• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy opłaca się w moim przypadku kupować kartę dźwiękową?
#1
Witam, mam obecnie słuchawki ISK-HP 580 i ogólnie jestem z nich zadowolony. Za rok/2 lata będę chciał sobie ulepszyć komputer i może dokupić jeszcze lepszej jakości słuchawki(coś w granicach 200-300 zł). Czy w takim przypadku opłaca mi się dokupywać jeszcze kartę dźwiękową żeby usłyszeć różnicę w dźwięku? Czy też moja obecna zintegrowana w płycie głównej MSI B250M PRO-VD będzie wystarczająca?
Odpowiedz
#2
Nie znam słuchawek. Ale sam układ dźwiękowy zawsze warto mieć. Ale zamiast iść w układy do płyt głównych na PCI ja bym kupił DAC który jest rozwiązaniem zewnętrznym. A to dlatego że powszechne karty dźwiękowe to już relikt przeszłości. Już są MOBO bez slotow PCI :).

Natomiast co da Ci sam lepszy układ dźwiękowy. Cóż zależy od twojego słuchu. Na bank będzie głośniej bo to co jest montowane w płytach głównych(szczególnie budżetowych) jest po prostu słabe. Dodatkowo w zależności od DAC powinnna zostać uslyszana korekta brzmienia czy to w tonacji czy może w scenicznosci albo separacji dźwięków. Dodatkowo słuchawki też różnie reagują na korektę brzmienia jedne bardziej(co nie znaczy że też różnicę usłyszysz natychmiast) inne mniej.

Lepszy układ dźwiękowy zawsze warto mieć. Ja polecam ci obecnie DragonFly Red. Ma naprawdę dobrą cenę teraz i ciężko będzie znaleźć coś lepszego nawet do 700zl. Dodatkowo poradzi sobie praktycznie z wszystkimi sluchawkami dla normalnego odbiorcy.
Odpowiedz
#3
Hehe, dzięki za odpowiedź. :) Bardziej mi chodziło o coś max 100 zł, a nie 400. :) Chociaż i tak zostanę jeszcze na integrze tyle, że kupię jakieś lepsze słuchawki.
Odpowiedz
#4
Do max 100zl to tak naprawdę głównie roznice marginalne.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.