• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik gry/pisanie 70/30 ~300zł
#1
Cześć, 
ostatnio zacząłem myśleć nad zakupem swojego pierwszego mechanika. Nigdy z takiego typu klawiaturą nie miałem do czynienia i mam zamiar próbować gdzieś znaleźć obojętnie jakie modele byleby sprawdzić przełączniki (najlepiej Cherry lub Kailh Brown). Wstępnie pod uwagę biorę brązowe i czerwone, wiem jak ich działanie wygląda ale tylko teoretycznie, bo jak wspominałem nie miałem do czynienia z tym sprzętem. Na razie biorę pod uwagę takie 3 modele (kolejność nie ma znaczenia).
Corsair Strafe MX Red
HyperX Alloy   (to nie to samo co korsarz?)
CM Masterkeys Pro S ,która wydaje się być najciekawsza ale z drugiej strony niepełnowymiarowa i droższa względem pierwszej. Jakoś specjalnie numerycznej nie używam, więc w sumie obejdzie się. Większa wersja raczej nie wchodzi w grę, bo nie chcę przesadzać z budżetem.
Są jeszcze takie modele jak Genesis RX85 czy inne na Kailh ale nie wiem czy nie są gorsze jakościowo, mimo wszystko w tych pieniądzach chciałbym sprzęt na lata. Kiedyś sugerowałem się Waszymi testami w doborze myszki i moja Zowie FK1 zadowala mnie do dziś.
Odpowiedz
#2
ja bym zdecydowanie tego CM'a wybierał na twoim miejscu, jeżeli głównie grasz to MX Redy będą najlepszą opcją, MX Browny lub Kailh Browny są na pewno bardziej uniwersalne, ale przy spędzaniu setek godzin w FPSach nie odczuwasz takiej frajdy z kliku
Odpowiedz
#3
A w czym jest lepsza? I jeszcze takie tylko Twoje zdanie, czy warto brać mechanika? Osobiście używasz takiej klawiatury i uważasz że poprawia komfort?
https://www.morele.net/klawiatura-cooler...s-1640339/
wziąłbym to.
Odpowiedz
#4
Cm ma lepsza jakość od HyperXa i Corsaira z serii Strafe to raz, dwa, że imo ładniejsza jest bo prostsza ale to subiektywne odczucie, sam chyba więcej piszę niż gram więc wolę browny, ale swego czasu na mx black korzystałem jak więcej grałem (black, bo lubiłem twardszy klik, a to odpowiednik Redów, które są lżejsze), teraz bym pewnie na MX Silvery przeszedł jakbym głównie grał a to najbardziej podobne do Redów są, a z racji tego, że z tych wymienionych nie ma na Silverach to dlatego wskazuje na Redy.
Wzrasta przyjemność z obcowania z klawiaturą bo palce tak płynnie chodzą na redach, praktycznie nie czuje się tego wciskania. Spoko ta klawka, można brać.
Odpowiedz
#5
Podpisuję się pod słowami kolegi @Hya - Cooler Master produkuje bardzo przyzwoite mechaniki.
Nadużywałem takiej przez ~rok, trzymała się naprawdę dzielnie.

Selektywne diody DIP w kolorze białym wykazują niestety tendencję do żółknięcia (z biegiem czasu luminofor traci po prostu swoje parametry). Z tego właśnie powodu wybrałbym właśnie model SGK-4070-NVCR1-US (o ile rzecz jasna odpowiadają Ci przełączniki Cherry MX Red). Poza tym prezentuje naprawdę dobry stosunek jakości do ceny.


...
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
W takim razie jak już coś wezmę to będzie to CM w wersji GeForce. Dzięki za pomoc!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.