• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze- jeśli istnieje coś dla mnie
#1
  • twój budżet: ~400zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury: Bez znaczenia
  • czy chcesz podświetlenie? TAK
  • czy chcesz makra? TAK
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? TAK
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? NIE
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? TAK
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Tutaj zaczynają się schody- szukam czegoś, co będzie miało pokrętło głośności i jakkolwiek głupi jest to wymóg, to bez tego nie przejdzie :P

    Myślałem o Roccat Horde, ale tam jest US layout i nie wiem, czy by mi to nie przeszkadzało. Przesiadam się po około 10 latach na Microsoft Sidewinder X6

Odpowiedz
#2
Hej.
Roccaty mają okropną renomę klawiatur surrealistycznych, anormalnych w kwestii powszechnie przyjętej ergonomii.
Aspekt techniczny również jest nieco anemiczny - uchodzą za klawiatury dosyć kiepskiej jakości.

Zalecić mógłbym zdaje się RX85, fizyczny potencjometr.
Mając do dyspozycji klawiaturę mechaniczną, wybór wydaje się oczywisty, o ile nie jesteś zagorzałym fanem klawiatur membranowych, który zostaje przyprawiony o anhedonię z każdorazowym, organoleptycznym spotkaniem z mechanikiem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
XeXu, dziękuję za zainteresowanie tematem! :) Ok, Roccat i tak nie przekonywał mnie właśnie przez ten layout. Wczoraj w trakcie przekopywania trafiłem na RX85 właśnie. Myślę, że przesiadka z poprzedniej klawiatury na mechanika nie będzie jakaś ciężka, chyba wszystko kwestią przyzwyczajenia. Sporo gram, ale też piszę, z tym że głośniejszy (nie mylę się?) stuk mechanika nie będzie nikomu przeszkadzał. Trochę zastanawiałem się nad tym, czy wyższy (nie mylę się?) skok niż to, co używałem do tej pory przypadnie mi do gustu, ale tutaj też powinienem się przyzwyczaić. Widzę kilka rodzajów przełączników w tych Genesisach, ale chyba najczęściej polecane to Kailh Brown?
Odpowiedz
#4
Naturalnie skok jest wyższy.
MX Brown przypominają nieco reminiscencję klawiatur membranowych, ale i tak pierwsze spotkanie z nimi jest busolą na bodźce.

Jeżeli klawiatura z pokrętłem jest zupełnym archetypem pozbawionym surogatów jak klawisze multimedialne i makra, to wybór jest mocno ograniczony.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Dzięki raz jeszcze. Gdybym miał kilkaset złotych więcej, to pewnie łatwiej byłoby spełnić te kryteria. No ale... Chyba spróbuję tego Genesisa i mam nadzieję, ze jakoś to pójdzie :)
Odpowiedz
#6
Pozostaw jakiś ślad oczywiście;)
Powinno być zupełnie okej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
tylko makr nie ma ten genesis, ale jak weźmiesz na Kailh brownach to jest to bardzo przyjemna klawiatura do ogólnego użytku
Odpowiedz
#8
Zamówione w zwykłej wersji (bez RGB), po świętach dam znać o odczuciach :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.