• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka do Logitech G403
#1
  • jaką obecnie używasz myszkę: Logitech G403, za niedługo przesiadka na G403 Wireless/G703
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: DM PAD XL, szybkość taka sama/nieco wolniejsza
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Materiałową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Obojętnie
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Taka sama jak DM PAD lub nieco wolniejsza
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 200 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): Jak najmniej grafik na podkładce, chociaż jak będzie jakaś w rogu (która się nie rzuca w oczy) to może zostać, ew. się ją usunie :D
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
    Chciałbym podkładkę z dobrym feelingiem podczas ruchu myszką (ten w DM PAD jest średni imo), oraz taką, która się nie będzie kurzyć po pewnym czasie jak moja obecna. Wielkość..hmm.. jak się nie będzie tak kurzyć jak moja, to obojętne mi to :P Dodam, że nie jestem "hardkorowym graczem" i rzadko kiedy gram w gry, dlatego kupuję podkładkę, ponieważ zależy mi przede wszystkim na komforcie z używania PC, chodzi mi tu o feeling samej podkładki :) A jeżeli już gram w gry to takie RPG, a w FPS'ach jestem graczem mid+ sens. W Windowsie używam czułości 6/11, a DPI w myszce to 600, jeśli to komuś pomoże.

    Dzięki za pomoc! ;)
Odpowiedz
#2
Hej.

Roccat Kanga
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...cat-kanga/

Taito 2017
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...aito-2017/

Logitech G240
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...tech-g240/
Niestety, dosyć błahy rozmiar.

Poddać lekkiej kontemplacji można G-SR - kategorycznie wolna podkładka:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...sr-czarna/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Taito 2017 odpada, ma niebieski spód, który się rzuca w oczy. Zostaje Kanga, G240 i G-SR. Szczerze to sam nie wiem, czy chcę grubą czy chudą. Ten Logitech ma ponoć 1mm grubości, ale nie wiem, czy nie wolałbym czegoś grubszego. Z drugiej strony Logitech by idealnie pasował do myszki z Logitecha... sam nie wiem. Która podkładka zapewniłaby najprzyjemniejsze odczucie podczas ruchu myszką? Chodzi mi o gładkość ruchu.
Odpowiedz
#4
Wszystkie prezentują naprawdę podobną ocenę w skali ślizgu, wzajemne zamienniki.
Kierowałbym się unikatowym cechami tudzież estetyką.
G240 jest odrobinę szybszą podkładką, okupuje to natomiast namiastką kontroli, w przypadku Kangi, jest zupełnie odwrotnie - nieco bardziej opieszała, z dozą audytu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Jak na razie jestem najbardziej przekonany do G240. Ona ma 1mm grubości, nie będzie tak, że będzie mysz głośniej chodzić po niej, niż na podkładce 3mm? Nie wiem jak to sformułować :D Czy grubość podkładki wpływa na zbieranie kurzu?
Odpowiedz
#6
Przed chwilą wyjąłem z szafy ponad roczną A4Tech X7 i się zdziwiłem. Podkładka nie jest tak szorstka jak DM'ka, jest cichsza, nie drażni tak bardzo w ręce, lepszy feeling, ogólnie przyjemniejsza w dotyku. Zobaczymy jak będzie z kurzem. Póki co, zostawiam A4Techa, przed chwilą ją wykąpałem, chciałem logo na rogu usunąć, lecz zajęłoby to trochę czasu, jak kąpałem DM to logo od razu się odkleiło, masakra :D Zostawiam ją na noc i niech schnie, na razie będę korzystał z tej DM'ki. Szczerze to sam nie wiem czy kupować nową podkładkę, zostawię chyba tego A4Techa :) Jutro dam znać co i jak, gdy podkładka już wyschnie.
Odpowiedz
#7
Zdaje się to być w zupełności kolejnością rzeczy, podczas trwałego korzystania z podkładki.
Znane podkładki A4Techa, dzielą wiele wspólnych cech ze sławetnym modelem Steelseries - Qck.
Posiadam wieloletnią Qck, która również jest niesamowicie przyjemna w dotyku, dostojnie gładka, ale niekonsystentny ślizg w którąkolwiek stronę, od razu dyskwalifikuje ją w zastosowaniu innym, niż niewymagające, wesołe snucie po pulpicie ;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Nie wykluczam, ale DM Pada mam już 8 miesięcy, a jej powierzchnia nie zmieniła się za bardzo od czasu jej otrzymania. Choć przyznam punkt DM'ce za kontrolę, jest trochę lepsza niż w A4Techu, możliwe, że przez tą szorstką powierzchnię. Ten A4Tech jest troszkę zużyty na dole i myślę nad kupieniem podobnej podkładki, ponadto jej krawędzie są lekko ostre na dole, ale tak już jest z nieobszytymi grubymi podkładkami, chyba że się mylę :)
Osobiście bardziej przypadła mi do gustu podkładka A4Tech X7, nie lubię takich szorstkich powierzchni jak w przypadku Dream Machines. Póki co - zostawiam A4Techa.
Co byście mi polecili? Cienkiej nie chcę, kontrola mi wystarcza taka jak jest w a4techu, podkładka najlepiej cała czarna, przyjemny feeling, żeby myszka cicho po niej jeździła ;)
Odpowiedz
#9
Akuratną opinię o GSR, wydałby Ci Hya.
Podkładka ma znamienną tendencję do wytrawiania się powierzchni, bardzo prawdopodobnym jest, iż po dosłownie kilku miesiącach, staje się bardzo gładka.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
A to nie jest tak, że im podkładka jest szybsza tym jest cichsza, a im wolniejsza tym głośniejsza? Ogólnie ta zowie bardzo mi się podoba, ale cena.. no i oby myszka po niej głośno nie jeździła..
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.