• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[300-500zł]Klawiatura dla programisty
#1
  • Hej, bez zbędnego owijania w bawełnę, jestem programistą. Mam dosyć małe dłonie, co za tym idzie pewnie niezbyt silne, jedyne klawiatury z jakimi miałem do czynienia to te do 30zł.Chciałbym kupić coś tanio, domyślam się, że na mechanika trzeba wydać te min.300zł, lecz prosiłbym o kilka propozycji od Was, bo mogę ciut dołożyć jak dostanę dużo lepszy sprzęt. Jakbyście mogli mi polecić coś do 300zł, do 400zł i do 500zł wymieniając co owy skok cenowy ulepsza byłoby przecudownie!
    • jaki chcesz rodzaj klawiatury - mechanik
      - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

      1. czy masz masywne dłonie czy nie - nie
      2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - dużo, głównie pisze, (bardzo)rzadko gram, lecz mi się zdarza[Nie mniej priorytetem jest pisanie]
    • czy chcesz podświetlenie? - byłoby miło, nie jest to priorytetem
    • czy chcesz makra? - nie wydaje mi się by były mi potrzebne
    • czy chcesz dodatkowe klawisze? - zależy mi na numerycznej, po prostu pełno wymiarowej klawiaturze
    • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - nigdy z tego nie korzystałem, nie wiem czy będzie mi pasował/będzie przydatny
    • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins) - tak jak wyżej, jest to na 99% wykluczone
    • twoje uwagi (wygląd, firma): Nie mam predyspozycji co do firmy, zależy mi na najlepszych propozycjach sprzętu w cenie:
      a)do 300zł
      b)do 400zł
      c)do 500zł
      Wyglądać ma dobrze, lecz wątpię bym przykładał jakąś większą wagę do wyglądu. 
Odpowiedz
#2
imo albo na MX Brownach CM MasterKeys Pro L White ok 400 zł, albo jak nie przeszkadza Ci hałas to nie ma sensu nic brać lepszego i droższego od Zalman ZM K900M na Kailh Blue ok 280 zł (wcześniej po 400+ zł chodziły).
Drożej nie ma nic sensu brać w Twoim przypadku
Odpowiedz
#3
Ta tańsza opcja różni się tylko głośnością? Jak wygląda kwestia wytrzymałości i jakoś wykonania?

Plus na ile jest głośniejsza? Obudzi mi dziewczynę gdy będę z rana na niej coś pisał?
Odpowiedz
#4
obudzic moze kazda mechaniczna ;) ale tak niebieskie przełaczniki są duzo glosniejsze

jakosciowo są podobne te klawiatury, ta sama fabryka, z ta roznica ze jednak Cherry MX sa troszke lepsze od Kailh pod kątem jakości, ale już nie wiele.

jezeli jednak jest ktos kto slyszy klikanie lepiej wez browny.
Odpowiedz
#5
Czy jest jakiś "zamiennik" MX Brownach CM MasterKeys Pro L White w podobnej cenie, bo nie widzę bym mógł gdzieś ją aktualnie dorwać :/
Odpowiedz
#6
hmm zeczywiscie sie skonczyly , wlasnie nie bardzo miały konkurencje w tym przedziale cenowym ;)

od biedy pozostaje Ci hyperX alloy FPS na mx brown
Odpowiedz
#7
Poczekam, może wrócą, nie śpieszy aż tak mi się z zakupem :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.