• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biurowy demon
#1
  • twój budżet: 
    bez ograniczeń dopóki cena odpowiada jakości, ale dajmy na to 500 zł.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? 
    Mechaniczna.
  • Mx brown lub odpowiedniki
  • Nie wiem ale raczej nie mam masywnych dłoni xd.
  • Czy dużo piszesz na klawiaturze? 
          Tak. Będzie to mój drugi mechanik, do trzymania w pracy na biurko, po 8 godzin dziennie klepania kodu
  • czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
    W 100% pod pisanie kodu.
  • czy chcesz podświetlenie?
    Jest mile widziane ale nie obowiązkowe. Ważniejsza dla mnie jest jakość wykonania > cena > podświetlenie
  • czy chcesz makra?
    Raczej nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?
    Bez znaczenia
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
    Nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
    Moja main klawiatura jest full size, więc chętnie bym spróbował tenkeyless.
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
    Z mojego researchu wynikło, że najlepsza by była dla mnie iKBC F87, ale chyba jej nie sprzedają na naszej półkuli :(Mile widziane by było gdyby posiadała układ ISO z wysokim enterem i długim backspacem, ale nie jest to jakiś deal breaker.Nie musi też być nówka, więc jeśli któryś z forumowiczów jest jakimś garażowym DIY mechanikiem klawiatur to też mógłbym przemyśleć, jestem bardzo optymistycznie do takich rzeczy nastawiony. Szczególnie po przeczytaniu waszego tematu na temat wyciszonych przełączników, tak jak pisałem będzie to na użytek biurowy.Z lokalnych klawiatur to chyba tylko Masterkeys pro M wydawała się odpowiadać moim wymaganiom.
Odpowiedz
#2
Masterkeys L albo S (bez "PRO" w nazwie).
Nie jest to produkcja Coolermastera, tylko tzw. OEM tajwańskiej firmy Costar. Najsolidniejsza za tę cenę z wyłączeniem IKBC z Chin. Klawisze z grubego PBT, na długich klawiszach stabilizatory Costara. Ma nawet makra i warstwę multimediów pod klawiszem FN. To praktycznie nowsza wersja wysłużonej Quickfire XT, też Costara zresztą.

W polskich sklepach chodzi poniżej 400zł:
https://www.morele.net/klawiatura-cooler...s-1640340/
https://www.sferis.pl/klawiatura-mechani...us-p533816

Nie jest najpiękniejsza i nie ma podświetlenia, ale to najsolidniejszy sprzęt jaki znajdziesz z krajową gwarancją.

Masterkeys Pro M to już inna produkcja - świeci, ale stabilizatory są tam dość marne i wymagają smarowania (Costarów smarować nie trzeba) i klawisze cieniutkie i z ABS.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.