak piszę tzn. zaciśnie do końca :D

Teraz to na czym mi najbardziej zależało czyli brzmienie :D
Z każdym dniem grały lepiej :D Dużo basu tak jak lubię. Scena jest dość mała więc słychać jakby ktoś grał ci przed twarzą. Do wszystkich gatunków muzyki jakiej słucham sprawują się dobrze. Do elektronicznej typu dubstep super, do trochę bardziej chilloutowej muzyki - czachy nie rozsadzają ale też fajnie. Rock, metal spoko, ALE:
Problem w tym że jakiś czas temu miałem okazję posłuchać nausznych Marshalli z wyższej półki cenowej. Strasznie mi się podobał fakt ,że dzięki dobremu pozycjonowaniu i szerokiej scenie, w muzyce rockowej mogłem usłyszeć każdy instrument praktycznie z osobna i go przeanalizować. HD6000 nie mają tego. Nie są stworzone aby dokładnie przysłuchać się każdemu dźwiękowi gitary, skrzypiec itp. Perkusję, stopę za to super słuchać dzięki dobremu basowi. Dlatego teraz zastanawiam się czy nie zmodyfikować trochę HD6000 tj. recabling który podobno poprawia midbass oraz inne tony i jakaś karta dźwiękowa żeby dodać trochę synergii czyli lekko ubogich wysokich tonów, sopranu itd. Znawcą nie jestem i nie testowałem żadnych słuchawek więc trudno mi do jakiś porównać.

Także tak jak już wspomniałem, słuchawki są do dobrej zabawy i sprawiają mnóstwo frajdy ,ale nie za bardzo nadają się do analizowania i słuchania śpiewu operowego czy coś w ten deseń. Trochę mi właśnie tego w tych słuchawkach brakuje szczególnie ,że uwielbiam dźwięki gitary i czasami chciałbym słyszeć ją bardzo dokładnie i poczuć każdy niuans - co nie jest możliwe przez dość słabe pozycjonowanie i małą scenę? Nie wiem także czy lepsza karta dźwiękowa pomoże mi w tym. Nie wiadomo czy będzie się to opłacać ,bo efekt może być słabo zauważalny ,a koszta większe niż same słuchawki.

Jestem otwarty na każde sugestię w tej sprawie (czy warto modyfikować) oraz jeżeli napisałem jakieś głupoty to proszę mnie poprawić :D

PS. Prawdopodobnie tak trochę narzekam ,ponieważ przez 2 lata się już przyzwyczaiłem do nich + poprzewracało mi się za przeproszeniem w d**** od tych Marshalli xD

Szczerze polecam te słuchawki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.