• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura z niskim profilem
#1
Siema, szukam klawiatury przewodowej z niskim skokiem do 200zł, taka żeby pożyła troszkę dłużej niż marketówy (obecnie mam Logitech s510 i strasznie mi odpowiada ale już jest ze mną 7lat)


twój budżet: 200zł
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? obojętnie
czy chcesz podświetlenie? tak, jeżeli można je wyłączyć
czy chcesz makra? niekoniecznie, chyba że pod programowanie brakujących funkcji jak np. kalkulator
czy chcesz dodatkowe klawisze? tak, klawisze głośności bez użycia fn, opcjonalnie zoom, kalkulator, multimedia
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tak
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? definitywnie z numpadem
twoje uwagi (wygląd, firma): klawiatura z niskimi klawiszami, najlepiej cicha bez stukoczących klawiszy, Opcjonalnie: wysoki enter, krótki lewy shift
Odpowiedz
#2
Myślę, że nożycowa klawiatura Gigabyte Force K7 będzie idealna, z tym że:
- jest możliwość wyboru 3 różnych kolorów podświetlenia: niebieski, zielony, turkusowy, ale w moim modelu diody sygnalizujące stan klawiszy num lock, caps lock itd. świecą zawsze na niebiesko, niezależnie od koloru podświetlenia klawiatury, ale mam ją już parę ładnych lat, więc może w nowszych modelach zostało to poprawione.
- makr (ani klawiszy dodatkowych, poza 2 rolkami do kontroli głośności i podświetlenia) w zasadzie nie posiada, ale każdy przycisk od F1 do F12 ma dodatkową z funkcję (kalkulator, przeglądarka, mail, menedżer zadań, multimedia itp.) aktywowaną z przytrzymanym klawiszem funkcyjnym.
- lewy shift jest raczej standardowych rozmiarów, przyznam szczerze, że nigdy nie spotkałem się z krótkim lewym shiftem :P.

Sam jestem fanem klawiatur o niskim profilu i Force K7 mogę polecić z czystym sumieniem.
Odpowiedz
#3
troszkę krótka się wydaje ta podpórka pod nadgarstek, krótki shift i wysoki enter to opcjonalne elementy, pewnie da się przyzwyczaić do minimalnie innego ułożenia jak się chwile dłużej posiedzi przy klawiaturze, choć backspace może być najgorszy (trochę krótki)
Odpowiedz
#4
z niskoskokowych ten K7 jest zdecydowanie najlepszą opcją
Odpowiedz
#5
Układ z krótkim lewym shiftem to ISO, kiedyś był bardzo popularny i w sumie dalej nie jest aż taki rzadki, w logitechu g610 np. można go spotkać. 
Ja go lubię bo ma duży enter i długi backspace co jest niesamowicie praktyczne jak się robi dużo zmian(np. przy programowaniu).
Z wiki:
[Obrazek: 1920px-Physical_keyboard_layouts_compari...NT_JIS.png]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.