• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 350
#1
  • jakie obecnie używasz? SL hd668n
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    Mogę dokupić do ok. 400zl
  • słuchawki mają być do gier i muzyki, bardziej muzyka.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? W sumie to prawie wszystko oprócz metalu.
  • w jakie gry grasz fpsy
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300-350zl
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Myślę że po polowie
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Mogą być kazde, nie wiem które lepiej się sprawdza w muzyce i będą miały lepsza scene
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większa scena.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Myślę że nic, po prostu padł kabel
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):  wokół uszne 
    Zastanawiam się między isk hd9999 a AKG k240
Odpowiedz
#2
Szukałbym jak najbardziej czegoś z rodziny Beyerdynamic.
Budżet pozwala na używane egzemplarze; DT150, DT990 - dwa główne cele.

Częstuj się Audiofanatykiem:
Beyerdynamic DT150
> https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...mic-dt150/

Beyerdynamic DT990
> https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-bey...n-600-ohm/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Jako że używanych za bardzo bym nie chciał, to się zastanowię jeszze nad nowymi (dt990) i tak to zakup na lata. Jakie źródło do tego bym miał kupić?
Może dozbieram, bo i tak mam zamiar kupić dopiero za miesiąc
Odpowiedz
#4
a może isk hd9999 mam i polecam, bardzo wygodne, a dźwięk też świetny :D
Odpowiedz
#5
(07-14-2018, 04:42 PM)GABE napisał(a): Jako że używanych za bardzo bym nie chciał, to się zastanowię jeszze nad nowymi (dt990) i tak to zakup na lata. Jakie źródło do tego bym miał kupić?
Może dozbieram, bo i tak mam zamiar kupić dopiero za miesiąc

Używane słuchawki nie mają tendencji do psucia się (szczególnie pancerne konstrukcje Beyerdynamica), tylko warto szukać wśród forumowych sprzedawców - MP3Store przykładowo.
Ilość Januszy na portalach ogłoszeniowych przyprawia o mdłości, szczególnie jeżeli gra oparta jest na modelach AKG; często kilkakrotnie lutowany kabel, pałąk w kiepskim stanie, wychłostane gumy odpowiadające za docisk do głowy.
Olx to niestety nowy wymiar cebulactwa, gdzie ludzie nawet nie kwapią się solidnie zapakować sprzętu wartego kilkaset złotych - zdarzały mi się takie sytuacje, gdzie fabryczne pudełko było jedynym zabezpieczeniem.

(07-14-2018, 04:58 PM)Czerwonolistna napisał(a): a może isk hd9999 mam i polecam, bardzo wygodne, a dźwięk też świetny :D

Beyerdynamic to jednak solidna półka wyżej ;]
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Tyle ze do nich trzeba klasowego źródła. Wtyczka z komputera to dla nich nawet nie tyle co obraza, ale on sam może się bardzo zawieść. Powiedz jakie brzmienie preferujesz? Lubisz bas? Czy może bardziej stawiasz na detal? Mówisz że ma być scena to już coś :). Nie bój się używek, słuchawki strasznie wolno się starzeją :). Ja sam ostatnio kupiłem używane(4 letnie) w dobrym stanie SHURE SRH 940 za 370zl. Nie żałuję ani jednej złotówki na to co oferują :)
Odpowiedz
#7
Oczywiście.
Autor zdaje sobie z tego sprawę - w innym wątku dał mi do zrozumienia, że jest gotów wydać drugie tyle :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Drugie tyle? :D DT990 600Ohm to tak podjazd do Aune T1 :) by być zadowolonym :) chyba że baaaardzo lubi bas :). Pamiętam jak słyszałem DT990 na FiiO E09K jak bas wszedł to nie słyszałem wokali :).
Odpowiedz
#9
Każdy ma jakieś swoje preferencje :p
Zawsze lepiej jest wydać więcej na słuchawki, a potem myśleć nad źródłem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Nie no naturalnie :). Tylko musi mieć na uwadze to że może być po prostu cicho bez źródła które im podoła i pokaże jak powinny grać :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.