• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do gier 200-250 zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech M510
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000 (to max dla tej myszki)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
  • czułość w Windows: średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 6cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Battlefield3, Wiedźmin2, Red Alert3, StarCraft2
  • jaką masz obecnie podkładkę: Brak
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam boczne (w grach i poza nimi)
  • twój budżet: 200-250
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18.5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:  tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: pokrętło przekręca się trochę podczas jego ciskania
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?  tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): pokrętło musi działać stopniowo (nie płynnie, przełączanie jest nie potrzebne), nie lubię jak pokrętło przesuwa się gdy chcę coś nim wcisnąć (np. link w przeglądarce), nie lubię przewijania bocznego w pokrętle (czasem włącza się przez przypadek - bardzo wkurzające w programach CAD- np. Catia), Lubię myszki wyprofilowane dla praworęcznych

Zastanawiam się nad Logitech G500s
Z góry dziękuje za pomoc
Odpowiedz
#2
jeżeli pasowałyby Ci 3 przyciski po lewej stronie to wybierz ASUS Strix Claw, powinien Ci dobrze pasować. Na g500s nawet nie patrz bo ma wszystko to czego nie chcesz :D
Odpowiedz
#3
3 przyciski są ok, ale czytałem że pokrętło jest nienajlepsze i ciężko używa się go jako przycisk (np. otwierając link w przeglądarce)
nie mieliście z tym problemów ?
Odpowiedz
#4
no trochę tak, bo twardy ten przycisk, dlatego myślałem, że pod tym 3cim na boku sobie ustawisz tą funkcję co miałeś na scrollu :)
Odpowiedz
#5
kiepski w użyciu przycisk pod pokrętłem to chyb zbyt duża wada
a może SteelSeries Rival ? wygląda jakby nie miała wad :)
Odpowiedz
#6
Rivala fingerem go nie chwycisz bo jest wielki. To może Roccat Kone Military, trochę bezpłciowy klik, ale łatwo się go wciska ;) a myszka bardzo fajna pod fingera.
Odpowiedz
#7
ja z mx510 przesiadlem się na Rivala i jestem zadowolony:)

Z tego co mierzę dłoń, to mam taki sam rozmiar i przysiągłbym, że trzymam ją fingerem.
Odpowiedz
#8
6cm / 360, widzę, ze dużo w rtsy gra, operuje za pewne nadgarstkiem samym, czyli myszka musi dobrze w palcach się przemieszczać, a nie być na styk z ręką. Sam mam 19cm dłoń i nie wyobrażam sobie rivala pod fingera i do rtsów ;). Trzymając fingerem powinieneś być w stanie np. uginając palce dosunąć myszkę pod śródręcze, w rivalu przesunie się o 0.5cm? Musi być luz. W SC2 jak gra na wysokim poziomie to mychą rozmiaru rivala to katastrofa operować, bo za dużo cała ręką trzeba machać a na to nie ma czasu.
Odpowiedz
#9
Właśnie oglądałem obie (Rival i Kone) w sklepie, akurat mieli obie rozpakowane :)
kiedyś myślałem że czym większa myszka tym lepsza :P ale faktycznie Rival jest jak dla mnie za duży
to prawda że nie da się jej trzymać fingeram (jak dla mnie)

za to Kone jest super, świetnie leży w dłoni (jest mniejsza), ma lepszego scrolla i nawet lepiej wygląda ale też jest droższa o 50zł :(
Kone Pure Optical jest gorsza od Kone Pure Military (Naval Storm) ? mają inne sensory?
Odpowiedz
#10
Bierz Military, warto dopłacić te 50 zł właśnie dla sensora 3310 ;). Na necie po 250zł kupisz Military, co imo jest b. dobrą ceną jak na tą myszkę.

Nie bez powodu większość graczy RTS gra na raczej małych myszkach (chyba, ze mają duże dłonie ;P)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.