• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pady K550
#1
Witam. Ostatnio polecono mi pady do K550 od brainwavz i odwiedzając ich stronę zobaczyłem, że w ofercie są pady z różnej skóry. Wie ktoś czym się różnią konkretne modele? Polecono mi ten za 45 dolków i nie wiem czy warto aż tyle wykładać. https://www.brainwavzaudio.com/collectio...descending
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#2
Są różne metody. Pasują też pady od Superlux HD669(tylko trzeba je dobrze naciągnąć). Co do tych PU lether wystarczy. Owcza skóra to dla szpanu i zapachu :P. Ktoś kiedyś mi mówił że fajnie brzmią z hybrydowymi. Ja osobiście swoje K550 odbieram najlepiej z oryginalnymi.

Swoją drogą widzę że masz K702 w opisie. Wiesz że można je przerobić na AKG K712pro stosując parę trików? :D
Odpowiedz
#3
Nie wiem, zdradzisz tajniki jak to zrobić? Używam ich dosyć rzadko, ale chętnie bym je "podrasował"
Co do padów K550, to mam wrażenie, że oryginalne za bardzo się "ugniatają" i moje ucho jest przez to ściskane i pomyślałem, że może z innymi będzie lepiej.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#4
No to albo te od Superlux albo te PU Lether. Sprawdz na początku te tańsze ważne by miały wymiary 11cm jak dobrze pamiętam. są trochę twardsze :).

Co do modyfikacji AKG K701/K702. Trzeba zacząć od tego że AKG K712 pro to nic innego jak Q701 tylko że z padami memory foam. To one odpowiadają za zmianę dźwięku i dodatkowe zwiększenie basu :) ponieważ same nausznice wtedy układają się bliżej ucha i nie są kątowe. Ale tracisz tak ogromną scenę, co nie jest takie złe ponieważ domyślnie ta w Q701/K701/K702 jest tak wielka że aż nienaturalna :). Oczywiście sceniczność dalej jest i ma się dobrze, nie jest po prostu tak rozległa.

Co do różnic między samymi Q701 a K701/K702 jest to że Q701 ma wkładkę Foam net pad pod kapsułką zrobionej z siatki z logiem Q.

Czyli tak naprawdę musisz wykonać 2 rzeczy.
1. kupić takie coś https://audeos.pl/pl/p/AKG-Superlux-wkla...d-para/283 zastosować się do instrukcji zawartej tutaj https://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy...-akg-q701/ znajdź punkt o modyfikacjach wewnętrznych i pierwszy podpunkt :)z tym wyjątkiem że ty musisz je włożyć :) (oczywiście to co kupisz musisz przyciąć i dopasować)
2. kupić te pady https://www.thomann.de/pl/akg_k_712_ear_pad.htm jeszcze jakiś czas temu moża było je kupić na allegro za 189zł ale już nigdzie ich nie ma :(.

sumarycznie jako były posiadać AKG K712 pro(sprzedałem) i AKG K701 różnice jeżeli dalej występują to są marginalne na tyle że moje ucho ich nie słyszy :). Zyskujesz wyrazistość basową, nie jest to bas łupiący, jest po prostu idealny coś na styl Sennheiser HD660. Góra nie jest tak analityczna, ale dalej bardzo klarowna. Scena ulega zredukowaniu na szerokość ale za to dostaję lepszego pozycjonowania instrumentów przed tobą. :) Polecam :)
Odpowiedz
#5
Możliwe że zajmę się tym po zmianie padów do K550, dzięki wielkie!
Ostatnie pytanko, te PU Leather i Sheepskin będą się czymś różniły w kwestii komfortu, czy jak napisałeś, skóra owcza jest tylko dla samego szpanu?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#6
Poza tym że owca będzie żyła raczej niczym :). Obstawiam że te zwykłe mogą być nawet lepsze pod względem długości trzymania ich na uszach :).

Tylko pamiętaj by to byly pady w wersji XL. Jak dojdą podziel się opinią :).
Odpowiedz
#7
Wiem wiem że XL muszą być ^^
Pewnie będę zamawiał za tydzień/dwa, jeżeli nie zapomnę podzielę się wrażeniami ;)
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#8
Żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Planuję zakupić interfejs audio Focusrite Scarlett Solo 2gen/2i2 pod streamowanie i chciałbym zapytać, jak będą sobie radziły K550/K702 na tym interfejsie w grach i w muzyce? Będzie lepiej/gorzej niż na Dragonfly Blacku?
PS. Ciekawostka, ostatnio odkryłem, że K702 grają lepiej na moim OP5, niż na DFB XDDD
PS2. Co do padów, finalnie na razie odpuściłem ten zakup ze względu na inne wydatki.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#9
Sam interfejs nie zmienia brzmienia. Nie wiem jak wygląda sprawa mocowo ponieważ nie używałem tych urządzeń. Ale lepiej sprawdzić ponieważ K702 do łatwych słuchawek nie należą :)

PS forum jakoś dziwnie działa. Tylko u mnie?
Odpowiedz
#10
Nie tylko u Ciebie, też mam całe rozjechane forum. Co do tych K702, nie wiem czy to sprawa tego, że mam całkiem okej płytę główną, ale u mnie nawet na integrze dają radę :D I dzięki za odpowiedź ^^
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.