• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz gamingowa do 170zl
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: logitech m195
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 7/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 6cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Najczęściej w World of Tanks
  • jaką masz obecnie podkładkę: brak
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2, nie ma bocznych
  • twój budżet: 150-170zl(200 z podkładka)
  • jaki chwyt stosujesz: claw / fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8-2cm
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym  kupić jakąś myszkę specjalnie do gier
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie lubię bardzo dużych myszek
Odpowiedz
#2
masz dużą dłoń więc myślę, że taki CM Alcor będzie dobry dla Ciebie
Odpowiedz
#3
(06-16-2015, 11:14 AM)Hya napisał(a): masz dużą dłoń więc myślę, że taki CM Alcor będzie dobry dla Ciebie

A co powiesz na temat tt sophira lub roccat savu ?? Bo przekopałem neta i te propozycje były polecane.
Odpowiedz
#4
Savu ma bardzo dobrą rolkę, ślizgacze, dobre przełączniki i dobrze spasowane elementy. Kalibracja sensora adns3090 w roccacie skutkuje dość dużą wybrednością na powierzchnię, dużym LODem i moim zdaniem lekkim smoothingiem. Materiał wierzchni nie powala, boczne ścianki o fakturze papieru ściernego z czasem się wygładzają i chwyt staje się niepewny. Głównym problemem kształtu tej myszy jest źle wyprofilowane wyżłobienie na kciuka, jest ono za wysoko, profil wyżłobienia w dolnej części ma kształt / przez co spycha kciuk do góry, robi się głębsze w stronę tyłu myszki, wymuszając jakoby cofanie się kciuka na myszy, a za tym całej dłoni w trakcie użytkowania, co w raz z wąską budową przy mocnym chwycie staje się męczące na dłuższą metę . Moim zdaniem im większa dłoń tym bardziej mysz jest niewygodna.
Odpowiedz
#5
Dzięki za rady. W takim razie mam tylko jedną wątpliwość pomiędzy poleconym CM Alcor, a wychwalanym na forach TT Sophire.

P.S. W kwestii podkładek to czy dobra będzie podkładka dodawana(na allegro) do alcor(Nostromo F1), a4tech x7-200MP, czy lepiej dopłacić do QCK??
Odpowiedz
#6
TT sapphira jest stara i z tego co wiem, choć ma ten sam sensor co savu i alcor, jest on słabo skalibrowany. gdzieś już hya wspominał, że alcora uważa za opłacalny zakup nawet do 190 zł, ma najdroższe przełączniki pod głównymi przyciskami praktycznie niespotykane w modelach poniżej 200 zł, materiał wierzchni podobny do myszy: zowie ec-a czyli moim zdaniem najlepszy z jakim się spotkałem, bardzo dobry kształt, właściwie skopiowany z jednej z najpopularniejszej myszy do gier: microsoft ime 3.0 i do tego bardzo dobrze skalibrowany sensor. Jedyną wadą są małe ślizgacze. Jeśli chcesz iść w budżetową podkładkę, to natec m11.
Odpowiedz
#7
Dzięki, przekonałeś mnie do alcora. Znalazłem na allegro jakieś dwie różne wersje tego alcora(inny kolor scroola, slizgacz koło kciuka). Która jest właściwa??
1. http://allegro.pl/cm-storm-alcor-4000dpi...51635.html
2. http://allegro.pl/mysz-cooler-master-cm-...76188.html
Odpowiedz
#8
testgear testowało tą drugą i za nią dało wysokie noty w recenzji, więc ją bym chyba właśnie brał.
Odpowiedz
#9
(06-16-2015, 05:44 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): testgear testowało tą drugą i za nią dało wysokie noty w recenzji, więc ją bym chyba właśnie brał.

ten pierwszy link to jest zdjęcie z innej myszki tj. CM Storm Mizar.
Opłaca się dopłacać do niej 30zł?
Odpowiedz
#10
http://allegro.pl/jak-nowa-myszka-steels...41312.html

Oplaca się taką :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.