• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa do Cloudów
#1
Privet!
Posiadam słuchawki HyperX Cloud. Do niedawna działałem na zewnętrznej karcie dźwiękowej, Creative Omni Surround 5.1, która była dla mnie ideałem jeśli chodzi o soft i dźwięk. Niestety pokłóciło mi się toto z Windowsem 10 na tyle, że po roku odmówiło całkowitej współpracy na moim systemie i zabawa w biosie, naprawianie na innych komputerach i zwyczajne walenie kartą o komodę nie dało żadnych efektów - po roku ten kawałek plastiku nadaje się do wyrzucenia. Z tego powodu już na wstępie odrzucam cokolwiek od Creative, dźwięk był zajebisty, ale zwyczajnie nie ufam tej firmie. Przechodząc od sedna, szukam dźwiękówki do moich Cloudów 1. Ta zintegrowana, chociaż najlepsza na rynku (ALC1220) nie satysfakcjonuje mnie. Chciałbym model do 250 zł, dający radę zarówno w grach (głównie FPS i Wiedźmin 3) jak i słuchaniu muzyki (jakiś rock). Dźwiękowo nie obrażę się, jeśli będzie zbliżona do mojej poprzedniej karty. Wisi mi, czy zewnętrzna czy wewnętrzna, ważne, żeby była do 250 zł i nie od Creativa. Macie jakieś pomysły?
Odpowiedz
#2
Obecnie DragonFly Black jest na promocji za trochę ponad 200zl. Bardzo dobra oferta za taką cenę.
Odpowiedz
#3
Mówisz? Trochę wydaje mi się toto niepozorne i malutkie jak na porządne źródło dźwięku, jeśli się mylę wyprowadź mnie z błędu. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
Odpowiedz
#4
tutaj masz recenzję DFB:
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-aud...lack-v1-5/
gdzie na tle Creative Omni Surround:
Cytat: jest to dźwięk wyraźnie lepszej klasy niż SMSL M2 czy Creative Omni 5.1
tutaj są inne polecane, ale z tego co widzę, to nie ma w tym budżecie sensownych alternatyw:
https://www.audiofanatyk.pl/polecane-dac...dzwiekowe/
DFB już przy kwocie 400 zł był uznawany za bardzo dobry w stosunku ceny do jakości dźwięku, mimo wszystko nie wiem jak bardzo będzie się różnił pod kątem brzmienia względem Omni Surround 5.1 i trudno byłoby mi go bezwzględnie polecić.
Pomijając jakość dźwięku, DFB jest bardzo głośny. Jeśli się na niego zdecydujesz, to na start radziłbym ustawić najniższy poziom głośności.
Odpowiedz
#5
Zacznijmy od tego że to Cloudy tutaj cudów nie będzie. Dodatkowo rola źródła to nie zmiana brzmienia tylko korygowanie. Odbywa się to w zależności od budżetu i posiadanych słuchawek(jedne sa bardziej podatne na tor inne mniej) subtelnie. Cloudy grają V-ka. DFB możliwe że spowoduje poprawę kontroli basu i może pomóc się im otworzyć. Pytanie na ile twoje uszy dadzą usłyszeć różnicę jeżeli w ogóle. Jedno jest pewne, będzie głośniej. I w takiej cenie DFB jest świetną opcją.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.