• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik MX BROWN - 500zł
#1
Witam,
szukam pierwszego mechanika dla siebie.
Dobór klawiatury
  • twój budżet: 500zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury: mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników : wydaje mi się że MX BROWN – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? : nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? : tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? : nie,50/50
  • czy chcesz podświetlenie?: tak, może być podstawowe bez wodotrysków
  • czy chcesz makra?: niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?: niekoniecznie, ale miło by było mieć do playera
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - myślę że przy mechanikach i dłuższym pisaniu podpórka jest konieczna
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? musi być pełnowymiarowa
  • twoje uwagi (wygląd, firma): nie ścierające się przyciski :) 
Odpowiedz
#2
Hej.
Gama krajowej dystrybucji potencjalnych wyborów, ukazuje się być naprawdę uciśniona.
Spośród wachlarzu ekspansji na naszym rynku, zalecić mógłbym serię MasterKeys od Cooler Mastera:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...eys-pro-s/

Jest to naprawdę przyzwoita klawiatura, plasująca się na wysokim szczeblu łachudrowatej miary jakości - dostępne klawiatury prezentują nieco gburowatą marszrutę marketingową, nie powiązaną w żadnym stopniu z potrzebnym i pragmatycznym stosunkiem ceny do jakości.

Niestety, seria MasterKeys zakończyła swoją rolę produkcyjnej dzietności - ulega naturalnej biodegradacji, ostał się wyłącznie Outlet X-Komu, celowo pomijam inne źródła pobioru, gdyż zawyżają niesamowicie finalną kwotę zakupu.

Stronnicze odczucia, które ukierunkowały mnie nań, spowodowane są jak wspomniałem, kaprawymi adwersarzami.
Corsair, mimo tego samego pochodzenia, ucięmiężony jest wieloma wadami, których nie uświadczyłem dedukując wszelakie horyzonty internetowych portali, a dodając irracjonalnie pokaźniejszą kwotę, tak bardzo pyszni się mianem jednej z najbardziej nieopłacalnych klawiatur dla mojej osoby.

Kwestia ścieralności klawiszy, może być łatwo zaspokojona przez budżetowy set z tworzywa PBT:
http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=3124
Wybacz przesadną emfazę i patos w podlinkowanym wątku, ale różnica tworzywa ABS vs PBT jest naprawdę bogata w bodźce, miej również na uwadze, że fabryczny set iKBC jest iście low-endowym wytworem, a sprawia tyle frajdy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Myślałem nad Cooler Master MasterKeys w wersji pełnowymiarowej, ale niestety nigdzie nie widzę podpórek pod nadgarstki choć wyczytałem info że takowe sie kupowało osobno.
Na morelach konsultant nie potrafił mi pomóc w tej sprawie.
Jeślli poszlibyśmy półkę wyżej to zamiast tego Cooler Master MasterKeys było by ?
Odpowiedz
#4
Z krajową dystrubucją? Głusza...
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Znajdziemy coś spoza kraju godnego uwagi?
Odpowiedz
#6
a powiedz czy próbowałeś postawić z 1-2 podkładki przed klawiaturą (wystarczą takie budżetówki z marketu)? Bo większość osob od nas co kiedys korzystało z podpórek zrezygnowała na rzecz takiego rozwiązania

wtedy spokojnie możesz brać masterkeysa
Odpowiedz
#7
Nie próbowałem, teraz mam bardzo płaską klawiaturę i praktycznie moje dołonie są proste. Mechaniki są wyższe, nie chciałbym oczuć tego w późniejszym czasie w nadgarstkach (praca przy kompie) , chociaż może trochę panikuje :)
Tylko tego CM'a nie widzę na MX brownach.
Taki COOLER MASTER MK 750 CHERRY MX BROWN to rozumiem już nie ta liga, tzn gorsza :)?
Odpowiedz
#8
Dosyć ambiwalentne odczucia, podyktowane brakiem informacji.
MK750 jest rownież produkcji samego Cooler Mastera.
Wnętrze wygląda wzorowo, rewerencja znana z poprzednich klawiatur CMa.
Martwić mogą znowuż kaprawej jakości keycapsy, z tendencją do wycierania, które wręcz wypada zastąpić, a to dodaje cenowej eskalacji - finalnie poprzednia seria "Pro" wypada zdecydowanie bardziej lukratywnie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.